Każda para wypracowuje własny język będący wypadkową upodobań, doświadczeń, temperamentu i własnych fantazji. Ewoluuje on nie tylko wraz z kolejnymi etapami związku, ale po prostu - na przestrzeni czasu. Inne rzeczy lubimy jako 20-latkowie, a inne działają nam wyobraźnię i apetyty dekadę później. Jeśli uważasz, że masz spore doświadczenie i nic was nie zaskoczy to mamy dla was ciekawą wiadomość. Wiedziałaś, że o tym, jakie pozycję dadzą nam najwięcej satysfakcji w łóżku decyduje także… nasz znak zodiaku? Najwyższa pora spojrzeć na te kwestie z innej strony. Niezależnie od tego, czy interesujesz się astrologią, wierzysz w horoskopy i wróżby, czy wręcz przeciwnie, możesz po prostu nieźle się bawić. 

Baran (21 marca – 19 kwietnia)

Jesteś zdecydowanie dominującym typem, także we wszystkich obszarach związku. Lubisz prowadzić, mieć wszytko pod kontrolą i nie cofniesz się nawet przed lekką agresją. Pamiętaj, żeby poza własnym ego zostawić w sypialni trochę miejsca dla partnera. I niech twoja zadaniowość sprawi przyjemność obu stronom. Co do samych pozycji – sięgnij po te pozwalające kontrolować własną przyjemność. I popuść wodze wyobraźni – może zapachowa świeczka albo olejek do masażu okaże się dokładnie tym gadżetem, którego potrzebowałaś.

Byk (20 kwietnia – 20 maja)

Byk to klasyczny romantyk (choć może nie tak rasowy, jak Rak czy Ryby) i dotyczy to także sypialni. Zmysłowy do granic możliwości (i nie tracący okazji by wykorzystać wszystkie 5 zmysłów), nastawiony jest w równej mierze na dawanie, jak też branie. Ulubiona pozycja to ta misjonarska. I wcale nie chodzi o to, że Byk jest leniem – po prostu ta pozycja daje możliwość bycia z partnerem naprawdę blisko i czerpania maksymalnej przyjemności z kontaktu fizycznego. Plus nie ma potrzeby ani na chwilę odrywać ust od warg ukochanego. Baran jest tez czuły na otoczenie – z tym znakiem nici ze spotkania w przypadkowych okolicznościach. Za to romantyczne światło świec i dobra playlista czynią cuda.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Bliźnięta to prawdziwi sportowcy – nie ma szans na nudę w łóżku. Za to zmiana pozycji gwarantowana plus można się spodziewać, że nowy zestaw gadżetów erotycznych pójdzie w ruch. Długa gra wstępna sprawi że nabierzesz ochoty na więcej, przygoda z tym nieokiełznanym znakiem zapadnie w pamięć na długo. Ulubiona pozycja? Na stojąco! W horyzontalnej Bliźnięta tylko śpią.

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Raki nie afiszują się z tym, co czują. Ale raczej trudno ukryć im swoje opiekuńcze zapędy. Ale kiedy robi się trochę goręcej, dochodzi do głosu ich nieokiełznana dzika natura. Wtedy pokazują pazury (dosłownie). Ulubiona pozycja to ta twarzą w twarz z partnerem – w każdej możliwej konfiguracji.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Lew z natury jest ekshibicjonistą. Nie kryje się ze swoimi sukcesami i zawsze ma ochotę na więcej. Jeśli najdzie go na coś ochota, po prostu to bierze. I niby dlaczego miałoby być inaczej w jego życiu erotycznym? W roli królowej życia doskonale odnajduje się także w sypialni; najbardziej w takiej pozycji, by mieć dobry ogląd siebie (no dobrze, na partnera tez może być) np. seks od tyłu oglądany w lustrze.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Panna to jeden z najbardziej radosnych znaków zodiaku. Także tych, które najlepiej wiedzą, o co im w życiu chodzi. To ma odzwierciedlenie w sypialni – Panna nie unika eksperymentów, jest otwarta na propozycje partnera i o ile ten nie oczekuje przesadnej gimnastyki, jest gotowa dać mu (i sobie) rozkosze, o jakich nie śnił. Najlepiej w pozycjach równorzędnych lub przekazując pałeczkę dominacji drugiej stronie. Albo na stojąco, twarzą w twarz.

