Ryby to znak zodiaku znany ze swojej dużej wrażliwości, kreatywności oraz artystycznych zdolności. Jest jednak również kojarzony z chwiejnością emocjonalną, podatnością na wpływy, a także dużą niepewnością życiową, która prowadzi do kłopotów z podejmowaniem nawet prostych decyzji. Znak zodiaku Ryby to dwunasty znak astrologiczny. Przypisywany jest osobom, które urodziły się w chwili, gdy Słońce przebywało właśnie w tym znaku, czyli na odcinku ekliptyki pomiędzy 330° a 360° długości ekliptycznej. Co warto wiedzieć o tym znaku? Jakie cechy przypisuje mu zodiak? Kiedy przychodzą na świat przedstawiciele tego znaku?

Ryby - znak zodiaku charakterystyka

Zodiak dzieli ludzi na 12 znaków, przypisując osobom urodzonym pod tym samym znakiem pewne podobne cechy charakteru, wady i zalety. Ryby to ostatni, dwunasty znak zodiaku, przypisany osobom, które urodziły się gdy Słońce przebywało właśnie w tym znaku – w gwiazdozbiorze Ryb. To znak wodny, podobnie jak Rak i Skorpion. Właśnie osoby spod tych wodnych znaków są uznawane za najlepszych partnerów dla zodiakalnej Ryby. Może ona również stworzyć dość dobry związek ze zodiakalnym Koziorożcem.

Z kolei znaki powietrzne i ogniste będą niezbyt dobrymi partnerami dla Ryb. W takim związku brakowałoby wzajemnego zrozumienia. Znaki powietrzne to intelektualiści – dość powierzchowni, ale niezależnie myślący i łaknący wolności. Rybom, które są bardzo uczuciowe, będzie ciężko się do tego przystosować. Znaki ogniste będzie złościć niezdecydowanie Ryb – Baran, Lew i Strzelec to osoby, które zawsze wiedzą czego chcą. Zodiakalne Ryby to zaś znak zmienny, któremu patronuje Neptun, a także Jowisz.

Podobno szczęśliwymi kolorami tego znaku zodiaku są: fioletowy, granatowy, błękit pruski, pomarańczowy, zielony i żółty. Szczęśliwe kamienie to zaś: chryzolit, koral, perła oraz turkus. Ryby to znak żeński, ostatni. Związany jest z emocjami, które targają zodiakalnymi Rybami i nad którymi osobom spod tego znaku ciężko jest zapanować. Sprawdź również >>> Szczęśliwe dni tygodnia dla każdego znaku zodiaku. To wtedy powinnaś załatwiać ważne sprawy i podejmować trudne decyzje!

Zodiakalne ryby - osoby urodzone od 19 lutego do 20 marca

Zodiak przydziela do znaku zodiakalnych Ryb osoby, które urodziły się w chwili przebywania Słońca w tym gwiazdozbiorze. Ma to miejsce między 18 i 19 lutego a 20 i 21 marca. Nieścisłości wynikają z tego, że w różnych latach początek lub koniec znaku Ryb – podobnie zresztą jak i innych znaków zodiaku – przypadać może na nieco inny moment. Dokładne ramy czasowe uzależnione są więc od rocznika i roku przestępnego, a osoby, które urodziły się na przełomie znaków powinny sprawdzić w specjalnej tabelce (dostępnej online) o której godzinie i w który dzień Słońce przesunęło się z jednego znaku do drugiego w danym roku. Warto jednak wiedzieć, że kto urodził się na przełomie znaków, będzie raczej posiadał cechy obu znaków, choć jeden z nich będzie wyraźnie dominował.

Znak zodiaku Ryby – symbolika

Ryby – znak zodiaku, który wywodzi się z mezopotamskiej konstelacji, znanej jako „kun. mes”, czyli „ogony”. Konstelacja ta była złożona z Ryby północnej oraz Ryby południowej (jaskółki). Symbol tego znaku to ryby płynące w przeciwnych kierunkach. Ten symbol bardzo dobrze oddaje naturę przedstawicieli znaku Ryb – są to osoby niezdecydowane, które często same nie wiedzą czego chcą i mają trudności w podjęciu jednoznacznej decyzji.

