Dopasowanie w związku to złożona kwestia. Dotyczy bowiem sfery fizycznej, jak i psychicznej oraz emocjonalnej. Ma związek z priorytetami czy wizjami wspólnej przyszłości (im bardziej są do siebie zbliżone, tym lepiej). To, co może mieć wpływ na zgodność partnerów czy partnerek, to nie tylko ogólna filozofia życia, ale również (a może nawet „przede wszystkim”) znaki zodiaku. Dopasowanie w związku zależy od ich żywiołów, a te mogą ze sobą współgrać (jak ogień i powietrze) bądź zupełnie nie (jak przysłowiowe ogień i woda). Jeśli dopiero zaczynacie interesować się tym tematem, możecie mieć poczucie, że całość jest niezwykle skomplikowana, że to istna czarna magia. Absolutnie to rozumiemy. Dlatego poprosiłyśmy o pomoc ekspertkę z zakresu astrologii. Wodnik Mówi, bo właśnie o niej mowa, tłumaczy, o co chodzi w znakach zodiaku i dopasowaniu w związkach. Sprawdźcie poniżej. 

Znaki zodiaku, które najbardziej pasują do siebie

To, jakie znaki zodiaku do siebie pasują, wcale nie jest oczywistą sprawą, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Zacznę od tego, że jesteś dużo bardziej skomplikowana niż jeden znak zodiaku, jesteś ich swoistą mieszanką. Wszystko to zależy od układu planet na niebie w momencie twojego urodzenia. Może się okazać, że jesteś Koziorożcem, ale masz duszę Raka a pokazujesz się światu jak Lew. Dlatego w tym artykule przedstawię ci, jak dopasowane są do siebie archetypy znaków zodiaku. Jeżeli przeczytasz, że np. twój świeżo upieczony mąż czy chłopak jest Strzelcem, a to niedopasowany do ciebie znak zodiaku, bo ty jesteś Koziorożcem, to nie dzwoń od razu do adwokata po rozwód. Oznacza to, że z twojego indywidualnego horoskopu być może wynikają zupełnie inne potrzeby niż to, czego pragnie ten konkretny koziorożcowy archetyp (twój znak słoneczny). Girl it’s complicated…

Żywioły znaków zodiaku a dopasowanie w związku. Z kim dogadasz się najlepiej?

Dopasowanie znaków zodiaku, to jak się rozumieją i dogadują przede wszystkim zależy od ich żywiołu. Na początku warto więc sprawdzić, jakie żywioły prezentują poszczególne znaki zodiaku. Oto one:

Żywioły znaków zodiaku

  • OGIEŃ: Baran, Lew, Strzelec
  • POWIETRZE: Bliźnięta, Waga, Wodnik
  • WODA: Rak, Skorpion, Ryby
  • ZIEMIA: Byk, Panna, Koziorożec

Tak jak w naturze: ogień potrzebuje powietrza, żeby się rozprzestrzeniać. Natomiast w kontakcie z ziemią spala ją doszczętnie. Woda ożywia ziemię, ale gasi ogień. Woda i powietrze niby nie wpływają na siebie destrukcyjnie, ale też nie rozwijają się wzajemnie.

Znaki Ognia będą najlepiej rozumiały się ze znakami Powietrza, a znaki Ziemi zrozumieją się najlepiej ze znakami Wody.

Znaki, które wiążą się w obrębie tego samego żywiołu także bardzo dobrze ze sobą współpracują, mają podobne spojrzenie na świat i styl działania. 

Znaki zodiaku – dopasowanie. Kto najbardziej do ciebie pasuje?

No dobrze, przejdźmy do konkretów. Czy do kwestii: konkretne znaki zodiaku – dopasowanie do innych. Poniżej znajdziesz szczegółową analizę tego, kto i, co ważne, w jakim stopniu do ciebie pasuje. 

Baran a inne znaki zodiaku. Kto pasuje do zodiakalnego Barana?

