Jakie są osoby będące zodiakalnymi Baranami? Czym się charakteryzują? Jakie są ich mocne strony? Z kim najlepiej się dogadują, a z kim kompletnie nie? A przede wszystkim: z kim Baranowi ułoży się w miłości?

Znak zodiaku Baran

Zodiak dzieli ludzi na 12 znaków zodiaku. Pierwszy jest właśnie Baran, a tuż po nim zodiakalny, uparty Byk, potem gadatliwe Bliźnięta, uczuciowy Rak, dumny Lew oraz praktyczna Panna. Kolejne znaki to serdeczna Waga, podejrzliwy Skorpion, sympatyczny Strzelec, zamknięty w sobie Koziorożec, niezależny Wodnik oraz uduchowione Ryby. Baran jest pierwszym znakiem zodiaku, który najlepiej rozumie się z innymi osobami należącymi do żywiołu ognia - czyli z ludźmi aktywnymi, energicznymi, szczerymi. To zodiakalne Lwy oraz Strzelce.

Najgorszymi znakami dla Barana są Ryby, Koziorożce, Panny, Byki oraz Raki. Znaki ziemskie i wodne średnio rozumieją się ze znakami ognistymi, choć wyjątek stanowi Skorpion, który należy do żywiołu wody, ale jego zdecydowana natura pozwala mu lepiej rozumieć Barany. Znaki te podlegają nawet wpływom tej samej planety, czyli Marsa. Skorpionowi dodatkowo przypisany jest Pluton. Baran przypisany jest do jakości kardynalnej, do której należą ludzie inicjujący jakiś ruch i umiejętnie zachęcający innych do podążania w danym kierunku.

To osoby, które inspirują do działania, choć mogą się łatwo zniechęcić, jeśli otoczenie nie odpowie na ich wezwanie. Właśnie dlatego Barany to osoby, które szybko działają i zapalają się do nowych pomysłów, jednak długie oczekiwanie na ich realizację sprawia, że nie kończą zaczętych rzeczy - za chwilę zajmują się już czymś innym. Polska przypisana jest podobno do tego znaku - tak jak Niemcy i Anglia. Szczęśliwe kolory osób spod znaku Barana to czerwony, żółty i indygo. 

Szczęśliwe dni tygodnia dla każdego znaku zodiaku. To wtedy powinnaś załatwiać ważne sprawy i podejmować trudne decyzje! >>>

Znak zodiaku Baran - data urodzin

Baran - znak zodiaku przypisywany osobom, które urodziły się między 20/21 marca a 19/20 kwietnia. Skąd bierze się taka rozpiętość czasowa? W różnych latach Słońce wchodzi do danego znaku w innym dniu i o innej godzinie. Stąd też konieczność sprawdzenia, czy w roku czyjegoś urodzenia Słońce weszło do znaku Barana 20 czy 21 marca i o jakiej porze - na tej podstawie można dokładnie ocenić czy ktoś jest zodiakalnym Baranem, czy może jeszcze Rybą. Podobnie pod koniec panowania tego znaku trzeba sprawdzić czy jeszcze jest się Baranem, czy też może zodiakalnym Bykiem? Na szczęście dostępne są obecnie specjalne tabelki, w których można sprawdzić moment wchodzenia Słońca do danego znaku w konkretnym roku. 

Warto przy tym pamiętać, że osoby urodzone na przełomie znaków najczęściej pozostają pod wpływem jednego i drugiego znaku zodiaku, chociaż jeden z nich będzie w ich zachowaniu wyraźnie dominował. Osoba urodzona na przełomie Barana i Byka może być jeszcze bardziej uparta, podczas gdy mieszanka Barana i Ryb spowoduje ułagodzenie charakteru zodiakalnego Barana. Może mu jednak odebrać nieco pewności siebie. 

Zobacz także:

Znak zodiaku Baran - symbolika

Zodiak przypisuje znakowi Barana symbol - baranie rogi. Symbolem tego znaku może być również całe zwierzę, które zawsze było kojarzone z odwagą i energią. Dzięki swoim rogom i temperamentowi baran potrafił przedrzeć się przez każdą przeszkodę i osiągnąć swój cel. Właśnie dlatego baran symbolizuje siłę przebicia, determinację i odwagę. Stworzenie to umie również wędrować po skalistym, nierównym terenie. To jego dodatkowa siła, pozwalająca wytrzymać i przetrwać każdą sytuację. Łacińska nazwa tego znaku to Aries. Gwiazdy Barana w starożytnych kulturach wiązane były z odrodzeniem. To właśnie w trakcie jego panowania przyroda odradzała się po zimie. Znak ten wiąże się z równonocą wiosenną.

