Znak zodiaku ma wpływ na różne aspekty życia, poza tym definiuje niektóre cechy charakteru, a także sposób, w jaki podchodzimy do niektórych spraw. W związku z tym astrologia może powiedzieć wiele o nas, jak również o innych. Może się to okazać bardzo przydatne (albo po prostu interesujące) m.in. gdy szukamy partnera lub partnerki (pozdrawiamy wszystkie osoby, które na Tinderze i podobnych aplikacjach pytają o znak zodiaku oraz same umieszczają takie informacje w swoich bio) albo w nowych relacjach – na etapie poznawania się, sprawdzania, jak dobrze jesteśmy do siebie dopasowani czy dopasowane. Tym razem przyjrzymy się bliżej zodiakalnym Lwom. Prezentujemy horoskop partnerski dla osób urodzonych między 23 lipca a 22 sierpnia, który określa, jakie znaki zodiaku dogadają się z nimi najlepiej w kwestiach związanych z miłością, życiem codziennym, czy seksem. 

Lew – do kogo pasuje?

Aby dowiedzieć się, kto najlepiej pasuje do zodiakalnego Lwa, zacznijmy od krótkiej charakterystyki tego znaku. Jego sezon przypada sam środek wakacji, między 22/23 lipca a 22/23 sierpnia (dokładne daty zależą od roku). Żywiołem Lwa jest ogień, a ciałem niebieskim, które mu patronuje, Słońce. Cechy przypisywane osobom urodzonym pod tym gwiazdozbiorem, to między innymi:

 • otwartość,
 • wytrwałość w realizacji zamierzeń,
 • egocentryzm,
 • ciekawość świata,
 • duża ilość energii,
 • upartość,
 • wybuchowość,
 • pozytywne nastawienie do rzeczywistości,
 • towarzyskość.

Zodiakalne Lwy potrzebują partnerki lub partnera, który będzie w stanie za nimi nadążyć. Są niezwykle ambitne, w życiu chcą osiągnąć sukces, bez względu na to, na jakiej płaszczyźnie się rozwijają. Ponieważ Lwy z natury są mocno skoncentrowane na sobie, najszybszą drogą do ich serca jest… prawienie komplementów. Jeśli osoba urodzona w tym ognistym znaku poczuje się doceniania, a także będzie otrzymywać oczekiwaną ilość atencji, na pewno szybko się zakocha.

Partnerka albo partner Lwa będzie musiał nadążyć za dynamiką jego codzienności. Lwy nie znoszą nudy i rutyny, potrzebują ciągłych wrażeń i stymulacji. To bardzo uduchowiony znak, który często stąpa z głową w chmurach. Jeśli Lew poczuje, że relacja spowalnia go w osiąganiu życiowych celów, może poczuć się jak w pułapce, i zacząć się dystansować.

Znaki zodiaku, które pasują do Lwa

Czy Lew będzie w stanie stworzyć związek z każdym znakiem zodiaku? Zacznijmy od przedstawienia ważnej zasady, na której oparty jest horoskop partnerski. Według astrologii, najsilniejszą kompatybilność będą miały znaki rządzone przez żywioły o tej samej energii, na przykład ogień i powietrze (Lew i Strzelec, Baran i Wodnik), ziemia i woda (Byk i Rak, Ryby i Byk), czy powietrze i powietrze (Wodnik i Waga, Wodnik i Bliźnięta).

Idąc tym tropem, zodiakalny Lew najłatwiej wejdzie w płomienny romans ze znakami powietrznymi i ognistymi. Czy to jednak oznacza, że związek ognia i wody, lub ognia i ziemi, jest skazany na fiasko? Nie.

