Rozstania nie należą do najprzyjemniejszych doświadczeń. Są zazwyczaj trudne oraz bolesne. Każda, jak również każdy z nas reaguje na nie inaczej. Ale, jak się okazuje, sposób, w jaki radzimy sobie ze zmianą statusu związku może mieć związek ze znakiem zodiaku, pod którym ktoś się urodził. Co mówią gwiazdy? Wyjaśniamy, jak poszczególne znaki zodiaku radzą sobie z rozstaniem, a także które z nich najdłużej leczą złamane serce. 

Znaki zodiaku a rozstania: Baran

Baran uwielbia konkurować. Nawet w dziedzinach, w których tak naprawdę nie ma miejsca na wyścigi. Dotyczy to m.in. zmiany statusu związku. Po rozstaniu zodiakalny Baran będzie więc robić wszystko, aby „pozbierać się” szybciej niż jego ex. Jeśli okaże się to wyjątkowo trudne i będzie cierpieć, to na pewno nie da tego po sobie poznać. Warto również dodać, że osobie urodzonej pod tym znakiem zodiaku zdarza się podejmować pochopne decyzje. Dlatego może żałować rozstania, którego była inicjatorem / inicjatorką. Na pewno postara się naprawić swój błąd. Wiadomości czy telefony z przeprosinami, listy, niespodzianki i podobne gesty gwarantowane. 

Znaki zodiaku a rozstania: Byk

Byki są z natury romantykami, uchodzą za osoby wprost stworzone do życia w duecie. Jednocześnie nie lubią zmian. W związku tym potrafią bardzo długo walczyć o ukochaną osobę. Są w stanie zrobić wiele, by uratować łączące ich uczucie. Jeżeli mimo to dojdzie do rozstania, Byk jeszcze długo będzie o tym myśleć, analizować, zastanawiać się, dlaczego sprawy sercowe poszły w takim, a nie innym kierunku. Oczywiście na własnej kanapie, w wygodnych ubraniach i lampką wina w dłoni. Nie spodziewaj się więc napadów furii czy chęci zemsty. 

Znaki zodiaku a rozstania: Bliźnięta

Bliźnięta mają wielowymiarową osobowość. Nie ma wątpliwości, że podczas rozstania, jak również tuż po nim zaprezentują każdą ze swoich twarzy. Choć może się wydawać, że robią coś na złość, np. z zemsty, to w rzeczywistości one po prostu tak mają. Trudno je więc za to winić. Zodiakalne Bliźnięta, które mają złamane serce, na pewno chętnie opowiedzą o własnych doświadczeniach swoim znajomym. Oczywiście nieco podkolorują całą historię, mogą także pozmieniać lekko wybrane przez siebie fakty. 

Znaki zodiaku a rozstania: Rak

Rak to skomplikowany znak zodiaku. Zacznijmy od tego, że tworzy pewnego rodzaju pancerz ochronny, przez który bardzo trudno się przebić. Gdy wpuści kogoś do swojego świata, mocno się angażuje. Jest emocjonalny, wrażliwy i delikatny. Dlatego późniejsze rozstanie okazuje się dla niego wyjątkowo ciężkie. Niestety (niezależnie od powodów, przez które związek został zakończony) Rak może próbować oczernić swojego byłego partnera / byłą partnerkę. Mając złamane serce, na pewno będzie potrzebować wsparcia i czułości od kogoś bliskiego, np. przyjaciela. 

Znaki zodiaku a rozstania: Lew

Lew to jeden z najbardziej żywiołowych znaków zodiaku. Widać to m.in. podczas rozstania. Gdy osoba urodzona między 23 lipca a 22 sierpnia decyduje się na zakończenie związku, zazwyczaj jest pewna swojej decyzji i dobrze znosi wszystkie związane z nim zmiany. Jeśli natomiast druga strona jest inicjatorem, Lew będzie zdruzgotany. Przede wszystkim ciężko mu będzie uwierzyć, że przestał być dla kogoś interesujący. Będzie potrzebować kogoś bliskiego obok, ale jednocześnie nie będzie chciał dać światu odczuć, że coś jest nie tak. Oczywiście warto wspomnieć, że osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo silne. Poradzą sobie ze wszelkimi trudnościami. Z czasem będą potrzebowały jednak więcej czasu. 