Wcielenie energii, przejmowania inicjatywy i rywalizacji. Baran jako znak ognisty potrzebuje dużo wrażeń, ludzi, uśmiechu i wszelkich doznań. W tej kwestii świetnie zrozumie się z Lwem, Strzelcem i Bliźniętami, które także uwielbiają być tam, gdzie coś się dzieje. Baran lubi zdobywać w związku więc intrygującym go znakiem będzie Wodnik, który przez swoje poczucie niezależności będzie króliczkiem, którego trzeba gonić. Nie można też zapomnieć o mocno rozwiniętej seksualności Barana, którą zdecydowanie może dzielić ze Skorpionem, dla którego ta sfera życia jest wyjątkowo ważna.

Zobacz także:

Byk a inne znaki zodiaku. Kto pasuje do zodiakalnego Byka?

Niezwykle spokojny i zmysłowy znak zodiaku. Potrzebuje kogoś, kto zapewni mu emocjonalną i fizyczną bliskość. Dobrze sprawdzi się tu na pewno Koziorożec lub Rak, bo to pod tymi znakami skrywają się osoby, które docenią nieśmiałość Byka i najpewniej wykonają pierwszy krok. Znak ten jest domatorem i szczególnie ważne jest dla niego stworzenie ciepłego, wygodnego i trwałego domu. Może mu w tym pomóc Panna, która uwielbia porządkować, dbać i opiekować się innymi. Ryby w związku z Bykiem mogą dodać emocjonalnej magii i romantyzmu tej relacji.

Bliźnięta i inne znaki zodiaku. Z kim dogadają się zodiakalne Bliźnięta?

Nie ma w zodiaku głośniejszego i bardziej ruchliwego znaku niż Bliźnięta. Potrzebuje on kogoś, kto będzie umiał go przede wszystkim słuchać, ponieważ Bliźniak musi non stop mówić, opowiadać, analizować, przekazywać informacje, dopytywać. Wprost idealna dla niego jest Waga, która z łatwością dopasuje się do jego szybkiego usposobienia i będzie jego ostoją. Bliźnięta świetnie będą się czuć także ze znakami ognia np. Baranem, Lwem czy Strzelcem. Lotność umysłu osób spod znaku Bliźniąt sprawia, że potrzebują one dużo bodźców, przygód, konfrontacji, które te znaki mogą im zapewnić. Szczególnym znakiem dla Bliźniąt jest też Wodnik, który mógłby mu podrzucać coraz to bardziej oryginalne idee do przemyślenia. Byliby swoistą power couple.

Rak a inne znaki zodiaku. Kto pasuje do zodiakalnego Raka?

Bardzo wrażliwy, uczuciowy znak zodiaku może się nam czasem wydać oziębły, ale tylko dlatego, że boi się zranienia. Rak musi mieć kogoś komu w stu procentach mógłby zaufać, a wtedy staje się najczulszym kochankiem, obrońcą i powiernikiem. Znaki wodne, czyli Skorpion czy Ryby zdecydowanie rozumieją wagę uczuć, więc związki z nimi powinny być udane. Dla Raka bardzo ważny jest dom rodzinny, a w szczególności matka. To, na co będzie zatem Rak zwracał uwagę u innych, to poszanowanie tradycji, rodziny, historii, dlatego Koziorożec, Byk lub Panna będą dobrymi partnerami tego znaku. On będzie dbał o ciepło uczuć, ognisko domowe a znaki Ziemi będą dbały o fundamenty dobrze funkcjonującej relacji. Wyjątkową relacją Raka może być też związek z Lwem, więcej ich łączy niż dzieli i na potrzeby wspólnej przyszłości chętnie dadzą z siebie to, co najlepsze.

Lew a inne znaki zodiaku. Z kim dogada się zodiakalny Lew?

Lwy przede wszystkim kochają życie i siebie, w czym oczywiście nie ma nic złego, ale każdy znak wchodzący z nim w relacje musi mieć tego świadomość. Z Baranami i Strzelcami Lew będzie doświadczał elektryzujących wydarzeń w związku, na pewno nikt nie będzie się nudził w tej konfiguracji. Lew szczególnie nie lubi, gdy pojawiają się trudności. Nie lubi, gdy robi się pod górkę. Z ognistymi znakami, a szczególnie Strzelcem, łatwiej będzie te chwilowe problemy pokonać. Dobrymi partnerami będą też Bliźnięta i Waga, które pójdą za Lwem w ogień i będą się nawzajem intelektualnie stymulować. Z łatwością przyjdzie im też okazywanie uznania i wsparcia, które będzie przytulać lwie ego.

