Są tutaj fanki oraz fani seriali kryminalnych? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, mamy dla was ciekawą propozycję na długie – jesienne wieczory. Już niebawem do telewizji trafi „Rysa”, czyli mocna i zaskakująca produkcja na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Igora Brejdyganta. W roli głównej występuje Julia Kijowska, a towarzyszą jej m.in. Maciej Zakościelny, Dawid Ogrodnik oraz Zbigniew Zamachowski. Poznajcie szczegóły, a także sprawdźcie, gdzie i kiedy będzie można oglądać serial, który zdobył uznanie internautek i internautów, jak również krytyczek i krytyków. 

„Rysa” – fabuła. O czym jest serial? Oto wszystko, co wiemy

„Rysa” jest połączeniem kryminału i thrillera psychologicznego. Serial opowiada historię komisarz Moniki Brzozowskiej, która pracuje w stołecznym wydziale zabójstw. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu do mediów, jest bardzo dobrą i doświadczoną policjantką, ale ma niezwykle trudny charakter. Poza tym skrywa pewne tajemnice. Niestety nie pamięta dokładnie swojej przeszłości, pewnego, można powiedzieć, kluczowego roku ze swojego życia, a co za tym idzie: nie wie, czy była ofiarą, czy może jednak przestępczynią. 

Jak wspominałyśmy i wspominaliśmy, serial powstał na podstawie bestsellera Igora Brejdyganta. Co ciekawe, autor uczestniczył także w tworzeniu scenariusza. Za reżyserię odpowiadają natomiast Łukasz Kośmicki i Maciej Migas. Zdjęcia do głośnej „Rysy” realizowano w Warszawie oraz Gdyni. Prace nad produkcją zakończono w 2021 roku. 

„Rysa” – obsada. Kogo zobaczymy na ekranie?

W roli komisarz Moniki Brzozowskiej możemy podziwiać Julię Kijowską. Na ekranie zobaczymy również Macieja Zakościelnego, który gra jej partnera – Piotra, Dawida Ogrodnika jako prokuratora Wareckiego, Zbigniewa Zamachowskiego – podinspektora Stasiaka – poczciwego, ale tylko z pozoru, Marię Pakulnis, czyli serialową mamę głównej bohaterki, Janusza Chabiora – jej psychoterapeutę, a także Zuzannę Zielińską aka aspirantkę Agatę Wójcik. 

fot. materiały prasowe

Więcej zdjęć z członkiniami oraz członkami obsady znajdziecie w naszej galerii. 

„Rysa” – data premiery i emisja. Gdzie i kiedy oglądać serial?

Zaintrygowane i zaintrygowani? W takim razie na pewno ucieszy was fakt, że znamy już oficjalną datę premiery, jak również dzień oraz godzinę telewizyjnej emisji. Pierwszy z ośmiu odcinków serialu „Rysa” trafi na antenę Polsatu jeszcze w te wakacje, a konkretnie 29 sierpnia 2022 roku o godz. 23:30. Kolejne będzie można oglądać w poniedziałki o godz. 23:10, czyli tego samego dnia, co program „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Co ciekawe, od 7 września tego roku stacja będzie emitować (aż) po dwa odcinki. 

Zobacz także:

„Rysa” – gdzie oglądać online?

Warto dodać, że serial „Rysa” jest dostępny także online. Można go oglądać już teraz na platformie Polsat BoxGo. 

„Rysa” – będzie 2. sezon?

W sieci regularnie pojawiają się pytania, czy powstanie drugi sezon głośnego serialu z Julią Kijowską w roli skutecznej, ale lekko pogubionej policjantki ze stołecznego wydziału zabójstw. Dlatego spieszymy z wyjaśnieniami. „Rysa” to ekranizacja pierwszej w serii książek autorstwa Igora Brejdyganta. Jej kontynuacją jest „Układ”. I, co ważne, nowe odcinki są dostępne dla subskrybentek oraz subskrybentów wspomnianego serwisu streamingowego.