Na znaku ryby połączone są też często wstęgą – nie odpłyną każda w inną stronę, ponieważ są nią ze sobą związane. Z kolei w mitologii greckiej ryby związane są z Afrodytą, która uciekając przed Tyfonem ukrywała się ze swoim synem w trzcinach, a dostrzegłszy ryby, podążyła za nimi i znalazła bezpieczne schronienie. W innej wersji tej historii to właśnie Afrodyta i jej syn, Eros, przemienili się w ryby, by uciec przed Tyfonem.

Zobacz także:

Znak zodiaku Ryby – horoskop

Zodiak dzieli ludzi na 12 typów – 12 znaków zodiaku. Osoby urodzone w tym samym znaku są do siebie z reguły podobne. Oczywiście, charakter człowieka jest uzależniony od wielu innych wpływów – zarówno gwiezdnych (podlegamy przecież nie tylko wpływom Słońca, ale i innych ciał niebieskich), jak i ściśle ziemskich. Każdy ma nieco inny charakter, inne geny i wychował się w innym otoczeniu, a wszystko to ma wpływ na osobowość człowieka. Nie da się jednak ukryć, że osoby pozostające pod wpływem tego samego znaku są do siebie w pewien sposób podobne.

Osoby spod znaku ryb - cechy charakteru

Zodiakalne Ryby są pełne emocji, niestety często sprzecznych. Mają trudności w podjęciu decyzji, a gdy już muszą ją podjąć, kierują się bardziej intuicją niż logiką. Co ciekawe, zwykle ich ona nie zawodzi. Ryby mają też kłopoty z dotrzymywaniem słowa, ale jest to spowodowane właśnie ich niezdecydowaniem. Często Ryba nawet gdy już coś obieca, nadal zastanawia się nad tematem, a każda taka chwila refleksji kończy się zmianą zdania, chociaż sytuacja wcale się nie zmieniła. W związku z tym życie z Rybą jest trudne, zwłaszcza dla osób, które nie mają takich problemów i nie rozumieją zachowania Ryb. Trzeba jednak przyznać, że są to osoby bardzo wrażliwe na cudzą krzywdę, które lubią pomagać i potrafią poświęcić się dla bliskiej osoby. To oddani przyjaciele.

Zobacz także >>> Te znaki zodiaku nie powinny być razem! Nigdy nie stworzą udanego związku

Ryby - mocne i słabe strony

Zodiakalne Ryby posiadają dużą wyobraźnię, a także zdolności artystyczne. Mają więc zadatki na pisarzy, malarzy, poetów. Minusem jest to, że często żyją w nierealnym świecie – są jak gdyby oderwane od rzeczywistości. W codziennym życiu są jednak serdeczne, przyjaźnie nastawione do ludzi, towarzyskie. Są też bardzo romantyczne, o czym mogą przekonać się partnerzy osób spod tego znaku. Miłość jest dla Ryb niezwykle istotna. Nieco gorzej idzie im w kwestiach finansowych.

Nie mają smykałki do interesów, ale zwykle udaje im się w jakiś sposób unikać wielkich kłopotów. Gdyby chciały, mogłyby zrobić wielką karierę – najczęściej jednak wcale o tym nie myślą, skupiając się na rzeczach bardziej duchowych. Jeśli zaś chodzi o zdrowie, przedstawiciele tego znaku najczęściej cierpią z powodu zbyt dużej wrażliwości, nawet przewrażliwienia. Mają skłonności do popadania w depresję, apatię. Właśnie dlatego najlepszym lekarstwem na ich smutki jest optymizm. Jako że przejmują nastawienie najbliższych osób ze swojego otoczenia, dobrze by miały wokół siebie osoby pozytywnie nastawione do życia.

Ryby w miłości i relacje z innymi - charakterystyka znaku zodiaku

Ryby znane są z tego, że są istotami głęboko emocjonalnymi i bardzo wrażliwymi, co sprawia, że dobrze nadają się do intymnych związków. Pragną głębokiego połączenia i znajdują spełnienie w pomaganiu innym, dlatego są oddanymi partnerami. Ryby rozumieją znaczenie kompromisu i podejmą wiele starań, aby utrzymać harmonię w związku. Potrafią być również niesamowicie oddane, zarówno emocjonalnie jak i materialnie, ponieważ chcą, aby ich bliscy czuli się wspierani. W zamian poszukują partnera, który będzie kochał je bezwarunkowo i akceptował ich wady. Jeśli Ryby czują się akceptowane i doceniane w związku, będą okazywać swoje uznanie poprzez lojalność; mają tendencję do bycia zaciekle oddanymi tym, na których im zależy.