Do sieci trafił właśnie krótkometrażowy animowany film Save Ralph w którego bohaterem jest królik o imieniu Ralph. Sympatyczne, choc wyraźnie źle wyglądające zwierzę, opowiada widzom o tym, jak na co dzień wygląda jego rzeczywistość – Ralph pracuje w laboratorium, gdzie wraz z innymi przedstawicielami swojego gatunku poddawany jest testom rozmaitych kosmetyków. Ralph, jakby nigdy nic, opowiada, że tym samym zajmowali się jego rodzice, rodzeństwo zanim… umarli. „Gdybyście nie kupowali kosmetyków testowanych na zwierzętach, nie mielibyśmy pracy” – mówi Ralph, a w tym momencie naprawdę trudno powstrzymać łzy.

Przejmująca animacja w reżyserii Spencera Sussera powstała we współpracy z Humane Society International. A królikom na czele z Ralphem użyczyli reżyser, scenarzysta, producent i aktor nominowany do Oscara Taika Waititi, Ricky Gervais, Zac Efron, Olivia Munn, Tricia Helfer i Pom Klementieff.
 


Testy kosmetyków to niezmiennie jedna z form opresji, jakiej poddawane są zwierzęta. Choć coraz więcej marek deklaruje, że odchodzi od tego typu taktyk i na swoich produktach zamieszcza hasła „cruelty free” czy „vegan”, a Unia Europejska oficjalnie zakazuje testów na terenie wspólnoty, problem w dalszym ciągu ma skalę globalną i dotyczy 80%(!) krajów. Organizacje działające na rzecz praw, jak m.in. wspomniana Humane Society International czy PETA, zwierząt robią co mogą i uświadamiają, jak nie dokładać cierpienia żywym istotą i rezygnować z zakupu konkretnych produktów. W sieci można na przykład znaleźć LISTĘ firm, które nadal wykorzystują zwierzęta do badań, przysparzając im tym samym niewyobrażalne cierpienie. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji, zapoznajcie się z nią jak najszybciej i pomóżcie ocalić Ralpha.