Znak zodiaku Lew

Jaki jest Lew? Jego działania determinuje przede wszystkim żywioł ognia! Zodiakalne Lwy, czyli osoby urodzone od 23 lipca do 22 sierpnia, są pełne ambicji, zawsze wyznaczają sobie jasne cele i uparcie dążą do ich realizacji. Lew pragnie popularności i robi wszystko, by być rozpoznawalnym. Z natury jest silny, jednak nie brakuje mu też wewnętrznej wrażliwości, mimo że dość rzadko uzewnętrznia tę cechę. 

Lew jest wiecznie uśmiechnięty. Nawet do najtrudniejszych przeszkód podchodzi ze sporą dozą dystansu. Ta cecha wynika z jego wewnętrznej charyzmy, która sprawia, że przyciąga do siebie ludzi niczym magnes żelazo. 

Niektóre Lwy nawet w dorosłym życiu przedstawiają dziecięcą niedojrzałość, która przejawia się brakiem wewnętrznej pewności siebie. Ci jednak należą do mniejszości, bo większość Lwów doskonale wie, gdzie i po co zmierza. Cenią sobie własną niezależność, zawsze stawiają na swoim i starają się wszystkich podporządkować swojej woli. Jeżeli ktoś przedstawia inny punkt widzenia i nie jest w stanie obrać innego kursu, trudno. Lew nie zmieni się dla nikogo. Jako osoba ambitna, Lew zawsze dba o samorozwój, sporo czasu poświęcając nauce.

Trzeba jednak powiedzieć to jasno – Lew jest uosobieniem słowa paradoks. Nie brakuje w nim sprzeczności. Z jednej strony zawsze szuka najlepszego rozwiązania danej sytuacji, a swój wybór popiera logiczną analizą, zaś z drugiej – często zdarza mu się dopuszczać do głosu drzemiące w nim dziecko, co może przejawiać się nadmiernym entuzjazmem. 

Osoby, które na co dzień przebywają z Lwem, często mają okazję poznawać jego wybuchową naturę. Gdy coś nie idzie po jego myśli, Lew ochoczo wyrazi swoje niezadowolenie i z całą pewnością nie będzie przebierał przy tym w słowach

Lew stawia na samorozwój, nie można jednak nie wspomnieć, że ma też coś z Narcyza. Męscy przedstawiciele tego znaku zodiaku często spędzają przed lustrem więcej czasu niż ich wybranki spod innych znaków. Lew zawsze stara się wyglądać modnie i być na bieżąco z najnowszymi trendami. Uwielbia komplementy. Mało tego, gdy ktoś zacznie się podlizywać Lwu, ten będzie w siódmym niebie. Co ciekawe, zodiakalne Lwy traktują to jako dowód szacunku i nie szukają w takim zachowaniu negatywnego kontekstu. 

Biada temu, kto ośmieli się skrytykować Lwa. Wtedy pokaże nie tylko pazury, ale i kły. Trzeba wiedzieć, że żaden Lew nie zgodzi się na podważanie jego opinii. Staje się wtedy kłótliwy, a w kontaktach z mężczyznami – nawet skory do bójki. 

Zobacz także:

Nie oznacza to, że Lew jest typem stroniącego od ludzi snoba, nic z tych rzeczy. Każdy przedstawiciel tego znaku jest osobą otwartą, uwielbiającą kontakt z innymi, zwłaszcza w kontekście dobrej zabawy. Lew okaże się wiernym przyjacielem, zwłaszcza dla tych, którzy zdobędą jego zaufanie. Trzeba jednak wiedzieć, że w każdej relacji Lew przejmuje rolę strony dominującej. Jeżeli zależy nam na tej osobie, trzeba po prostu pogodzić się z tym, bo w tej kwestii Lew z całą pewnością nie zmieni się do końca swojego życia. 

Lew, jako drapieżny kot, jest nazywany królem zwierząt. Zodiakalny Lew też poniekąd jest królem – stara się rządzić innymi osobami, narzucać im swoją wolę i wymaga bezwzględnego posłuszeństwa. Trzeba jednak przyznać, że jest dobrym władcą. „Swój dwór” otacza opieką i nie pozwoli, by komuś, na kim mu zależy stała się jakakolwiek krzywda.

Nie można nie wspomnieć, że każdy Lew ma też sporo słabych stron. Nie sposób odmówić mu ambicji, jednak ta cecha często działa na niego jak założone na oczy klapki. Gdy Lew uprze się na coś, zrobi wszystko byle tylko osiągnąć swój cel. Przy tym wszystkim ma skłonność do wyraźnego wyolbrzymiania swoich zasług – Lew puszy się niczym paw i z dumą opowiada o własnych osiągnięciach, nawet jeżeli te wynikają przede wszystkim z pracy innych osób

Ryby – znak zodiaku. Charakterystyka, mocne i słabe strony oraz horoskop opisowy dla osoby spod znaku ryby

Znak zodiaku Lew – data urodzin

Powyższe cechy charakteru Lwa wynikają z tego, że ten znak zodiaku jest całkowicie podporządkowany żywiołowi ognia, a opiekuje się nim słońce.

