Gillian Anderson zagra Margaret Thatcher w hicie Netfliksa „The Crown”

Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia z planu najnowszego (czwartego) sezonu „The Crown”, którego akcja będzie się rozgrywać w latach 70. i 80. XX wieku, czyli „za czasów panowania Żelaznej Damy. W rolę premier Margaret Thatcher wcieli się Gillian Anderson, do tej pory znana szerszej publiczności jako seksuolożka z innego hitowego serialu Netfliksa „Sex Education”.

Początkowo Anderson odrzuciła propozycję wzięcia udziału w produkcji twierdząc, że rola nie jest dla niej, a postać Thatcher jest zbyt dosłowna Dopiero po długich namowach Petera Morgana (prywatnie partnera aktorki) pojawiła się na planie serialu. W późniejszych wywiadach przyznała, że „dała sobie szansę zakochać się w tej postaci”, a także poznać prawdziwą Thatcher, bez maski nakładanej przy okazji wystąpień publicznych.  

Rodzina królewska ogląda „The Crown”! Wiemy, co królowa Elżbieta II i inni członkowie royal family sądzą o serialu Netflixa >>>

Czy peruka, pełny makijaż oraz wiernie odwzorowana szara garsonka wystarczą, abyśmy na ekranie zobaczyli Żelazną Damę? Przekonajcie się, zaglądając do naszej galerii. My jesteśmy też ciekawe, jak Gillian Anderson wypadnie w zestawieniu z innymi aktorkami, które w poprzednich latach wcieliły się w rolę Żelaznej Damy. Grupie tej przewodzi Meryl Streep, która w 2011 roku za rolę Margaret Thatcher dostała kolejnego w swojej karierze Oscara. Dowiemy się już niebawem. Premiera 4. sezonu „The Crown” została zaplanowana na koniec 2020 roku.