Modne paznokcie 2023? To, co dzieje się w branży beauty, jest naprawdę interesujące. Ostatnie miesiące należały do nieoczywistych stylizacji, a profesjonalne manicurzystki oraz profesjonalni manicurzyści zachęcali nas do eksperymentowania z kolorami, wzorkami, a nawet formami (hitem były m.in. aplikacje 3D). Wiele wskazuje na to, że wiosna 2023 będzie trochę spokojniejsza. Ale na pewno nie nudna czy mniej stylowa. W tym sezonie królować będą minimalistyczne paznokcie, które pasują niemal do wszystkiego i sprawdzają się na co dzień, jak również na specjalne okazje. Jeden z trendów w manicure, obok których nie można przejść obojętnie, to milkshake nails. Tłumaczymy, czym się wyróżnia. 

Minimalistyczne paznokcie na wiosnę 2023

O minimalistycznych paznokciach robi się coraz głośniej. Profesjonalistki oraz profesjonaliści kierują się zasadą „mniej znaczy więcej” i udowadniają, że subtelne stylizacje nie muszą być nudne. A my chętnie podążamy za ich sugestiami. Absolutnym hitem wiosny 2023 będą lipgloss nails, czyli trend inspirowany transparentnym błyszczykiem do ust, a także unicorn nails, które spodobają się fankom oraz fanom brokatu na paznokciach. Większą uwagę zwrócimy również na propozycje wpisujące się w estetykę clean girl

Milkshake nails, czyli modne paznokcie 2023

Kolejny trend w manicure na wiosnę 2023, obok którego nie sposób przejść obojętnie (albo nie zauważyć w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem), to milkshake nails. Jak sama nazwa wskazuje, jest on inspirowany mlecznym koktajlem – jego kolorem oraz delikatną teksturą. Są stylowe i eleganckie, a poza tym bardzo uniwersalne. Wyglądają dobrze zarówno na krótkich, jak i na długich paznokciach, do tego spiłowanych na właściwie każdy kształt – od wciąż popularnych migdałków przez prostokąt, a na lekko zaokrąglonym kwadracie kończąc. Według wielu osób, milkshake nails to bardziej nowoczesna i interesująca alternatywa dla nude manicure, o którym było wyjątkowo głośno około cztery lata temu. 

Jak wykonać manicure w tym stylu? To bardzo proste. Właściwie cała stylizacja opiera się na odpowiednio dobranych odcieniach oraz tak zwanych wykończeniach lakierów do paznokci. Mleczna biel to zdecydowanie najpopularniejsza opcja (i, na szczęście, dostępna w ofercie prawie każdej marki z produktami do stylizacji paznokci). W grę wchodzą również pastelowe i bardzo jasne odcienie różu, a nawet zieleni, beżu, fioletu czy niebieskiego. Jeśli natomiast chodzi o wspomniane wykończenie, warto sięgnąć po lekko transparentny produkt. Właśnie to – pozornie niedoskonałe – krycie da efekt w stylu milkshake

Warto dodać, że wspomniane odcienie prezentują się świetnie w wersji solo. Ale chcąc nieco podkręcić swój manicure na wiosnę 2023, można zestawić je z innymi trendami, np, ze zdobieniami typu ombre, które po kilku sezonach wróciły do łask, albo z french manicure. Możliwości jest wiele, a jedyne, co cię ogranicza, to własna wyobraźnia. 

Milkshake nails – inspiracje na modne paznokcie 2023 w tym stylu

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych inspiracji, zajrzyj do naszej galerii (znajdziesz ją na dole strony). Czekają tam najbardziej stylowe propozycje od profesjonalistek i profesjonalistów, a także od influencerek i influencerów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na milkshake nails. Nie ma wątpliwości, że jest to jeden z najważniejszych trendów w manicure na wiosnę 2023. A na pewno najbardziej apetyczny.