Toksyczny związek to dość szerokie pojęcie. Może wynikać m.in. z niezgodności charakterów. A te, według wielu osób, są w dużej mierze definiowane przez znaki zodiaku, pod którymi się urodziłyśmy czy urodziliśmy. Sprawdźcie, jakie pary (prawdopodobnie) nie stworzą dobrego i szczęśliwego związku, a także z jakich powodów. Niektóre z nich mogą zaskoczyć. 

Te znaki zodiaku tworzą najbardziej toksyczne związki: Baran i Byk

Baran i Byk? Niestety to się nie uda. Te znaki zodiaku mają dość trudne charaktery – są nerwowe, często się kłócą i niechętnie odpuszczają. Do tego mają problemy z komunikacją. Jeśli dojdzie między nimi do sprzeczki, to możemy się spodziewać, że szybko przerodzi się w poważniejszy konflikt. Obie strony wytoczą najcięższe działa. Baran i Byk nie ustąpią. Nie będą chcieli iść na kompromis. Będą czekać, aż druga strona zrezygnuje – weźmie winę na siebie i przeprosi. Jednak to się nigdy nie wydarzy. Dlatego będą zadawać kolejne ciosy, a co za tym idzie: coraz bardziej się krzywdzić.  

Te znaki zodiaku tworzą najbardziej toksyczne związki: Bliźnięta i Panna

Bliźnięta i Panna to kolejna toksyczna para. Na początku (romantycznej) znajomości może się wydawać, że wszystko jest okej. Jednak z czasem staje się jasne, że osoby urodzone pod tymi znakami zodiaku totalnie do siebie nie pasują. Co więcej, działają sobie na nerwy. Zodiakalna Panna to perfekcjonistka. Jest praktyczna, do tego świetnie zorganizowana – zawsze dostaje to, czego chce. Do tego uwielbia planować. Właśnie trudno będzie jej stworzyć dobry i szczęśliwy związek z Bliźniętami, które żyją zgodnie z zasadą „jakoś to będzie”. Są wyluzowane, spontaniczne, czasem nieprzewidywalne. Pragną szaleństwa, dobrej zabawy i wolności. Romantyczna relacja z Panną może wpłynąć negatywnie na nie wpłynąć.  

Te znaki zodiaku tworzą najbardziej toksyczne związki: Rak i Lew

Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają. Być może, ale niestety nie zawsze wychodzi z tego coś dobrego. Na pewno nie między Rakiem i Lwem. Dlaczego nie stworzą szczęśliwego związku? Spieszymy z odpowiedzią. Rak to dość skomplikowany znak zodiaku. Jest bardzo wrażliwy, nie lubi samotności, do tego często uzależnia się od swojego partnera czy swojej partnerki. Potrzebuje kogoś, kto się nim zaopiekuje – otoczy miłością, jak również czułością. Niestety życie u boku Lwa, który jest zakochany w sobie, robi wszystko, by zwrócić na siebie uwagę innych osób, a jednocześnie nie przejmuje się tym, co myślą czy czują, może okazać się dla niego bardzo trudne i frustrujące. Oczywiście to działa w dwie strony. Lew stworzy szczęśliwy związek tylko z osobą, która będzie go podziwiała i motywowała do dalszych działań. Raczej nie będzie szczęśliwy z Rakiem. 

Te znaki zodiaku tworzą najbardziej toksyczne związki: Skorpion i Ryby

Skorpion i Ryby należą do grupy znaków wody. Oba są bardzo emocjonalne. Natomiast sposoby, w jaki okazują swoje emocje na co dzień zdecydowanie różnią się od siebie. I właśnie to sprawia, że są dla siebie toksyczne. No dobrze, pora na więcej szczegółów. Zacznijmy od tego, że Skorpiony szybciej mówią niż myślą. Nie przejmują się tym, jak ich słowa wpłyną na inną osobę, np. na Ryby, które bardzo łatwo skrzywdzić. Po drugie: ten znak zodiaku jest bardzo ekspresyjny. Może więc przytłoczyć cichego, wrażliwego i raczej zamkniętego w sobie partnera spod znaku Ryb (bądź partnerkę). Teraz spójrzmy na ich relację z drugiej strony. Według gwiazd, Skorpion może czuć się ograniczany w relacji z Rybami. Co więcej, może mu brakować wrażeń i szaleństw, których... potrzebuje niczym powietrza. Generalnie: oba znaki zodiaku mogą się sobą mocno zmęczyć.    

---

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.

Zobacz także: