Niektórzy uważają, że zazdrość jest niezbędna w związku – że świadczy o zaangażowaniu i trosce o partnera bądź partnerzy. Według innych, potrafi osłabić, a nawet całkowicie zniszczyć relację. Rzeczywiście zazdrość bywa trudna i może generować pewne problemy. Szczególnie, gdy jest nieuzasadniona. Partnerka lub partner stale zerka na twój telefon, bada twoich znajomych, nie ma skrupułów, by zachowywać się w wyjątkowo zazdrosny sposób publicznie? Powiedzmy sobie szczerze – nic fajnego. Jak się okazuje, poziom i przyczyny zazdrości mogą mieć związek ze znakiem zodiaku. Ten z kolei może mieć wpływ na nasz charakter i sposoby, w jakich postępujemy w różnych sytuacjach. Najbardziej zazdrosny znak zodiaku? Sprawdźcie poniżej. 

Najbardziej zazdrosny znak zodiaku: Byk

Na Byka trzeba szczególnie uważa. Czemu? Osoby spod tego znaku zodiaku są śmiertelnie zazdrosne i to w bardzo niezdrowy sposób! W rzeczywistości Byki są często niezwykle krytycznymi ludźmi zarówno wobec innych, jak i wobec siebie. Osoby urodzone pod tym znakiem są również bardzo niepewne (choć niechętnie to pokazują) i przekonane, że inni mogą ich w każdej chwili porzucić. Z tego powodu często duszą się w związku i są nie do zniesienia. Naprawdę potrafią uprzykrzyć życie i pozwalają sobie na zazdrość o każdej porze dnia i nocy. Drugą osobę chcą tylko dla siebie i nigdy nie przestaną o nią walczyć. Niestety używają do tego najgorszych metod na świecie.

Najbardziej zazdrosny znak zodiaku: Bliźnięta

Bliźnięta to jeden z najbardziej zazdrosnych znaków zodiaku w naszym rankingu. To często ludzie, którzy nie potrafią powiedzieć, czego chcą, a czego nie. Z tego powodu zwykle stają się bardzo zazdrośni i to beż żadnego sensownego wytłumaczenia. W praktyce Bliźnięta starannie kryją swoje uczucia, udają, że im nie zależy, aby nie stracić gruntu pod nogami i pokazać się ze swojej słabszej strony. To często naraża ich na naprawdę niebezpieczne sytuacje. Przez takie udawanie, że nic ich nie obchodzi, Bliźnięta muszą zachowywać się tak, jakby nie były zazdrosne. W międzyczasie jednak stają się prawdziwymi szpiegami, którzy mogą śledzić cię na ulicy, szperać w twoim telefonie i czytać twoje prywatne rozmowy.

Najbardziej zazdrosny znak zodiaku: Ryby

Osoby urodzone pod znakiem Ryb nie mają wiele do ukrycia: są naprawdę bardzo zazdrosne, kiedy się angażują, a to przychodzi im bardzo łatwo. Ryby to w rzeczywistości ludzie, którzy dobrze potrafią ukryć swoją niepewność. Jednak, gdy są zakochane, bardzo trudno im udawać. Osoby spod znaku Ryb pokażą swoją zazdrość kilkoma dobrze przemyślanymi słowami, które jednak ukłują innych, gdy najmniej się tego spodziewają. Może będą krytykować osobę, którą lubicie lub po prostu spróbują ją ośmieszyć, jeśli poczują, że nagle przestaniecie poświęcać im uwagę. W ich świecie idealnej, romantycznej miłości nie ma miejsca na trzecią osobę, ani nawet na myśl o niej.

Najbardziej zazdrosny znak zodiaku: Baran

Baran to niezwykle dumny znak zodiaku. Zakochany ma tendencję do ukrywania swoich emocji i niepewności, ponieważ czuje się wtedy zbyt wrażliwy. Niemniej jednak w związku może okazać się bardzo kochający i czuły, o ile nie zostanie zdradzony. W rzeczywistości domaga się wierności i nie chce przymykać oka na jakiekolwiek sytuacje, które według niego mogą być objawem niewierności. Chociaż przy okazji takki Baran uważa zazdrość za słabość, która do niego nie należy. W rzeczywistości woli tego nie okazywać, mimo że w środku aż się gotuje. Przynajmniej do momentu, gdy nie poczuje, że coś jest naprawdę nie tak. Zazdrość Barana, w przeciwieństwie do Byka, nie jest podsycana obawą przed utratą stabilności. Faktem jest, że czując się bardzo dumny z siebie, nie akceptuje oszustw. A jeśli straci wiarę w swojego partnera czy partnerkę, zwykle kończy historię na dobre, nie oglądając się za siebie. Thank you, next.

Najbardziej zazdrosny znak zodiaku: Koziorożec

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku są z natury ostrożne. Koziorożec nie ufa i stara się kontrolować wszystkich, w tym swojego partnera czy swoją partnerkę. Jest uspokojony dopiero po sprawdzeniu, że wszystko idzie jak należy i że nie ma problemów. Dopiero w tym momencie poziom zazdrości u niego spada, ale często spokój trwa bardzo krótko. Kiedy Koziorożec ma choćby delikatne podejrzenie zdrady, potrafi wykonywać szalone gesty i wywierać presję na partnerze nawet za błahe spóźnienie lub wiadomość otrzymaną w nietypowym czasie. Dla Koziorożca może być całkowicie normalne, że sprawdza swojego partnera, by wiedzieć o każdym jego choćby najmniejszym ruchu.

Najbardziej zazdrosny znak zodiaku: Lew

Lew chce błyszczeć. Uwielbia być chwalonym przez swojego partnera czy partnerkę, kocha otrzymywać ciągłe komplementy i nie akceptuje, że ktoś kradnie uwagę należącą się jemu. Jak to się może stać w przypadku niewierności, którą dla niego może być chociażby zaangażowanie w relację z inną osobą, całkiem nawet niewinną. Dlatego jego zazdrość bierze górę, gdy czuje się zaniedbany i nie jest już w centrum uwagi. To nie przypadek, że postrzega seks partnerki czy partnera z kimś innym jako wielkie, niewybaczalne wykroczenie, nawet jeśli on poniekąd do takiej a nie innej sytuacji doprowadził odmawiając rozwiązania problemów w związku. Jego ego, próżne i dumne, nie może przyznać się do takich rzeczy, że zawinił. Poza tym stawanie w konkury z potencjalnym rywalem czy rywalką budzi w nim złość, bo to Lew ma się wyróżniać i prowadzić niepodzielne rządy. Wścieka się więc jak Lew i odchodzi z trzaskiem drzwi. 

Zobacz także: