Co to jest rytuał odcięcia? 

Rytuał odcięcia, nazywany inaczej rytuałem uwolnienia, jest magicznym sposobem na zostawienie za sobą emocji, schematów lub uczuć, o których chcielibyśmy zapomnieć. Niestety, często zdarza się, że mimo teoretycznego „pójścia na przód”, sytuacje z przeszłości dalej dręczą nas w postaci natrętnych myśli. W niektórych przypadkach nie możemy po prostu zapomnieć o swoim eks partnerze / eks partnerce, w innych chcemy uwolnić się z toksycznej relacji koleżeńskiej, a w jeszcze innych zapomnieć o momencie z życia, w którym nie czuliśmy się najlepiej. Tu z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju rytuały uwalniające, które możemy przeprowadzać zarówno samodzielnie, jak i u specjalistów / specjalistek z dziedziny ezoteryki. 

Jak odprawić rytuał odcięcia? 

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, rytuał odcięcia może być dobrym sposobem na uwolnienie się od uczuć, schematów lub wydarzeń, które przestały nam służyć. Musimy jednak pamiętać, że magia zadziała tylko w przypadku, jeśli będziemy szczerze wierzyć w jej skuteczność. 

Jak wykonać rytuał odcięcia? Konkretna instrukcja zależy przede wszystkim od rodzaju czynnika, od którego chcesz się uwolnić. Ze względu na wysoki poziom zaawansowania, zaklęcia uwalniające są najczęściej wykonywane przez wykwalifikowanych magów i wróżki. Jeśli chcesz odprawić czary samodzielnie, pamiętaj, żeby stosować się do wszystkich wymienionych niżej zasad, a także przerwać praktykę, jeśli poczujesz podczas niej jakąkolwiek negatywną energię! 

 1. Rytuał zadziała najlepiej, jeśli zostanie wykonany w odpowiednim momencie astrologicznym. Przygotowując czary, pamiętaj o oznaczeniu fazy księżyca i sprawdzeniu, czy zadziała na korzyść rzucanego zaklęcia. 
 2. Pamiętaj, aby odprawiać rytuały w pomieszczeniach oczyszczonych z wszelkiej negatywnej energii. Regularnie okadzaj je za pomocą białej szałwii lub palo santo. Możesz użyć też kamieni ochronnych, takich jak kryształ górski, ametyst czy obsydian
 3. Niektóre rytuały zadziałają najlepiej, jeśli będą przeprowadzone na łonie natury. Energia płynąca z przyrody może wzmocnić skuteczność czarów, zrezygnuj jednak z odprawiania magii w przypadku bardzo chaotycznych warunków atmosferycznych, takich jak silny wiatr czy ulewa. 
 4. Aby rytuał zadziałał, musi być odprawiany z pełną wiarą, skupieniem i czystą intencją. Jeśli czujesz wątpliwości, przenieś go na inny dzień. 
 5. Niektóre rytuały uwolnienia wymagają kilku sesji lub dłuższej ilości czasu. Pamiętaj o regularności i cierpliwości. 

Zdecydowałaś się na przeprowadzenie rytuału odcięcia? W akapicie poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku! 

Rytuał odcięcia - instrukcja krok po kroku 

Rytuały odcięcia od osoby, miłości i przeszłości działają na podobnych zasadach. Istnieje jednak kilka kluczowych różnic w ich wykonywaniu, mających bezpośredni wpływ na ich skuteczność. 

Rytuał odcięcia od osoby 

Rytuał uwolnienia od osoby polecany jest każdemu, kto nie może zapomnieć o swoim eks partnerze / eks partnerce czy przyjacielu / przyjaciółce. Natarczywe myśli i wspomnienia, dotyczące osoby, z którą nie mamy już kontaktu, mogą uniemożliwić nam rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Zaklęcie uwalniające skutecznie nam w tym pomoże. 

