Topowe gwiazdy regularnie dostarczają nam urodowych inspiracji, m.in. na modne paznokcie. Zendaya stawia w tym sezonie na minimalistyczne stylizacje w odcieniach różu. Anne Hathaway jest ambasadorką całkowicie przeźroczystych alien nails. Natomiast Selena Gomez promuje disco nails, obok których nie da się przejść obojętnie dzięki mieniącym się zdobieniom 3D. Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały, że jeszcze jeden trend w manicure zawdzięcza jej swoją popularność. A mianowicie buttercup nails. To modne paznokcie w najpiękniejszym, a zarazem najbardziej apetycznym odcieniu na wiosnę i lato 2023.

Modne kolory paznokcie na wiosnę i lato 2023

Wiele nazw popularnych trendów w manicure pochodzi od dań, napojów czy konkretnych produktów. Dzięki temu jesteśmy w stanie łatwiej je sobie wyobrazić. Jak można wywnioskować, buttercup nails są inspirowane masłem. Ten odcień uchodzi teraz za jeden z najbardziej stylowych, a co za tym idzie: jeden z najbardziej pożądanych. W zestawieniu modnych kolorów paznokci na wiosnę i lato 2023 są również mleczna biel (najlepiej lekko transparentna), napój owsiany oraz subtelne odcienie różu. To właśnie one są najczęściej wykorzystywane w minimalistycznych stylizacjach, które zdominowały trendy beauty w tym sezonie. 

Modne paznokcie 2023: Selena Gomez lansuje butterycup nails – co to?

Czy można stworzyć ciekawy i przyciągający wzrok manicure za pomocą tylko jednego koloru? Oczywiście. Przekonałyśmy się o tym wielokrotnie. Ostatnio przypomnieli nam o tym Selena Gomez i Tom Bachik, czyli profesjonalny manicurzysta gwiazd, który regularnie z nią współpracuje (a także ze wspomnianą wcześniej Anne Hathaway). Udowodnili, że maślany odcień żółtego wygląda świetnie nie tylko na ubraniach, ale również na paznokciach. 

Selena Gomez jest fanką długich i lekko zaokrąglonych paznokci. Warto jednak wspomnieć, że kolor masełkowy (uroczo, prawda?) będzie wyglądał równie dobrze na krótszej płytce. Do tego spiłowanej na niemal każdy kształt z możliwych. Co więcej, pasuje do wielu okazji (na co dzień, a także na wielkie wyjścia – chociażby na wesele) i do różnych elementów garderoby. Najbardziej lubimy go w towarzystwie zwiewnych sukienek, lnianych kompletów oraz basicowych T-shirtów noszonych do jeansowych szortów. Jest idealny na wiosnę 2023. Na pewno głośno będzie o nim też latem. 

Selena Gomez i Tom Bachik proponują nam maślany odcień żółtego w wersji solo. Jeśli nie przekonuje cię ta opcja, ale mimo to chciałabyś lub chciałbyś wykorzystać ten kolor w swojej stylizacji, zacznij od zdobień. Wykorzystaj go do namalowania linii charakterystycznej dla french manicure albo subtelnych kwiatków. Gdy się polubicie, możesz pójść o krok dalej. Wszystko zależy od twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań, jak również (po prostu) od tego, co lubisz i co ci się podoba. 

Modne paznokcie 2023: butterycup nails – inspiracje

Potrzebujesz dodatkowych inspiracji? Jeżeli odpowiedź brzmi „tak”, zapraszamy do naszej galerii, która znajduje się na dole strony. Czekają tam na ciebie (naszym zdaniem) najpiękniejsze pomysły na buttercup nails od profesjonalistek i profesjonalistów, a także od beauty influencerek oraz influencerów.