 1. Po pierwsze, każdy ze znaków zodiaku posiada indywidualny zestaw cech, a niektóre z nich mogą być dopasowane do Lwa, bez względu na ich żywioł.
 2. Po drugie, nasz kosmogram urodzeniowy zawiera kilkanaście znaków, które odpowiadają za różne elementy naszej osobowości. Zodiak słoneczny, który najczęściej rozumiemy jako nasz główny znak, jest dopełniany przez gwiazdozbiory, które posiadamy w Księżycu, Merkurym czy Wenus. Aby dokładnie sprawdzić kompatybilność z partnerem, należy zgłębić temat, i szczegółowo porównać oba kosmogramy.
 3. Po trzecie, musimy pamiętać, że każdy udany związek opiera się na pracy i zaangażowaniu obojga partnerów. Cechy przypisane naszym znakom zodiaku są tylko fundamentem dla naszej osobowości. Za pomocą empatii, kompromisów, wsparcia i wytrwałości w działaniu, jesteśmy w stanie stworzyć szczerą, trwałą i szczęśliwą relację z drugą osobą, bez względu na jej znak zodiaku.

Podsumowując, najlepsze dopasowania dla zodiakalnego Lwa to:

Zobacz także:

 • Lew i Baran,
 • Lew i Wodnik,
 • Waga i Lew,
 • Lew i Bliźnięta,
 • Strzelec i Lew.

Połączenia, które mogą się udać, ale będą wymagać od partnerów pracy i zaangażowania, to między innymi:

 • Lew i Skorpion,
 • Byk i Lew,
 • Lew i Ryby.

Dopasowanie zodiakalne dla Lwa

Tak jak wcześniej wspomniałyśmy i wspomnieliśmy, niektóre połączenia zodiakalne będą działać lepiej, niż inne. Komu najłatwiej będzie skraść serce płomiennego Lwa?

Baran

Lew i Baran to iście ogniste połączenie. Te dwa wybuchowe znaki bardzo szybko się do siebie zbliżą, a w ich związku nie będzie miejsca na nudę i stagnację. Drugi z nich będzie zapewniał swojemu partnerowi  lub partnerce odpowiednią dawkę wsparcia i motywacji. Za to Lew z przyjemnością przyjmie od niego dużą ilość zaangażowania i atencji, które dodadzą mu skrzydeł. To połączenie to przepis na gorący, namiętny i pełen wrażeń związek, który może przetrwać przez długie lata.

Bliźnięta

Zodiakalne Bliźnięta i Lwy dogadają się na wielu płaszczyznach. Mimo tego, że obu znakom patronują różne żywioły, łączy je nieustanna ciekawość świata, chęć imprezowania, i niezwykle duża ilość energii. Zabawne i komunikatywne Bliźniaki uszanują potrzebę niezależności Lwa, zamiast walki o dominację wprowadzą do związku harmonię i równowagę. Lew w takiej relacji będzie mógł odetchnąć, poczuje się kochany, doceniany oraz wolny.

Waga

Lew i Waga stworzą szczęśliwą, udaną i pełną harmonii relację. Lew z rozkoszą przyjmie wszystkie komplementy, które będzie prawić mu zakochana po uszy Waga. Ona w zamian dostanie wsparcie, motywację do działania, i relację pełną uniesień, namiętności oraz wrażeń. Wspólne życie tych znaków będzie pełną radości sielanką, z której bardzo ciężko byłoby im zrezygnować.

Strzelec

Strzelec i Lew to zodiakalna para z głębokim, duchowym połączeniem. Oba te znaki ponad wszystko cenią sobie wolność i niezależność, dlatego tworząc relację zrobią wszystko, aby ją sobie nawzajem jak najmniej ograniczać. Ich związek będzie pełen długich, szczerych rozmów, imprez do rana, czy szalonych podróży na drugi koniec świata. Razem stworzą swoiste power couple, czyli parę nie do powstrzymania.

Wodnik

Lew i Wodnik znajdują się po przeciwnej stronie na kole kosmogramu. W astrologii oznacza to, że będą pasować do siebie idealnie, jeśli chodzi o kwestie erotyczne i nie tylko. Ich seksualny magnetyzm sprawi, że szybko pójdą ze sobą do łóżka. I bardzo dobrze, ponieważ jest to trafne dopasowanie, nie tylko w sprawach związanych z seksem. Zarówno Lew, jak i Wodnik, to osoby ambitne, które w relacji potrzebują przestrzeni dla siebie, poczucia niezależności. Dzięki temu dobrze będzie im wspólnie funkcjonować, bez nadmiernego zatracania się w związek.