 1. Przygotuj się do przeprowadzenia rytuału. Określ fazę księżyca i sprawdź, czy wpływa korzystnie na wykonywanie tego typu czarów. Oczyść pomieszczenie z negatywnej energii, na przykład za pomocą palo santo. 
 2. Przygotuj dwie długie świece w regularnym kształcie. Mogą być w dowolnym kolorze, jednak najlepiej wybierz barwę kojarzącą ci się z osobą, od której chcesz się uwolnić. 
 3. Świece ustaw na gładkim, płaskim podłożu, które nie może zająć się ogniem (na przykład na ceramicznej podstawce). Następnie zwiąż je na połowie wysokości za pomocą jutowego sznurka. Jedna ze świec reprezentuje ciebie, a druga osobę, od której chcesz się odciąć. 
 4. Zapal obie świece i wpatruj się w nie dopóki płomienie nie sięgną łączącego je sznurka. Kiedy sznurek zacznie się palić, wypowiedz na głos lub w myślach afirmację, na przykład „jestem wolna”, „odcinam się od myśli o tobie”. Pamiętaj, żeby zdania formułować w czasie przeszłym lub teraźniejszym, nigdy przyszłym! 
 5. Kiedy sznurek się spali, lub spadnie na podstawkę, oznacza to, że rytuał może zostać zakończony - połączenie między tobą a drugą osobą zostało przerwane. 
 6. Poczekaj, aż obie świece samoistnie zgasną. 

Rytuał odcięcia od przeszłości 

Rytuał odcięcia od przeszłości sprawdzi się w przypadkach, w których chcesz uwolnić się od wspomnień związanych z określonym okresem lub wydarzeniem. Nie musi dotyczyć jednej osoby, skupia się na pozostawieniu za sobą negatywnych emocji, które odbiły na tobie piętno. 

Zobacz także:

 1. Zacznij od przygotowania wody księżycowej. Szklaną, przejrzystą butelkę napełnij czystą wodą, a następnie umieść ją w świetle księżyca na całą noc. Efekt będzie najlepszy, jeśli zrobisz to podczas pełni, a do buteleczki dodasz jeden z energetycznych kryształów, na przykład ametyst. 
 2. Rozpoczęcie rytuału odcięcia od przeszłości zaplanuj na kolejną pełnię księżyca. 
 3. Jeśli odprawiasz magię w zamkniętym pomieszczeniu, oczyść je z negatywnej energii, na przykład za pomocą palo santo. Pamiętaj, żeby od tej pory mieć tylko dobre intencje.
 4. Bawełnianą ściereczkę lub mały ręcznik nasącz we wcześniej przygotowanej wodzie księżycowej. Zacznij przemywać każdą część swojego ciała, rozpoczynając od głowy. Wyobrażaj sobie, że zmywasz z siebie wszystkie negatywne wspomnienia, których chcesz się pozbyć. 
 5. Rytuał możesz kontynuować przez kolejne dni, ale nie dłużej, niż do następnego nowiu księżyca. 
 6. Kiedy zakończysz rytuał, spal lub zakop wykorzystaną ściereczkę. W ten sposób ostatecznie pozostawisz przeszłość za sobą. 

Rytuał odcięcia - czy działa? 

Tak jak inne czary, rytuał odcięcia nie ma naukowo potwierdzonej skuteczności, jednak wiele osób twierdzi, że pomógł im w dużym stopniu uporać się z dręczącą ich przeszłością. Wszelkiego rodzaju witchcraft trenduje obecnie na TikToku, a filmiki przedstawiające zaklęcia uwalniające cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Większość użytkowników platformy twierdzi, że praktyka rzeczywiście przynosi pozytywne efekty. 

Skuteczność zaklęć odcięcia zależy przede wszystkim od stopnia naszego zaangażowania. Przeprowadzanie rytuałów uwalniających możemy traktować w sposób symboliczny. Stworzenie magicznej, intencyjnej atmosfery, i świadoma praca nad pogodzeniem się z przeszłością może być dobrym, terapeutycznum krokiem w kierunku samorozwoju i odcinania się od rzeczy, ludzi i schematów, które już nam nie służą. Musimy pamiętać, żeby do zadania podchodzić z zaangażowaniem, pozytywną energią i… wiarą. Jeśli nie w samą magię, to w fakt, że jesteśmy w stanie samodzielnie dokonywać realnych zmian w naszym życiu, jeśli tylko włożymy w to trochę pracy.