Czy słyszałaś kiedyś o horoskopie partnerskim? Astrologia może powiedzieć nam bardzo dużo o dopasowaniu dwóch osób, ze względu na ich znaki zodiaku. Tym razem przyglądamy się połączeniu zodiakalnych Baranów i Ryb. Mimo tego, że różnią się od siebie jak ogień i woda (czyli żywioły, które im patronują!), poprzez podjęcie odpowiednich kroków będą w stanie stworzyć szczęśliwy i stabilny związek. Czy Ryby i Baran to dobre dopasowanie? Jak będą dogadywać się w sprawach łóżkowych? Podpowiadamy.

Czy Baran i Ryby do siebie pasują?

Aby dowiedzieć się, czy zodiakalne Barany i Ryby są w stanie stworzyć udaną parę, zacznijmy od krótkiej charakterystyki każdego z tych znaków.

 • Baran to znak żywiołu ognia, czyli energii „pozytywnej” (yang), związanej z męską stroną naszej osobowości. Jego charakterystyczne cechy to odwaga, ekstrawertyzm, upór, siła charakteru, duża ilość energii i życzliwość. Planetą patronującą zodiakalnemu Baranowi jest Mars, który odpowiada za walkę, agresję, chęć działania i wojnę. Jest to swoista metafora osobowości, jaką przypisuje się osobom urodzonym w tym ognistym znaku.
 • Ryby to znak żywiołu wody, czyli energii „negatywnej” (yin), związanej z żeńską stroną naszej osobowości. Charakteryzuje się głębokim połączeniem ze sferą emocjonalną, kreatywnością, bezinteresownością, otwartością, delikatnością i empatią. Planetą rządzącą znakiem Ryb jest Neptun, który w astrologii kojarzony jest z tajemniczością, przebiegłością i sprytem.

Jak widzimy, w tych krótkich opisach każdego ze znaków znajdziemy niewiele wspólnego. Jednak każdy z nas najprawdopodobniej słyszał, że przeciwieństwa się przyciągają - jak magnes, a najtrwalsze związki tworzą osoby o różnych osobowościach, ponieważ dobrze się uzupełniają. Czy te zasady będą działać w przypadku połączenia zodiakalnych Baranów i Ryb?

Oczywiście, według astrologii najłatwiej będzie stworzyć nam relację z osobą urodzoną pod żywiołem o tej samej energii. Według tej zasady, najlepsze związki utworzy woda z wodą (na przykład Rak i Ryby, czy Ryby i Skorpion), woda z ziemią (na przykład Ryby i Byk), czy ogień z powietrzem (na przykład Wodnik i Baran, Strzelec i Bliźnięta).

Musimy jednak pamiętać, że kosmogram urodzeniowy, czyli konfiguracja planet na niebie w momencie naszego przyjścia na świat, zawiera w sobie o wiele więcej informacji, niż mogłoby nam się wydawać. Znak słoneczny (czyli ten, który rozumiemy jako główny znak zodiaku), jest tylko jednym z kilkunastu znaków, które opisują osobowość i ścieżkę życiową każdego z nas. Mimo tego, że relacja między Rybami i Baranem może nie być, według astrologii, idealnym połączeniem, przed wysunięciem wniosków warto zgłębić resztę swojego horoskopu urodzeniowego. Może okazać się, że pozycje innych planet w kosmogramach obojga partnerów lub partnerką są o wiele bardziej kompatybilne.

Baran i Ryba - dopasowanie

Aby dowiedzieć się, czy zodiakalne Barany i Ryby będą w stanie stworzyć szczęśliwy i stabilny związek, musimy spojrzeć, w jaki sposób każdy z tych znaków podchodzi do tematu miłości i relacji. Jakim partnerem jest Baran? Czego w związku szukają Ryby?

Jakim partnerem jest Baran?

Zodiakalne Barany bardzo szybko się zakochują. Jest to związane z ich wrodzoną intensywnością, przejawiającą się przede wszystkim w postaci silnych emocji. Zauroczony Baran nie kryje się ze swoimi uczuciami, prędko zaczyna walczyć o względy osoby, która mu się spodobała. Początki relacji na pewno będą ekscytujące, pełne ciekawych randek, uniesień i dużej ilości atencji, szczególnie ze strony osoby urodzonej w tym ognistym znaku.

