Horoskop dla 12 znaków zodiaku to tylko jedna ze wskazówek dotyczących naszego życia, która jest zapisana w gwiazdach. Astrologia ma wpływ na każdą dziedzinę naszego życia. Data urodzenia ma zatem związek chociażby ze sposobem, w jaki możemy się ubierać, żeby podkreślać swoje wnętrze. Z gwiazd możemy dowiedzieć się wielu detali. Np. jakie spodnie są najlepsze dla naszego znaku zodiaku. To oczywiście dotyczy także innych elementów garderoby, a także bardziej ogólnych kwestii. Jednym z istotnych zagadnień są kolory znaków zodiaku. Okazuje się, że najlepsze dla nas barwy także mają związek z momentem narodzin. Kolory mocy znaków zodiaku mogą być zatem inspiracją nie tylko dla zodiakar, ale dla każdego, bo przed energią płynącą z kosmosu nie ma ucieczki.

Kolory znaków zodiaku – Czerwony kolor Barana

Baran urodził się pomiędzy 21 marca a 19 kwietnia. Ten okres narodzin jest bardzo korzystny. Zodiakalne Barany są bardzo ambitne, a do tego mają silną wolę, która pozwala im na realizację swoich celów. Dzięki temu osoby spod tego znaku zodiaku mogą dużo w życiu osiągnąć. Do tego Baran jest związany z czerwoną planetą Marsem. Ta również nie pozostaje bez znaczenia dla jego życiowych osiągnięć i mocno wiąże się z barwą, która może być źródłem dodatkowej energii. Jaki kolor dla Barana? Najlepsza dla tego znaku zodiaku jest czerwień. Z tego powodu warto się nią otaczać. Czerwony kolor dla Barana może stać się amuletem nawet za sprawą wybieranych codziennie ubrań i dodatków.

Kolory znaków zodiaku – Zielony kolor Byka

Urodziny Byka wypadają między 20 kwietnia a 20 maja. Te wiosenne miesiące nie są bez znaczenia dla natury osób spod tego znaku zodiaku. Byka wyróżnia niezwykłe przywiązanie do natury. Jest mocno zakorzeniony w planecie i to widać także w jego życiowych decyzjach. Byk najchętniej wybiera kolory ziemi i naturalne tkaniny, bo przyroda jest dla niego ważna. Okazuje się jednak, że jeden odcień pozwoli mu nie tylko czuć się dobrze ze swoim wyborem, ale jeszcze doda mu energii. Jaki kolor dla Byka będzie najlepszy? Nie mamy wątpliwości, że zielony. Ma to związek nie tylko z Ziemią, ale również Wenus, która jest planetą Byka. Widać to na przykładzie mitologii rzymskiej. Pierwotnie Wenus była italską boginią wiosny, roślinności i ogrodów warzywnych. Dopiero później stała się boginią miłości.

Kolory znaków zodiaku – Żółty kolor Bliźniąt

Zodiakalne Bliźnięta urodziły się pomiędzy 21 maja a 20 czerwca. Ten przedział dat obdarował je złożoną osobowością. Bliźnięta jednocześnie są wybuchowe i impulsywne, a także otwarte na innych i towarzyskie. Są zarazem ciepłymi ludźmi i osobami, które mogą być bardzo chłodne.

Jaki kolor dla Bliźniąt będzie źródłem mocy? Zdecydowanie żółty! Ten kolor ma związek z planetą Bliźniąt, którą jest Merkury. Ten optymistyczny i dodający energii kolor może tylko potęgować wszystkie dobre cechy reprezentantów i reprezentantek tego znaku zodiaku.

Kolory znaków zodiaku – Biały kolor Raka

Rak to znaku zodiaku, który świętuje urodziny między 21 czerwca a 22 lipca. Dzięki narodzinom w tym przedziale czasu może cieszyć się z bardzo romantyczną duszą. Bujanie w obłokach, które jest charakterystyczne dla osób spod tego znaku zodiaku, tylko przybliża je do rządzącego nimi Księżyca. Srebrny glob przywołuje natomiast konkretne skojarzenie kolorystyczne. Na nim jednak nie koniec. Księżyc kojarzy się nie tylko ze srebrem, ale również kremem oraz bielą. Jaki kolor dla Raka jest zatem źródłem największej mocy. Najczęściej wskazywana jest biel. Już ubrania i dodatki w tym kolorze mogą być talizmanem dla tego znaku zodiaku.

Kolory znaków zodiaku – Pomarańczowy kolor Lwa

Zodiakalny Lew przyszedł na świat między 23 lipca a 22 sierpnia. Co można powiedzieć o osobach, które w tych dniach zdmuchują świeczki na swoim torcie? To po prostu prawdziwi szczęściarze. Lew z natury to urodzony optymista, który potrafi cieszyć się z drobnostek i zarażać swoim pozytywnym nastawianiem innych. Właśnie z tego powodu Lew lubi też kolory, które jeszcze potęgują tę pozytywną energię, która go rozpiera. Takich odcieni jest jednak wiele. Jaki kolor dla Lwa będzie najlepszy? Osoby spod tego znaku zodiaku działają pod wpływem Słońca. Z tego powodu kolorem mocy Lwa jest pomarańczowy. Ciepło i optymizm bijące z tej barwy to cały on.

