Kiedy narodził się ten pomysł, dopiero zaczynałyśmy naszą współpracę z dziewczynami z G'rls Room. Ale od razu czułyśmy, że zrobimy to razem. Od samego początku zależało nam na stworzeniu przestrzeni do rozmów, wolnej od uprzedzeń, otwartej, tolerancyjnej, pełnej szacunku i zrozumienia. A także wiedzy, w dodatku wiedzy eksperckiej. Bo przeglądając niektóre grupy na Facebooku wielokrotnie utwierdzałyśmy się w przekonaniu, że to nie są miejsca, w których należy szukać odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące relacji, seksu czy zdrowia. A to właśnie tam najczęściej ważnymi sprawami (często bardzo bolesnymi), dzielą się ze sobą nastolatki, dwudziestolatki czy trzydziesto-, a nawet czterdziestolatki. I próbują sobie pomóc, doradzić, ale nie ujmując żadnej aktywnej tam dziewczynie – niektóre kwestie wiążą się z ogromną odpowiedzialnością, gdy chodzi o czyjąś psychikę lub ciało.

Same pisałyście do nas w tych sprawach wielokrotnie, dając nam kolejny dowód na to, że szukacie i oczekujecie pomocy i wsparcia. Dlatego Dziewczyńskie spotkania Glamour i G'rls Room powstały z myślą o Was, choć my same jesteśmy dziewczynami i zmagamy się z podobnymi problemami. Chcemy z Wami rozmawiać o cielesności, dyskutować o tym, czym jest dziś sisterhood i poszerzyć swoją i Waszą wiedzę na temat zdrowia seksualnego. Zainspirować Was i pozwolić się rozwinąć pod okiem fantastycznych i doświadczonych terapeutek, ekspertek, aktywistek. Wiemy, jak trudno znaleźć w dzisiejszym zalewie informacji merytoryczne porady i przestrzeń, w której zwyczajnie można czuć się bezpiecznie.

Dlatego tak ważne było dla nas znalezienie miejsca, które w przyjaznej, ale bardzo intymnej i ciepłej atmosferze pozwoli nam na szczere rozmowy bez tabu. Bez siadania sztywno na krzesłach, formy wykładowej, dzielenia na prelegentów i uczestniczki. Chcemy żebyście czuły się swobodnie, rozmawiały z nami, zadawały pytania ekspertom, dyskutowały, także z innymi dziewczynami. Bo budowanie dziewczyńskiej wspólnoty to kolejna idea tych spotkań.

Naszym pierwszym wyborem jeżeli chodzi o lokalizację było warszawskie studio Oh La La, najbardziej dziewczęce miejsce z treningami dbającymi zarówno o ciało, jak i duszę. To tam raz w miesiącu będziemy widywać się z Wami w ramach Dziewczyńskich spotkań Glamour x G'rls Room. Jak wziąć w nich udział?

(Seks)lektury: książki o seksualności, które warto przeczytać
 

Dziewczyńskie spotkania Glamour x G'rls Room – rejestracja

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 10 maja, w piątek o godzinie 18:00, we wspomnianym studio Oh La La, przy ul. Pankiewicza 3 w Warszawie.

Temat: Samoakceptacja – ciało (i życie) w dobie social mediów.

Tak naprawdę to dzięki Wam zaczynamy nasz cykl właśnie takim tematem. To z tym najczęściej do nas pisałyście, dyskutowałyście o tym na naszym Instagramie. Podczas tego spotkania porozmawiamy m.in. o rozstępach, relacji z ciałem i kompleksach w ogóle. Będzie to czas dla każdej z Was – do przemyśleń i dostrzeżenia w sobie dobrych stron, podzielenia się swoimi odczuciami i rozmowy z innymi o tym, jak polubić siebie. Pomocne będą przy tym nasze cudowne ekspertki Kaya Szulczewska (@ciałopozytyw), która o życiu w zgodzie ze sobą i swoim ciałem wie prawdopodobnie wszystko, oraz Kamila Raczyńska-Chomyn (@dobreciało), której Dobre Ciało na Facebooku oraz powstała w ramach profilu grupa (jedna z naszych ulubionych!), pokazują że siostrzeństwo istnieje i ma się dobrze, a o ciało można dbać na wiele różnych sposobów.

Wstęp jest całkowicie bezpłatny i w spotkaniu może wziąć udział każda dziewczyna, która chce zgłębić takie tematy jak samoakceptacja, cielesność, seksualność czy relacje w czasach social mediów (a wszystko to w holistycznym ujęciu) lub po prostu przyjść z ciekawości i dowiedzieć się czegoś o sobie.

Co ważne – chcemy na nowo zdefiniować to słowo, określenie. Dziewczyną jesteś bez względu na wiek, doświadczenie życiowe. Może nią być i 17-latka i 37-latka. Wszystkie jesteście mile widziane! Śmiało też bierzcie ze sobą przyjaciółki, siostry, kuzynki, wszystkie znajome potrzebujące eksperckiej wiedzy na wszystkie tematy dotyczące dziewczyńskiego życia.

Wystarczy, że wypełnicie poniższy formularz, potwierdzicie udział klikając w link, który przyjdzie w e-mailu i później przy wejściu zostaniecie „odhaczone” na liście. Ilość miejsc jest ograniczona, zależy nam na kameralnej i przyjaznej atmosferze, więc zachęcamy do zapisów już teraz, bez odkładania na potem!

Dla dziewczyn, z dziewczynami, o dziewczynach. Bądźcie z nami :)


AKTUALIZACJA!

Dziewczyny, ze względu na OGROMNE zainteresowanie, zmuszone byłyśmy zamknąć rejestrację z uwagi na to, że wszystkie miejsca rozeszły się ekspresowo, a chcemy zachować kameralną formę spotkań. Ale już za miesiąc okazja do kolejnego spotkania i temat „tolerancja”! Stay tuned :)