Skąd wzięło się jednak takie, a nie inne rozumienie układu gwiazd? W układzie tym barana widzieli już Sumerowie - jest to zatem bardzo dawne przedstawienie znaku. W mitologii greckiej najsłynniejszy baran pochodzi z opowieści o złotym runie i Argonautach, dowodzonych przez Jazona. Chrysomallos to mitologiczny, złoty baran, posiadający skrzydła. Został wysłany przez Zeusa dzieciom Atmasa, które były źle traktowane przez swoją macochę. Fryksos i Helle uciekli na jego grzbiecie, a po udanej ucieczce Fryksos złożył barana w ofierze Zeusowi. Został umieszczony wśród gwiazd. Złote runo zaś powieszono na dębowym drzewie w gaju Aresa, a strzegł go smok. To właśnie stamtąd zabrał je Jazon. 

Znak zodiaku Baran - horoskop

Baran - znak zodiaku uznawany za niezwykle silny, energiczny i szybki. Osoby urodzone pod patronatem Barana są znane ze swojej gwałtowności i wybuchowości. Niestety, są popędliwe, lubią rywalizację, a wygrywają ją dzięki zachowaniom agresywnym i pewności siebie. Baran nie jest osobą przebiegłą, która planowałaby atak na przeciwnika - działa pod wpływem chwili, a jeśli zwycięży, dzieje się to za sprawą zaskoczenia przeciwnika, który może nie spodziewać się tak szybkiego, nagłego ataku. Barany są przekonane o własnej nieomylności. Często wywołują kłótnie, bo lubią ostre dyskusje i uwielbiają gdy coś się dzieje. To jednak doskonali przywódcy, chociaż brakuje im zdolności przewidywania efektów własnych działań. Wolą burzyć niż odbudowywać - nie mają do tego po prostu cierpliwości. Baran to raczej typ rewolucjonisty. 

Zodiakalne Barany zwykle są bardzo optymistycznie i entuzjastycznie nastawione do życia. Trudności tylko je mobilizują do działania. Uwielbiają pokonywać przeszkody i posiadają bardzo ognisty temperament - zgodny z żywiołem, jaki jest ich patronem. To silne charaktery, którym w związku z tym brakuje empatii i umiejętności wczucia się w przeżycia drugiego człowieka. Nie zastanawiają się czy swoim postępowaniem kogoś nie urażą - nie zwracają po prostu uwagi na takie rzeczy. Nie robią tego jednak z rozmysłem - po prostu taka ich natura. 

Uwielbiają przebywać w towarzystwie ludzi równie energicznych i żywiołowych jak oni sami. Barany to fantastyczni przyjaciele. Nieco egoistyczni i pragnący rządzić, ale naprawdę zdolni do poświęceń i niesamowicie pomocni. To osoby, z którymi rzeczywiście można kraść przysłowiowe konie. Są otwarte na wszelkie pomysły i choć nieraz popadają przez to w kłopoty, są uznawane za wspaniałych przyjaciół. Są też wielkim oparciem dla bliskich, którym bezinteresownie pomagają w trudnych sytuacjach. Cechują się lojalnością oraz szczerością, choć ta ostatnia jest bardzo dosadna i czasami potrafią niechcący kogoś urazić. 

Ryby – znak zodiaku. Charakterystyka, mocne i słabe strony oraz horoskop opisowy dla osoby spod znaku ryby

To osoby, które poszukują wrażeń. Są ruchliwe, uwielbiają wyjazdy, wycieczki i wszelkie nowości. Lubią też poznawać nowych ludzi. To taki typ osób, które wyróżniają się z tłumu i są łatwo zauważalne - a przede wszystkim łatwo jest je usłyszeć, bo potrafią zabrać głos w każdej dyskusji i mówią zwykle nieco głośniej niż inni, żeby przypadkiem nikt ich nie pominął. Zodiakalny Baran nie lubi nudy i niestety dość łatwo mu się kimś zauroczyć. Nawet i na przedstawicieli tego znaku przyjdzie jednak w końcu pora, a kiedy naprawdę się zakochają potrafią być wierne do śmierci.

Ponieważ to osoby wyjątkowo uparte, potrafią ratować ważny dla nich związek z nieprawdopodobną energią. Nienawidzą rutyny, więc szanse u nich mają jedynie te osoby, z którymi nie będą się nudzić. Warto też dodać, że jeśli ktoś jest trudny do zdobycia i stanowi przez to dla zodiakalnego Barana wyzwanie, od razu zyskuje w jego oczach. Barany uwielbiają pokonywać trudności, które jedynie je mobilizują do walki. Chętnie więc przystąpią do starań o czyjeś serce i rękę. 

Barany uwielbiają też komplementy. Lubią być podziwiane i chwalone za wykonanie jakiegoś zadania czy osiągnięcie czegoś. Baran ma bardzo rozbuchane ego i warto o tym pamiętać. Nie można też się z Baranem we wszystkim zgadzać, bo chociaż lubi mieć rację, rutyna go nudzi. Woli pracę w pojedynkę niż w zespole - chyba że może przewodzić innym. Idealne zawody dla zodiakalnego Barana to żołnierz, policjant, mechanik, strażak, sportowiec, ale też handlowiec czy samodzielny przedsiębiorca. Świetnie kieruje własną firmą i wie jak zarabiać pieniądze. Chociaż wydaje je często zbyt szybko, potrafi też oszczędzać jeśli warunki go do tego zmuszą. 

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.