Znaki zodiaku a rozstania: Panna

Panna to królowa perfekcjonizmu. W jej życiu nie ma miejsca na przypadek, wszystko dokładnie analizuje. Dotyczy to m.in. spraw sercowych. Jeśli mówi o rozstaniu, to znaczy, że jest pewna swojej decyzji. Chce zakończyć dany etap i iść dalej. Dla własnego spokoju może będzie unikać tak zwanych dram, może wziąć nawet całą winę na siebie. Nie będzie tak łatwo w przypadku, w którym rozstanie zaskoczy Pannę. Na pewno trudno jej będzie odpuścić. Spędzi kolejne godziny na przemyśleniach i analizach, tworzeniu bilansów zysków oraz strat wynikających ze zmiany statusu związku. 

Zobacz także:

Znaki zodiaku a rozstania: Waga

Jak zodiakalna Waga radzi sobie z rozstaniem? Całkiem nieźle. Na pewno będzie chciała zadbać o komfort obu stron. I to niezależnie od tego, kto będzie inicjatorem rozstania. Zrobi wszystko, by pozostać w dobrych stosunkach z byłym partnerem / byłą partnerką. Dodatkowo upewni się, czy wszyscy (rodzina, bliscy, a nawet przypadkowi obserwatorzy na Instagramie) zauważyli, że decyzja o zakończeniu związku była dojrzała, przemyślana i dobra dla każdego.  

Znaki zodiaku a rozstania: Skorpion

Rozstanie będzie bardzo trudne dla Skorpiona. Osoba urodzona pod tym znakiem zodiaku będzie wyglądać na spokojną, opanowaną i pogodzoną z podjętą (przez siebie lub nie) decyzją. Nawet bliscy nie zorientują się, że coś tutaj nie gra. Rzeczywistość okaże się jednak trochę inna. Bo nie dość, że Skorpion będzie się czuć porzucony, to jeszcze ciężko będzie mu zapomnieć o swoim byłym partnerze / swojej byłem partnerce. Najpierw zablokuje ex w mediach społecznościowych, a potem spróbuje się dowiedzieć, co u niego słychać. Niby od niechcenia zapyta o to wspólnych znajomych albo założy nowe konto na Instagramie lub w innej aplikacji, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytanie. Oczywiście nikomu o tym nie powie.

Znaki zodiaku a rozstania: Strzelec

Strzelec kocha i docenia wolność. Ciągle idzie dalej, chce więcej. Po rozstaniu, które było jego inicjatywą, po prostu zabiera swoje rzeczy i odchodzi. Szuka nowych bodźców. Bywa trudniej, gdy to ktoś decyduje się na zakończenie związku ze Strzelcem. W takim przypadku osoba urodzona między 22 listopada a 21 grudnia zrobi wszystko, by odbudować tę relację. Spróbuje naprawić błędy, które popełnił w przeszłości, zaangażuje się i postara się wzniecić ogień w związku na nowo. Czu mu się uda? To już zupełnie inna kwestia.  

Znaki zodiaku a rozstania: Koziorożec

Koziorożec jest bardzo lojalny, można na niego liczyć. Wierzy w prawdziwą miłość. Potrafi zbudować trwałe relacje – takie, które przetrwają nawet to, co najgorsze. Ale jest też realistą. Trafnie ocenia, czy dany związek ma przyszłość czy nie. Jeżeli nie, kończy go z klasą. Gdy jego partner / partnerka chce się rozstać, nie będzie go / jej zatrzymywać mimo własnej woli. Pozwoli mu / jej odejść. Po prostu zaakceptuje to, co właśnie wydarzyło się w jego życiu. 

Znaki zodiaku a rozstania: Wodnik

Dla Wodnika rozstanie nie oznacza końca, ale... nowy początek. To podejście, dzięki któremu zaakceptuje zachodzące w jego życiu zmiany. Co więcej, będzie chciał je dodatkowo podkreślić. To znaczy? Odpowiedź na to pytanie zna tylko Wodnik. Może bowiem chodzić o zmianę wizerunku (np. fryzury), metamorfozę mieszkania, w którym do tej pory mieszkał z (już) ex albo coś poważniejszego – chociażby przeprowadzka do innego miasta, a nawet do innego kraju. 

Znaki zodiaku a rozstania: Ryby

Niestety Ryby należą do grona tych znaków zodiaku, które (bardzo) źle znoszą rozstania. Szczególnie, gdy to druga strona postanowiła zakończyć związek. Po zmianie statusu na „singiel” lub „singielka” Ryby będą się czuły wyczerpane, przesiąknie je smutek. W związku z tym przyda im się odpoczynek. Bliskie im osoby powinny je zachęcić do tego, by skupiły się na sobie – zastanowiły się, co sprawia im przyjemność i dzięki czemu czują się dobrze. Dzięki temu być może szybciej wyleczą złamane serce.