Mimo swojego młodego wieku Sara James ma już ogromne doświadczenie w telewizyjnych konkursach. Przypomnijmy, że jej przygoda z show-biznesem rozpoczęła się od występu w czwartej edycji programu „The Voice Kids”. Podopieczna Tomsona i Barona z zespołu Afromental bez większych przeszkód dotarła do ścisłego finału i wygrała głosowanie widzów. W nagrodę za zwycięstwo otrzymała 50 tysięcy złotych oraz podpisała kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska.

Po sukcesie w muzycznym talent show Dwójki młoda wokalistka zdecydowała się wziąć udział w specjalnej odsłonie „Szansy na sukces”, której celem było wyłonione polskiego reprezentanta w Konkursie Eurowizji dla Dzieci. Tam również okazała się najlepsza, dzięki czemu w grudniu 2021 roku poleciała do Paryża, gdzie otarła się o zwycięstwo. Występująca z utworem „Somebody” piosenkarka zajęła na Eurowizji Junior drugie miejsce, ustępując jedynie Malénie z Armenii.

Sara James podczas gościnnego występu w finale 12. edycji „The Voice of Poland” / fot. Jan Bogacz / TVP

Sara James polubiła rywalizację na scenie

Zachęcona ciepłym przyjęciem przez międzynarodową publiczność Sara James postanowiła spróbować także swoich sił za oceanem. Pochodząca z Ośna Lubuskiego nastolatka wysłała swoje zgłoszenie do amerykańskiej wersji „Mam talent!”.

Powiem szczerze, że już jak miałam 6 lat oglądałam filmiki z „America's Got Talent” na YouTube. Taką osobą, którą bardzo się zainspirowałam, była Grace VanderWaal. Ona wygrała jedną z poprzednich edycji. Pomyślałam sobie: „Czy możemy po prostu wysłać zgłoszenie?”. I tak to wyszło. Potem z mamą pomyślałyśmy o tym i później z teamem wysłaliśmy zgłoszenie – wspominała w wywiadzie dla GLAMOUR.

Dostała się. Co więcej, podczas przesłuchania przed gwiazdorskim jury Polka zachwyciła samego Simona Cowella, który wcisnął tzw. złoty przycisk, czym umożliwił jej automatyczny awans do kolejnego etapu show.


Sara James podbiła serca telewidzów w Stanach Zjednoczonych i dotarła do samego finału programu. Nie udało się jej zdobyć głównej nagrody, ale zrobiła na wszystkich tak świetne wrażenie, że producenci krótko potem zaprosili ją do specjalnej wersji show o nazwie „America's Got Talent: All-Stars”.

Zobacz także:

Sara James o występie na dorosłej Eurowizji 

Sara James za nieco ponad rok skończy 16 lat. To oznacza, że już wkrótce artystka będzie mogła poważnie zacząć rozważać występ w najpopularniejszym z muzycznych konkursów, czyli dorosłej Eurowizji. Czy ma to w planach? Postanowiliśmy ją o to zapytać. Jej odpowiedź z pewnością ucieszy wszystkich miłośników Eurowizji. Wykonawczyni utworu „Hula Hoop” zdradziła bowiem, że faktycznie bierze pod uwagę wzięcie udziału w największym konkursie piosenki na świecie.

Biorę to pod uwagę. Byłoby mi na pewno bardzo miło i byłby to dla mnie wielki zaszczyt, jeśli mogłabym wystąpić i reprezentować Polskę na Eurowizji – oznajmiła Sara w rozmowie z redaktorem GLAMOUR.

Natomiast zobaczymy, co los przyniesie, prawda? We will see – dodała.

Czy dzięki Sarze James Polska w końcu odniesie historyczne zwycięstwo na Eurowizji? O tym przekonamy się najszybciej za dwa lata. Zgodnie z regulaminem, wykonawcy muszą mieć bowiem ukończone 16 lat najpóźniej w dniu finału. Biorąc pod uwagę fakt, że Sara James urodziny 10 czerwca, a Eurowizja tradycyjnie odbywa się w maju, wokalistka mogłaby zgłosić do Eurowizji 2025.