Zobacz także:

Niestety, zapał zodiakalnego Barana może opaść równie szybko, jak się narodził. Osoby urodzone w tym znaku nie znoszą rutyny, a proza życia sprawia, że mają ochotę wycofać się z relacji, na rzecz szukania nowych doznań i wrażeń. Nie oznacza to jednak, że nie są w stanie stworzyć szczęśliwego związku. Jeśli partnerka lub partner będzie chciał walczyć ze stagnacją i pracować nad nudą w relacji, Baran będzie niezwykle lojalnym i oddanym partnerem bądź partnerką. Ważne, żeby druga osoba zaakceptowała jego ognistą naturę, i wspierała go w realizacji wszystkich stymulujących aktywności.

Jakim partnerem są Ryby?

Dla zodiakalnych Ryb miłość jest jedną z najważniejszych wartości życiowych. Są niezwykle romantyczne, marzą o znalezieniu bratniej duszy, z którą uda im się stworzyć domowe ognisko. Mają też tendencję do idealizowania swojej wizji związku, przez co mogą być niezwykle wybredne i natrafić na problem ze znalezieniem osoby, która spełni wszystkie ich wymagania.

Jednak Ryby nigdy nie poddają się w sprawach miłosnych, i mimo ewentualnych niepowodzeń, nie spoczną, dopóki nie znajdą perfekcyjnego partnera lub partnerki. Dzięki swojej otwartości nie mają większego problemu z poznawaniem wielu osób. W związku są lojalne i wspierające, dążą do wytworzenia dużej intymności i głębokiej więzi emocjonalnej.

Baran i Ryby jako para

Zodiakalne Barany i Ryby stworzą związek pełen uniesień i ekscytacji. Niestety, mogą być one związane też ze sprzeczkami, kłótniami i brakiem naturalnego porozumienia. Wrażliwe Ryby mogą mieć problem z otworzeniem się przed impulsywnym i dominującym Baranem. Za to osoby urodzone w ognistym znaku nie będą w stanie od razu zrozumieć głębi emocjonalnej i potrzeby bliskości Ryb.

Na szczęście, jak w każdym związku, i w tym połączeniu partnerzy lub partnerki mogą się od siebie sporo nauczyć. Jeśli obie strony będą chciały aktywnie walczyć o relację, uda im się znaleźć porozumienie. Baran postara się bardziej zrozumieć i uszanować delikatną i uczuciową stronę Ryb. Za to Ryby zaakceptują dominującą energię Barana, i zamiast próbować z nim rywalizować, znajdą w nim poczucie bezpieczeństwa i oparcie.

Horoskop partnerski - Ryby i Baran

Z astrologicznego punktu widzenia, związek Ryb i Barana ma średnie szanse na powodzenie. Oczywiście, dużo zależy też od pracy i zaangażowania obojga partnerów lub partnerek w relację, innych znaków w ich kosmogramach urodzeniowych, a także… płci.

Dzieje się tak dlatego, że niektóre cechy przypisane konkretnemu zodiakowi mogą pogłębiać się lub minimalizować, w zależności od płci osoby w nim urodzonej. Jak ta zasada ma się do relacji Baranów i Ryb?

 • Mężczyzna Baran i kobieta Ryby mają największe szanse na stworzenie stabilnego związku w tej konfiguracji znaków zodiaku.
 • Kobieta Ryby i kobieta Baran będą dobrze się uzupełniać, jednak pani urodzona w ognistym znaku może szybko się znudzić byciem w długotrwałej relacji.
 • Kobieta Baran i mężczyzna Ryby mogą natrafić na zgrzyty, związane z wzajemną walką o dominację w związku.
 • Mężczyzna Ryby i mężczyzna Baran mogą mieć problem z wytworzeniem więzi emocjonalnej i poczucia bezpieczeństwa w relacji.