Zobacz także:

Kolory znaków zodiaku – Brązowy kolor Panny

Panny za sprawą narodzin pomiędzy 23 sierpnia a 22 września są inteligentne, uważne i racjonalne. Do tego mają niezwykłą zdolność dostrzegania szczegółów, która w jednych dziedzinach życia stanowi ogromny atutu, a w innych jest przekleństwem. W odpowiedzi na pytanie, który kolor dla Panny jest najlepszym wyborem, najbardziej pomaga jej racjonalność. Kluczem do wszystkiego jest zaś Merkury. Planeta, którą dzieli z Bliźniętami, wskazuje na brązowy jako najlepszy kolor dla Panny. Właśnie on najlepiej wspiera ją w rozważnych decyzjach i pozwala twardo stąpać po ziemi.

Kolory znaków zodiaku – Różowy kolor Wagi

Zodiakalna Waga obchodzi urodziny pomiędzy 23 września a 22 października. Osoby świętujące w tym przedziale czasu są zazwyczaj bardzo lubiane. Ich sympatyczne usposobienie sprawia, że po prostu wszyscy dobrze czują się w ich towarzystwie. Na charakter Wagi bezpośredni wpływ ma patronująca jej planeta. Wenus, która jest przypisana także Bykowi, w jej przypadku jest zwiastunem równowagi i harmonii. Jaki kolor dla Wagi jest zatem najlepszym wyborem? Bez wątpienia różowy. To właśnie jego subtelny odcień potęguje dobre nastawienie do otaczających ją osób. Waga, która otoczy się tym kolorem, będzie miała jeszcze więcej wiary w ludzi i będzie w stanie najlepiej pielęgnować relacje z nimi.

Kolory znaków zodiaku – Czarny kolor Skorpiona

Skorpion urodził się pomiędzy 23 października a 21 listopada. Ten okres w kalendarzu przynosi wszystkim zdmuchującym w tym czasie świeczki na torcie osobowość pełną sprzeczności. Z jednej strony zodiakalny Skorpion jest silny i odważny. Z drugiej nie da się przeoczyć jego tajemniczości i skrytości. Te cechy odbijają się na życiu towarzyskim Skorpiona, który po prostu czasem woli być sam. Nie jest to jednak dziełem przypadku.

Tym znakiem zodiaku rządzi Pluton, który jest najbardziej oddalony od Ziemi. Jego ciemna i tajemnicza strona sprawia, że idealny kolor dla Skropiona w ogóle nie jest zagadką. Czerń sprawdzi się jak żaden inny.

Kolory znaków zodiaku – Fioletowy kolor Strzelca

Strzelec to znaku zodiaku, który jest przypisany urodzonym pomiędzy 22 listopada a 21 grudnia. Osoby, które przyszły na świat w tym czasie, wyróżnia ogromna pasja. To właśnie ona jest motorem ich działań i stale popycha ich do wyszukiwania sobie nowych zainteresowań. Ten efekt można jeszcze dodatkowo spotęgować. Wystarczy odpowiedni amulet. Żeby go znaleźć, najlepiej odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki kolor dla Strzelca będzie najlepszy.  Tu z pomocą przychodzi Jowisz. Kolor fioletowy, który podkreśla duchowość i pozwala otwierać się na nowe, to najlepszy z możliwych wyborów. Właśnie jego towarzystwo jest w stanie popychać ten znak zodiaku do wspaniałych decyzji.

Kolory znaków zodiaku – Szary kolor Koziorożca

Koziorożec urodził się między 22 grudnia a 19 stycznia. Te daty dla momentu narodzin wiążą się z bardzo konkretną cechą. Zodiakalne Koziorożce są konserwatywne. Widać to nie tylko w ich życiowych wyborach. Nawet kolor dla Koziorożca także musi być zachowawczy. I oczywiście jest, bo wszystko zostało zapisane w gwiazdach i nic nie jest dziełem przypadku. Koziorożce są pod wpływem Saturna. Ta planeta pozwala im na życie według przyjętego schematu. Kolorem Koziorożca, który natomiast pozwala mu w tym trwać, jest szary.

Kolory znaków zodiaku – Niebieski kolor Wodnika

W przypadku Wodnika, czyli osoby urodzonej między 20 stycznia a 18 lutego, nie ma zaskoczenia. Ten znak zodiaku od razu przywołuje na myśl niebieski kolor i właśnie on jest mu przypisany. Wodnik to urodzony artysta. Jego ogromna kreatywność musi znajdować ujście na każdym kroku jego życia. Rządzi nim natomiast planeta Uran. Niebieski, który ma koić i uspokajać, w tym przypadku stanowi źródło natchnienia. Każdy Wodnik powinien się otaczać tym kolorem, co nie jest trudne, bo wystarczą chociażby jeansy.

Kolory znaków zodiaku – Jasnozielony kolor Ryb

Ryby przyszły na świat między 19 lutego a 20 marca. Osoby spod tego znaku zodiaku są uznawane za empatyczne, otwarte, bezinteresowne, ale także naiwne. Pomimo że często podkreśla się, że Ryby lubią płynąć z prądem, to jednak są także sytuacje, w których nie idą na kompromisy i często jest to pomoc drugiemu człowiekowi. Z tego powodu są one bardzo cenione przez innych. Planetą Ryb jest Neptun. Ten ma swoje przełożenie także na ziemski grunt. Neptun w mitologii rzymskiej jest bogiem wód, chmur i deszczu, a także odpowiednikiem greckiego Posejdona, boga mórz. Właśnie z tego powodu kolorem mocy Ryb jest jasnozielony, który uznaje się za jeden z odcieni oceanu.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.