Pod koniec października 2020 roku w mediach pojawiły się informacje, według których Zac Efron oświadczył się Vanessie Valladares – kelnerce i modelce, dla której kilka miesięcy wcześniej przeprowadził się na stałe do miasteczka Byron Bay w Australii. Odtwórca roli Troya Boltona w High School Musical miał poprosić ukochaną o rękę tuż po swojej imprezie urodzinowej. Było bardzo romantycznie! Co więcej, serwis Women’s Health poinformował, że Zac Efron i Vanessa Valladares zaczęli rozmawiać na takie tematy jak ślub oraz dzieci (podobno wybrali już imiona dla swoich pociech). Wszystko wskazuje jednak na to, że nie mogli dojść do porozumienia. Przyjaciel Zaca Efrona przyznał, że aktor i Vanessa Valladares rozstali się. 

Zac Efron i Vanessa Valladares rozstali się!

Pierwsze plotki na temat rozstania Zaca Efrona i Vanessy Valladares pojawiły się w listopadzie ubiegłego roku. Po zaręczynach, do których prawdopodobnie doszło w październiku 2020 roku, para zaczęła szukać pierwszego – wspólnego domu w Australii. Niestety nie potrafili się dogadać, co doprowadziło do zakończenia związku po około pięciu miesiącach. Przysłowiową chwilę później okazało się jednak, że aktor i kelnerka postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę. W marcu 2021 roku przyłapano ich podczas wspólnego wypadu w Góry Błękitne. Teraz natomiast plotki o rozstaniu powróciły.

Zac Efron i Vanessa Valladares nie są już razem. Informacje na ten temat potwierdził Kyle Sandilands w swoim programie radiowym po rozmowie telefonicznej z głównym zainteresowanym całą sprawą. Wieloletni przyjaciel aktora przyznał, że do rozstania nie doszło ostatnio, ale już jakiś czas temu. I dodał, że nie towarzyszyły mu żadne „dramaty”. 

Dlaczego aktor i aspirująca modelka zdecydowali się na ostateczne zakończenie związku? W zagranicznych mediach pojawiły się doniesienia, według których gwiazdor High School Musical namawiał swoją ukochaną do wzięcia udziału we wzbudzającym wiele emocji reality-show Byron Baes. Jednak Kyle Sandilands zdradził, że prawdziwy powód rozstania jest inny. Jaki? Pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalne oświadczenie ze strony Zaca Efrona lub Vanessy Valladares