Zobacz także:

Waga (23 września – 22 października)

Waga ponad wszystko ceni piękno. Nie tylko to wewnętrzne, ale też to wokół. Jeśli więc w planach jest bliskie spotkanie, szanse na przyjemność wzrastają, jeśli partner wagi wybierze romantyczne, piękne miejsce. Nawet jeśli takie znajdzie, powinien wziąć sprawy w swoje ręce – nie ma co liczyć na to, że Waga zrobi pierwszy krok. Lubi pozycje równorzędne, np. na pająka, która wzmaga doznania i pozwala pozostawać w bliskości patrząc sobie w oczy.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Skorpion to raczej skryty typ i może uchodzić za introwertyka, ale jeśli trochę nad nim popracować, ujawni się ze swoją pełną namiętności naturą. Pełen pasji i skrywanej energii potrafi zaskoczyć. Dobrze wie, czego szuka w sypialni i nie spocznie, póki tego nie dostanie. Jego sprawdzona droga do celu wiedzie przez… wszystkie pozycje. Nie ma ulubionej bo wie, że każda, o ile się do niej umiejętnie zabrać, daje podobną satysfakcję. Nie pogardzi gadżetami w stylu kajdanek lub opaski na oczy, ale nigdy nie pozwoli by partner poczuł się przesadnie zdominowany.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia) 

Już sama nazwa tego znaku (a dokładnie wizualne jej przedstawienie) niech posłuży za trop – Strzelec to połączenie ludzkiej rozważności i zwierzęcej wolności ducha. To najbardziej spontaniczny i ceniący sobie swobodę znak, co nie przeszkadza mu lubować się w pozycjach pozostawiających ostatnie słowo partnerowi. Nie ucieka też od eksperymentów – pozycja pionowa głową w dół – nie każdy ma taką wyobraźnię.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Bardzo ambitny i sumienny, sprawiający wrażenie zdystansowanego, w sypialni trochę odpuszcza i daje ponieść się emocjom. Koziorożec potrzebuje chwili, by złapać z partnerem flow który przeniesie się dalej do sypialni. Ale gdy nić porozumienia zostanie zadzierzgnięta, potrafi przenosić się z parterem w inne wymiary. Lubi, jak jest romantycznie, bez pośpiechu, za to bardzo czule. Raczej pasywny i niechętny eksperymentom, odnajdzie się w najbardziej klasycznych pozycjach.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Wodnik traktuje seks z przymrużeniem oka i trochę na śmiesznie. Raczej jako formę rozrywki, dlatego bez ogródek sięga po najnowsze gadżety nie wyłączając tych dedykowanych tylko wtajemniczonych. Trudno zamknąć go w schematach - ma też drugą stronę domagającą się opieki i czułości. Oba typy w sypialni odnajdują się w pozycjach od tyłu, z przyjemnością oddając laur pierwszeństwa w podejmowaniu decyzji partnerowi. Nie stronią od urozmaicenia w postaci gadżetów, które wykorzystują przede wszystkim jako…  wabik na partnera.

Ryby (19 lutego – 20 marca) 

Ryby są twórcze i bardzo zorientowane na rozwój, ale łatwo ulegają wpływom i słyną z bycia najbardziej zmiennym znakiem. Mają tendencje do przejmowania emocji innych i ulegania ich nastrojom. To jednak daje im przewagę nad innymi jeśli chodzi o umiejętność czytania języka ciała. Są najbardziej ze wszystkich romantycznym znakiem i to pobrzmiewa echem także w sypialni. Lubią bliskość i przytulanie, ale nie dajcie się zwieść - pozycja na łyżeczkę to tylko zapowiedź tego, co im naprawdę w duszy gra.