Baran i Ryby w związku - słabe i mocne strony

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, w relacji zodiakalnych Ryb i Baranów dużo będzie zależeć od pracy i zaangażowania obojga partnerów lub partnerek. Związek może przynieść im dużo szczęścia i spełnienia, ale tylko wtedy, kiedy będzie istniała w nim szczera komunikacja. Obie strony muszą wyrażać silną chęć zrozumienia swojego partnera czy partnerki, oraz możliwość pójścia na kompromis oraz ustępstwa. Poniżej udało nam się zebrać w punktach najmocniejsze i najsłabsze strony tego typu relacji!

Mocne strony związku Barana i Ryb to między innymi:

 1. Tajemnicze i emocjonalne Ryby będą dla Barana ciągłą zagadką, którą będzie chciał jak najdokładniej zgłębić. Dzięki temu fascynacja drugą połówką nie będzie bladła wraz z czasem, co jest bardzo ważne dla nieznoszących nudy Baranów.
 2. Silny psychicznie i charyzmatyczny Baran będzie zapewniał Rybom poczucie bezpieczeństwa, którego szukają w relacjach międzyludzkich.
 3. Baran może nauczyć się od Ryb większej wrażliwości i empatii, a także lepiej zgłębić swoją sferę emocjonalną.
 4. Dzięki Baranowi Ryby uzyskają pewność siebie i większe poczucie własnej wartości.

Słabe strony związku Barana i Ryb to przede wszystkim:

 1. Znaki te nie nadają na tych samych falach w kwestiach emocji. Ryby przywiązują do nich o wiele większą wagę niż Barany, co często może prowadzić do konfliktów, sprzeczek i oddalenia emocjonalnego obojga partnerów lub partnerek.
 2. Impulsywność Barana może przestraszyć Ryby, a głębia Ryb może przestraszyć Barana. Aby związek mógł poprawnie funkcjonować, partnerki lub partnerzy będą musieli pójść na wiele kompromisów oraz personalnych wyrzeczeń.
 3. W związku może dochodzić do intensywnych kłótni i sprzeczek, nawet takich, które spowodują zakończenie relacji w emocjach, bez dokładnego przemyślenia tej decyzji „na trzeźwo”.

Baran i Ryby w łóżku

Aby dogadać się w sprawach łóżkowych, zodiakalne Barany i Ryby będą musiały pójść na kilka kompromisów. Według astrologii, najlepszym dopasowaniem seksualnym są znaki znajdujące się po przeciwnych stronach kosmogramu, czyli:

 • Baran i Waga,
 • Ryby i Panna.

Czy jednak oznacza to, że życie erotyczne Ryb i Barana będzie skazane na porażkę? Oczywiście, że nie. Oba te znaki nie znoszą rutyny w łóżku, mają tendencję do eksperymentowania, lubią przełamywać tabu i szukać niestandardowych form na pogłębianie rozkoszy. Jeśli partnerzy lub partnerki będą szczerze komunikować swoje potrzeby, mogą świetnie dopasować się w sprawach seksu.

Problemy, na które mogą natrafić, są bezpośrednio związane z ich wrodzoną naturą. Impulsywny Baran podchodzi do seksu w fizyczny i hedonistyczny sposób. Romantyczna Ryba wymaga więzi emocjonalnej, doznania erotyczne wychodzą u niej poza stricte cielesne sprawy. Dlatego tak ważnym jest, aby każdy z partnerów otwarcie mówił o swoich potrzebach. Znalezienie między nimi kompromisu sprawi, że kochankowie lub kochanki poczują się komfortowo, a co za tym idzie, ich życie seksualne rozkwitnie. 

Niestety, jeśli między partnerami lub partnerkami nie wytworzy się poczucie bezpieczeństwa, a obie strony zaczną zamykać się w sobie w kwestii potrzeb, ich życie erotyczne może bardzo szybko przerodzić się w porażkę. Ryby nie znajdą seksualnego spełnienia, jeśli nie będą czuły od swojego partnera zaangażowania emocjonalnego na odpowiednim poziomie. Może to wytworzyć w nich znaczne oziębienie, a także brak starań w kwestiach związanych z seksem. W takiej sytuacji urażone ego Barana sprawi, że sam nie będzie miał ochoty na szaleństwa w łóżku.