Chciałybyśmy, aby alfabet czy też słownik sekspojęć przybliżył Wam istotne zagadnienia związane z seksualnością i cielesnością, pomógł zdobyć czy też usystematyzować wiedzę z tego istotnego obszaru życia. Hasła chcemy prezentować w duchu „krótko i na temat”, przyjaźnie a nie jak w encyklopedii oraz sekspozytywnie – czyli nie straszyć seksem, a otwierać na różnorodność i zmienność kryjące się za seksualnością. Dlatego postanowiłyśmy zacząć prawie pod koniec alfabetu, czyli od hasła „pozytywna seksualność”.

Samomiłość: 5 przykazań, czyli umów się na randkę z samą sobą!

POZYTYWNA SEKSUALNOŚĆ (ang. sex positivity) – to otwarta, świadoma i nieoceniająca postawa wobec seksualności – swojej i innych. To szanowanie tego, że ktoś ma odmienne preferencje i nieocenianie tego przez pryzmat własnych. W pozytywnej seksualności mieści się też szacunek wobec swojego ciała, jak i ciał innych osób, szanowanie własnych i cudzych potrzeb i granic, a także dbanie o to, aby podejmowane zachowania seksualne były bezpieczne – konsensualne (za zgodą wszystkich zaangażowanych stron i ze świadomością, że ta zgoda może być cofnięta w każdym momencie), jak i zabezpieczone przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową czy niechcianą ciążą. Ważna jest więc dobra komunikacja na polu seksualnym. Istotne jest także pogłębianie swojej seksualnej wiedzy, jak i szerzenie tej rzetelnej, sprawdzonej. Rozwijanie się na polu seksualnym w teorii i praktyce, ale z własnej woli. Stawianie jakości ponad ilość (tak, w seksie ta zasada również się sprawdza). Pozytywna seksualność to w końcu również docenianie seksualności w ogóle i czerpanie z niej przyjemności na własnych zasadach.

Zapomnijcie o typowych rozmiarach. Majtki od G'rls ROOM to najpiękniejsza i najbardziej pozytywna celebracja kobiecości, w dodatku z bardzo ważnym przesłaniem >>>