Ostatnio znów zrobiło się głośno o Brooke Shields. Nie bez przyczyny. 3 kwietnia światło dzienne ujrzy film dokumentalny „Pretty Baby: Brooke Shields” o jej (momentami) wyboistej drodze do sławy oraz częstej seksualizacji jej wizerunku w mediach. Przy okazji premiery znana na całym świecie aktorka udzieliła kilku wywiadów, w tym „New Yorkerowi”, w którym wspomniała jedną ze scen z kultowego serialu „Przyjaciele”. Jak się okazało, scena z jej udziałem rozwścieczyła Andre’a Agassiego, czyli jej ówczesnego partnera. 

„Przyjaciele”: Brooke Shields wspomina udział w serialu

Przypomnijmy, że w jednym z odcinków „Przyjaciół” Brooke Shields wcieliła się w fankę Joeya Tribbianiego (w tej roli Matt LeBlanc), a właściwie doktora Drake’a Ramoraya, czyli bohatera, którego grał w serialu „Dni naszego życia”. Erika, bo właśnie tak brzmiało jej imię, miała obsesję na punkcie lekarza i nie rozumiała, że to postać fikcyjna. Natomiast idąc na randkę z Joeyem, była przekonana, że spotyka się z cenionym neurochirurgiem. W jednej ze scen bohaterka zagrana przez Brooke Shields bawiła się dłońmi swojego idola – lizała jego palce i deklarowała, że mogłaby je pochłonąć. Stwierdziła, że są to ręce geniusza.

Na początku wszystko było w porządku, a Matt LeBlanc, który towarzyszył aktorce we wspomnianej scenie, próbował jej to ułatwić. Podobno był bardzo uroczy. Poza tym zapewnił m.in., że dokładnie umył ręce przed rozpoczęciem nagrań. Niestety sytuacja diametralnie zmieniła się, gdy w studiu pojawiło się wielu mężczyzn w garniturach, którzy krzyczeli, zachęcając ją do kontynuacji, a kolejnego dnia proponowali nawet własny serial telewizyjny. Brooke Shields po raz kolejny została potraktowana przedmiotowo. 

„Przyjaciele”: Scena z Brooke Shields rozwścieczyła jej partnera

Niestety w trudnym momencie nie mogła liczyć na wsparcie ze strony ówczesnego partnera. Jak wspomniała gwiazda, Andre Agassi był obecny podczas nagrań, ale w pewnym momencie opuścił widownię. Nie spodobała mu się scena, w której zagrała jego ukochana. Tenisista był wściekły do tego stopnia, że nie tylko zrobił awanturę Brooke Shields, ale również zdemolował ich wspólne mieszkanie, w tym część nagród, jakie otrzymał za sportowe osiągnięcia. 

Andre kibicował mi z widowni, ale nagle wybiegł ze studia. Powiedział: „Wszyscy się ze mnie nabijają. Zrobiłaś ze mnie idiotę, zachowując się w ten sposób" Odpowiedziałam: „To komedia. O co ci chodzi? – wspomniała Brooke Shields podczas wywiadu dla „New Yorkera”. – Później dowiedziałam się, że był wtedy uzależniony od metamfetaminy, więc jego irracjonalne zachowanie na pewno miało z tym coś wspólnego.

Odcinek „Przyjaciół” z gościnnym udziałem Brooke Shields nagrano w 1996 roku. Natomiast małżeństwo aktorki i Andre’a Agassiego rozpadło się około trzy lata później. To był trudny i burzliwy związek.