Panna a inne znaki zodiaku. Kto pasuje do zodiakalnej Panny?

Zodiakalna Matka, czyli Panna. Szuka idealnego związku. Sama jest perfekcjonistką i tyle ile od siebie, tyle wymaga od partnera/ki. Z łatwością jest temu w stanie sprostać Koziorożec, czyli taki przysłowiowy Ojciec zodiaku, pracowity, cierpliwy i stojący twardo na ziemi. Dla Panny miłość jest czymś absolutnie najważniejszym. Całe życie czeka na swojego księcia z bajki, który wreszcie ją zdobędzie i takim królewiczem może być ktoś spod znaku Raka, Skorpiona lub Ryb. U tych znaków romantyzm, uczuciowość i bliskość płyną we krwi. Byk może być tu niezwykłym partnerem, ponieważ mógłby stworzyć z Panną niezwykle ciepły i uporządkowany związek. Panna ma też trochę crusha na Bliźniaki, a to dlatego, że oba znaki są pod władaniem Merkurego, planety komunikacji/podróży/wiedzy, przez co Panna podskórnie czuje, że dobrze by się razem dogadywali.

Waga a inne znaki zodiaku. Z kim najlepiej dogada się zodiakalna Waga?

Waga uwielbia stan, kiedy jest zakochana, a to dlatego, że tym znakiem włada planeta miłości, czyli Wenus. Równowaga i harmonia to coś, co osoby spod tego znaku czczą jako największe bóstwo, ale wszyscy wiemy, że przeciwieństwa się przyciągają. Wagę będą na pewno pociągały znaki ogniste, pełne przygód i energii np. Baran, Lew czy Strzelec. To, co jest też dla niej bardzo ważne, to niezależność i pod tym kątem może ona znaleźć wspólny język z Wodnikiem czy Bliźniętami. Będą uczyć się od siebie nawzajem i odkrywać nowe idee. Waga to znak powietrzny więc przelot intelektualny jest dla niej bardzo ważny, chociaż jeszcze bardziej istotne jest, żeby być blisko ludzi, którzy są ugodowi i nie stwarzają atmosfery kłótni.

Skorpion a inne znaki zodiaku. Kto pasuje do zodiakalnego Skorpiona?

Ten niezwykle fascynujący znak potrafi kochać na zabój, ale jeśli go zdradzisz, to nie będzie miejsca na wybaczenie. Bliskość, seksualność jest dla Skorpiona bardzo ważna, choć jest znakiem tajemniczym i otwiera się tylko przed tymi, którym zaufa na sto procent. Głęboki, wręcz mistyczny związek może stworzyć z innymi znakami wodnymi, czyli tymi, które zrozumieją wagę jego bezkompromisowych uczuć, a zaliczają się do nich: Rak, Ryby i drugi Skorpion oczywiście (choć to już mieszanka wybuchowa). Koziorożec i Panna będą także dobrymi partnerami dla Skorpiona, ponieważ są bardzo oddane, ale na początku niedostępne, co może podkręcić ciekawość Skorpiona i rozpalić go do czerwoności.

Strzelec a inne znaki zodiaku. Z kim najlepiej dogada się zodiakalny Strzelec?

Łatwo przychodzi mu zawieranie nowych znajomości, widzi świat jako szklankę do połowy pełną i będzie szukał partnera/ki, która podzieli jego wizje. Strzelec swoim entuzjazmem sam przyciąga do siebie ludzi, wychodzi z inicjatywą. Ekscytujące przygody i emocje może przeżyć z Baranem i Lwem, chociaż same w sobie podróże nie są jego celem, to tylko środek do rozwoju, poznania nowych kultur, idei, sposobów myślenia. Rozszerzanie horyzontów to życiowe zadanie tego znaku zodiaku i mogą mu w tym pomóc Wodnik, Waga i Bliźnięta. Ze znakami powietrznymi Strzelec będzie leciał na skrzydłach miłości, stymulowany ciągłym poszukiwaniem nowych doznań i sposobów myślenia.

