Wiedziałaś lub wiedziałeś, że z pomocą astrologii jesteśmy w stanie sprawdzić dopasowanie w kwestiach miłosnych? Znak zodiaku, pod którym urodziła się dana osoba, może determinować niektóre cechy jej charakteru, a także sposób, w jaki podchodzi do różnych spraw, w tym do związków i seksu. Jak to jest w przypadku zodiakalnych Byków i Raków? Czy ziemia i woda mogą stworzyć stabilny, szczęśliwy i trwały związek? Sprawdź. 

Czy Byk i Rak do siebie pasują?

Horoskop partnerski dostarcza nam od groma informacji na temat dopasowania znaków zodiaku, zarówno w kwestiach miłości, życia codziennego, jak i seksu. Według astrologii, najlepsze połączenia tworzą osoby, urodzone w znakach rządzonych przez żywioły o tej samej energii. Będą to na przykład:

 • ogień i powietrze (na przykład Baran i Wodnik, Lew i Wodnik),
 • woda i woda (na przykład Rak i Ryby, Ryby i Skorpion),
 • powietrze i powietrze (na przykład Wodnik i Waga, Bliźnięta i Waga),
 • woda i ziemia (na przykład Byk i Rak, Ryby i Byk).

Jak widzimy, zodiakalne Byki i Raki mają bardzo duże szanse na stworzenie udanej relacji. Zanim przejdziemy do szczegółowego, astrologicznego dopasowania, zacznijmy od krótkich opisów każdego ze znaków. Żywiołem Byka jest ziemia, patronuje mu planeta miłości, Wenus. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem twardo stąpają po ziemi, w życiu cenią sobie poczucie bezpieczeństwa i harmonię. Rak to znak żywiołu wody, jego patronem jest Księżyc. Cechy przypisywane osobom urodzonym pod tym znakiem zodiaku, to między innymi wrażliwość, empatia, i głębokie połączenie ze sferą emocjonalną.

Byk i Rak - dopasowanie

Jaką relację uda stworzyć się ziemnemu i wodnemu znakowi zodiaku? Na początku przyjrzyjmy się, czego szukają w miłości osoby urodzone pod tymi gwiazdozbiorami. Jakim partnerem jest Byk? Jakiego związku pragnie Rak?

Jakim partnerem jest Byk?

Zodiakalne Byki w życiu szukają balansu i harmonii. Ta potrzeba przekłada się też na ich życie uczuciowe. Marzą o wielkiej miłości, ale pełnej poczucia bezpieczeństwa i komfortu, a nie ciągłych uniesień, wzlotów i upadków. Jako znak rządzony przez Wenus, są też niezwykle zmysłowe, przywiązują dużą wagę do fizycznej bliskości.

Byki są też odrobinę nieśmiałe, mogą mieć problem ze zrobieniem pierwszego kroku względem osoby, która im się spodoba. Kiedy jednak poczują się z kimś komfortowo, będą czerpać wielką przyjemność ze wspólnych spotkań, randek i stopniowego budowania więzi emocjonalnej. Osoby urodzone w tym ziemnym znaku niezwykle cenią sobie wierność i lojalność. Nigdy nie zdradzą zaufania swojego partnera, dążą do związku opartego na fundamentach wzajemnego zrozumienia i wsparcia.

Jakim partnerem jest Rak?

Cechą charakterystyczną zodiakalnego Raka jest delikatność i wrażliwość, szczególnie w kwestii uczuć. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem podchodzą ostrożnie do tematu związków i relacji. Nie chodzi o to, że ich nie pragną. Raki marzą o znalezieniu bratniej duszy, i stworzeniu z nią ogniska domowego. Jednak ze względu na swoją wrażliwość, odczuwają ogromny strach przed zranieniem, co może być dla nich blokadą w kontaktach z potencjalnymi partnerami.

Zobacz także:

Osoby urodzone w tym wodnym znaku są z natury nieśmiałe, zazwyczaj nie czują się komfortowo z szybką deklaracją uczuć czy otwieraniem się przed drugim człowiekiem. Jeśli jednak Rak znajdzie się w relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa, stanie się wiernym, oddanym i lojalnym kochankiem, który będzie w stanie poświęcić niezwykle dużo dla swojego partnera i związku.

Byk i Rak jako para

Byk i Rak to jedno z najbardziej pozytywnych dopasowań w astrologii. Z tego połączenia najczęściej powstaje szczęśliwy i mocny związek, zbudowany na podwalinach podobnego światopoglądu, podejścia do emocji, energii seksualnej i celów życiowych. Osoby urodzone w tych znakach są delikatne i empatyczne, cenią sobie bliskość z drugą osobą, zależy im na budowaniu ogniska domowego. Dzięki temu ich wspólne życie jest zazwyczaj pozbawione dramatów, sporów i kłótni, może wyglądać jak… sielanka.