Lwy rodzą się, gdy najjaśniejsza i najgorętsza ze wszystkich gwiazd przecina ekliptykę między 120. a 150. stopniem długości ekliptycznej. Co to oznacza w praktyce? Lew jest piątym znakiem astrologicznym w zodiaku, a jego data urodzin przypada na dzień między 23 lipca a 22 sierpnia

Znak zodiaku Lew – symbolika

Z każdym znakiem zodiaku wiąże się pewna symbolika i Lew nie stanowi tu wyjątku. Gwiazdozbiór, od którego wzięła się nazwa astrologicznego zwierzęcia, nawiązuje do mitologii greckiej, a konkretnie – do postaci lwa nemejskiego.

Lew ten był  ogromnym potworem, obdarzonym skórą tak grubą, że nie mogła przebić jej żadna włócznia i nie mogło zranić jej żadne ostrze. Bestia nękała ludzi zasiedlających spokojną i piękną dolinę Nemei. Z potworem nie mogli poradzić sobie nawet najdzielniejsi wojowie. Pokonać miał go nie kto inny, jak obdarzony nadludzką siłą syn Zeusa – Herakles. Gdy Hera doprowadziła mitycznego półboga do obłędu, ten w szaleństwie wymordował swoje dzieci. W ramach pokuty wyznaczonej przez wyrocznię delficką, miał wykonać wszystkie prace, które wyznaczy mu król Eurysteus. Jedną z nich było zabicie lwa nemejskiego. 

Bestia w ciele lwa była potomkiem kazirodczego związku Echidny i jej syna Ortrosa. Strzały Heraklesa odbijały się od skóry potwora, ostrze miecza gięło się niczym gałązka młodej brzozy na wietrze, a maczuga pękała niczym szkło ciśnięte kamieniem. Herakles zdołał jednak zagonić bestię do jaskini z dwoma wejściami. Pierwsze zasypał głazami, tak by lew nie miał drogi ucieczki. Gdy wszedł do pieczary, udusił potwora, oberwał mu pazur i z jego pomocą zdjął z lwa skórę.

Znak zodiaku Lew – horoskop

Lwie, twoimi szczęśliwymi kolorami są żółty i pomarańczowy. Jeżeli szukasz idealnego miejsca do życia, postaw na Włochy, Francję, Czechy lub Turcję – tamtejszy klimat będzie dla ciebie wyjątkowo sprzyjający, a twoje cechy charakteru i wrodzone predyspozycje przywódcze spotkają się z uznaniem i szacunkiem.

I bez tego osiągniesz cele, które sobie postawiłeś, ale amulet na szczęście z pewnością ci w tym pomoże. Najlepszym wyborem będzie diament lub rubin – te kamienie przyniosą ci szczęście.

Jeżeli lubisz otaczać się roślinami, wybierz słonecznik, nagietek, wawrzyn i cedr – to właśnie z ich mocy skorzystasz w największym stopniu. 

Jaki jest Lew w miłości? 

Idealnym partnerem będzie dla ciebie Strzelec, Baran lub inny Lew, choć interesujący związek stworzysz także z Wagą i Bliźniętami. Za dobrze rokującą można też uznać relację z Bykiem, Rakiem, Skorpionem, Koziorożcem, Wodnikiem i Rybami, ale unikaj Panny – nie znajdziesz z nią wspólnego języka.

Silny charakter Lwa przejawia się także w miłości. Lew, jako że lubi rządzić, potrafi być zaborczy i nieco despotyczny, zwłaszcza, że często przemawia przez niego egoizm. Co nie znaczy, że jeśli pokocha, jest drugiej osobie bardzo oddany – nawet kosztem własnego życia (tak, ostrzegaliśmy, że jest pełen paradoksów). Dla ukochanej osoby jest w stanie skoczyć nawet w ogień, a – targany porywami namiętności – zakochuje się często. A ponieważ często jest w centrum uwagi, co zresztą bardzo lubi, nie ma problemu z zawieraniem nowych znajomości. Tym bardziej, że podoba się płci przeciwnej (i nie tylko). Jeśli masz silną osobowość i również lubisz błyszczeć, związek z Lwem może być dla ciebie nie do przeskoczenia – jego partner/partnerka często pozostaje bowiem w cieniu. I trzeba to zaakceptować, bo Lew raczej się nie zmieni.