Koziorożec a inne znaki zodiaku. Kto najlepiej pasuje do zodiakalnego Koziorożca?

Zagadka Koziorożca polega na tym, że musi on najpierw poznać siebie, swoje potrzeby, cele, pragnienia a dopiero później wchodzić w poważne związku. Dojrzewanie do nich zajmuje mu trochę czasu. Mówi się, że osoby spod tego znaku są chłodne, i takie będą, jeśli nie przejdą właśnie tego etapu samopoznania. Świadomy Koziorożec to ogromny skarb. Jest pracowity, cierpliwy, wytrwały, wierny. To obrońca, który chętnie stworzy wspólny dom z Bykiem, Rakiem czy Rybami. Ciekawe związki Koziorożec może stworzyć z Panną i Skorpionem. Z tą pierwszą będą totalną power couple, której nic nie stanie na przeszkodzie, a ze Skorpionem stworzy relację opartą na ostatecznym oddaniu i niezwykle silnych emocjach.

Wodnik a inne znaki zodiaku. Z kim najlepiej dogada się zodiakalny Wodnik?

Problem Wodnika w związku polega na tym, że on najlepiej czuje się sam ze sobą. Może przez to często uciekać z sytuacji, gdy już jedna strona zdążyła się zaangażować. Dla Wodnika to „uwiązanie alert” a on przecież tak kocha wolność. Bratnie dusze tego znaku muszą przede wszystkim szanować jego indywidualność i potrzebę niezależności, ale i ciągle stymulować intelektualnie. Lew, Strzelec, a przede wszystkim Baran i Bliźnięta są w stanie dotrzymać Wodnikowi kroku i nie zamykać go w klatce ciągłych czułości, taniego romantyzmu i generalnie wielkich miłosnych pokazów (dla Wodnika to mordęga). Życie ma być nietypowe, ale też pozytywne i ciekawe, a wtedy Wodnik w związku będzie wierny i szczęśliwy. Jest od tego jeden wyjątek. Życie może być też buntownicze, ekscytujące, tajemnicze i poświęcone wyższym celom. Taką wizję Wodnik może zrealizować ze Skorpionem i będą naprawdę mocną parą.

Ryby a inne znaki zodiaku. Kto najlepiej pasuje do zodiakalnych Ryb?

Dwie Ryby, jedna płynie w jedną stronę a druga w drugą. To znak, który jest mocno niezdecydowany, ma wizję idealnej, romantycznej miłości zakończonej często ślubem i z ogromnym uporem dąży do jej spełnienia. Po drodze potyka się o partnerów czy partnerki, totalnie nie odpowiadające jego wizji, ale mimo wszystko się nie zniechęca i nie ustaje w poszukiwaniach. Kiedy znak ten znajdzie już księcia z bajki czy swoją księżniczkę, oddaje się tej relacji i jest w stanie dużo jej poświęcić. Ryby są bardzo romantyczne, zmysłowe i wspaniale zrozumieją się z Rakiem, Skorpionem, Bykiem. Elektryzującym związkiem Ryb może być wspólna przygoda ze Strzelcem. Oba te znaki są władane przez pomyślnego, obfitego Jowisza dzięki czemu mogą się świetnie dogadywać i wymieniać dobrą energią.

W twoim osobistym horoskopie planety Mars i Wenus odpowiadają za potencjalnych partnerów. W horoskopach męskich Wenus mówi o ideale kobiety, a w horoskopach damskich Mars o wymarzonym mężczyźnie. W przypadku osób i par nieheteronormatywnych możemy spokojnie brać te dwie planety razem pod uwagę. Mars wtedy odpowiada za to, jaka energia nas przyciąga u innych a Wenus o tym, jakie wrażenia estetyczne poruszają nasze serca.