Kiedy między partnerami dojdzie do nieporozumienia (najczęściej związanego z błędami w komunikacji), nie będą długo żywić do siebie urazy. Zarówno Byk, jak i Rak, będą w stanie pójść na ustępstwo, czy wybaczyć swojemu partnerowi, po to, aby utrzymać równowagę i harmonię w relacji. Więź wytworzona między kochankami jest zbyt silna, aby pozwolili, żeby problemy codzienne wpłynęły negatywnie na ich związek.

Horoskop partnerski - Byk i Rak

Zodiakalne Byki i Raki mają szansę na stworzenie długiego i szczęśliwego związku. Jak wiemy, woda użyźnia ziemię, co jest świetną metaforą dynamiki relacji tych dwóch znaków. Miłość, czułość i lojalność, którą Rak obdarzy ziemnego partnera sprawią, że ten będzie w stanie spełnić swoje marzenie o znalezieniu bratniej duszy, i ze spokojem rozwijać się w innych aspektach życia. Rządzony przez Księżyc Rak pokaże Bykowi, w jaki sposób może jeszcze bardziej zgłębić swoją sferę emocjonalną, co pomoże kochankom wytworzyć głęboką i silną więź.

Oczywiście, Byk nie pozostanie dłużny. Ziemny znak będzie swoistą ostoją dla emocjonalnego Raka, zapewni mu oczekiwaną opiekę i poczucie bezpieczeństwa. Osoba spod tego znaku zodiaku poczuje się doceniany i kochany, w końcu będzie w stanie komuś stuprocentowo zaufać.

Byk i Rak to jedno z niewielu astrologicznych połączeń, które zadziała równie dobrze bez względu na płeć partnerów. Wszystkie konfiguracje, czyli:

 • Pani Byk i Pan Rak,
 • Pani Byk i Pani Rak,
 • Pan Byk i Pani Rak,
 • Pan Byk i Pan Rak,

Mają szansę na osiągnięcie stuprocentowego spełnienia w miłości. 

Byk i Rak w związku - mocne i słabe strony

Z astrologicznego punktu widzenia, Byki i Raki mają niezwykle dobre dopasowanie. Wiadomo jednak, że każdy związek może na swojej drodze natrafić na delikatne nierówności i wyboje. Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony połączenia tych dwóch znaków zodiaku?

Mocne strony związku Byka i Raka to przede wszystkim:

 1. Byki i Raki mają podobną wizję przyszłości, jeśli chodzi o sprawy miłosne. Osoby urodzone w tych znakach marzą o trwałej, stabilnej relacji, która zapewni im balans i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu łatwo będzie im wyznaczyć wspólne cele, a potem skupić się na ich realizacji, razem.
 2. Osoby urodzone w obu tych znakach mają też spójne podejście do seksu. Aby uzyskać spełnienie erotyczne, potrzebują bliskości, intymności i połączenia emocjonalnego. W łóżku nadają na tych samym falach, więc ich związek będzie pełen cielesnych uniesień.
 3. Astrologiczne Byki i Raki nadają na tych samych falach. Łączy je wrodzona nić porozumienia, będą w stanie bez problemu dogadać się w kwestiach związanych z życiem codziennym, co ułatwi im budowanie relacji i planowanie przyszłości. 

Słabe strony związku Raka i Byka to między innymi:

 1. Zarówno zodiakalne Byki, jak i Raki, mogą być z natury zamknięte w sobie. Zrobienie pierwszego kroku, czy otworzenie się ze swoimi zamiarami, nie przyjdzie im z łatwością. Są spore szanse na to, że związek osób urodzonych w tych gwiazdozbiorach nie będzie się rozwijał, ze względu na ich wrodzoną nieśmiałość.
 2. Komunikacja. Oba te znaki nie są z natury zbyt otwarte, mogą mieć problem z klarownym mówieniem o swoich potrzebach i uczuciach. Upartość Byka może spowodować, że wrażliwy Rak zamknie się w sobie, i nie będzie w stanie wytłumaczyć partnerowi swoich emocji. To z kolei może wpłynąć na ochłodzenie w relacji.

Byk i Rak w łóżku

Byki i Raki to świetne połączenie, również jeśli chodzi o sprawy łóżkowe. Oba te znaki traktują seks w uczuciowy i duchowy sposób, nie skupiają się tylko na fizyczności. Oczywiście, zależy im na jak największej ilości cielesnych przyjemności, jednak aby móc je uzyskać, potrzebują głębokiej więzi emocjonalnej z partnerem. Byk jest namiętnym kochankiem, który znajdzie spełnienie w dawaniu rozkoszy drugiej osobie. Zodiakalny Rak z chęcią odda się wszelkim fizycznym przyjemnościom, nigdy nie zabraknie mu ochoty na seks.

Problemy, na które mogą natrafić osoby urodzone w tych znakach zodiaku, wynikają przede wszystkim z cech ich charakteru. Przez to, że ani Byki, ani Raki, nie są zbyt otwarte, w kwestiach spornych mogą mieć problem z klarownym komunikowaniem swoich uczuć i potrzeb. Na szczęście, da się to bardzo szybko naprawić, jeśli partnerzy zdobędą się na szczerą rozmowę.