Co oznacza sen o dziecku? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wiele zależy bowiem od tego, co dzieje się w twoim marzeniu sennym, w jakiej sytuacji znajdujesz się ty i / lub dziecko. Warto jednak za znaczyć, że – według sennika – zdecydowana większość snów, w których pojawia się dziecko ma pozytywne znaczenie. Można je uznać za zwiastun pewnego rodzaju korzyści, nadejście lepszych czasów. Wyjątkiem są marzenia senne, w których dziecko chudnie, spada bądź krzyczy. Dokładne interpretacje snów z dziećmi w rolach głównych znajdziesz poniżej. Przygotuj się na kilka zaskoczeń! 

Sennik – co oznacza sen o dziecku?

Gdy widzisz nowo narodzone dziecko we śnie, czeka cię miła niespodzianka. Natomiast według sennika arabskiego, sen o maluchu oznacza, że zadajesz się z niepoważnymi osobami. Ich dziecinne zachowanie zaczyna ci przeszkadzać. Większość marzeń sennych o dzieciach ma pozytywne znaczenie. Niestety, są wyjątki. Chude dziecko we śnie zapowiada nadejście gorszych czasów. Z kolei chore, krzyczące lub płaczące dziecko oznacza niepowodzenie (najczęściej dotyczy to kwestii zawodowych).

Sennik – narodziny dziecka

Narodziny dziecka we śnie można interpretować różnorako. Wszystko zależy od sytuacji sennej, w której się znajdujecie. Jeżeli śniło wam się, że rodzicie dziecko, przygotujcie się na zmiany w życiu. Spokojnie, będą to dobre zmiany. Co więcej, otworzą się przed wami nowe możliwości. Natomiast dla mężczyzn, którzy we śnie są świadkami porodu, nie mamy takich dobrych wiadomości. Jeśli dziecko rodzi nieznana wam kobieta, w prawdziwym życiu może dojść do rozstania z ukochaną osobą. Miejcie się na baczności, panowie!

Sennik – martwe dziecko

Przyśniło się wam martwe dziecko? Pamiętajcie, że snów nie można interpretować dosłownie. Sen o martwym dziecku (niezależnie od tego czy je znacie, czy nie) nie oznacza, że ktokolwiek umrze. Zwiastuje to raczej problemy w życiu prywatnym lub zawodowym. Według niektórych senników, sen z martwym dzieckiem w roli głównej może oznaczać również utratę pracy w najbliższym czasie.

Sennik – bawiące się dziecko

Jeżeli śniliście o bawiącym się dziecku, jesteście prawdziwymi szczęściarzami. Taki sen oznacza bowiem radość i zdrowie. Co więcej, sen o bawiącym się dziecku, które jest nie tylko wesołe, ale również piękne, zwiastuje pasmo sukcesów w przyszłości.

Sennik – dziecko w wózku

Śniło ci się, że pchasz wózek, w którym jest dziecko? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, możesz odetchnąć z ulgą. Wszystko wskazuje bowiem na to, że już niedługo znajdziesz rozwiązanie pewnego problemu albo zamkniesz temat, który ostatnio spędzał ci przysłowiowy sen z powiek. Jeśli natomiast w swoim marzeniu sennym widzisz dziecko w wózku, ale nie wchodzisz z nim w interakcje, czeka cię pewnego rodzaju „nowe otwarcie”, a co za tym idzie: nowe możliwości.

Sennik – porwanie dziecka

Porwanie dziecka to prawdziwy koszmar – zarówno w marzeniu sennym, jak i na jawie. Jak interpretować sen, w którym doszło do tego rodzaju zbrodni? W tym wypadku należy zwrócić uwagę na kilka – dodatkowych czynników. Jeśli jesteś porywaczem, zwróć uwagę na sprawy zawodowe. Czekają cię bowiem problemy. Ktoś porywa twoje dziecko? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, zamartwiasz się albo masz za dużo spraw na głowie. 

Zobacz także:

Sennik – śpiące dziecko

Widziałaś śpiące dziecko we śnie? To dobry znak! Według sennika, tego rodzaju marzenie senne zwiastuje nadejście lepszych czasów i błogi spokój. 

Sennik – dziecko na rękach

To kolejny rodzaj snu, z którego należy się cieszyć. Sen, w którym trzymacie dziecko na rękach, zapowiada korzyści materialne. Spodziewajcie się podwyżki, albo wyjątkowego prezentu. Co ważne, jeżeli niesiecie dziecko do chrztu, w przyszłości będziecie żyć w zgodzie z Bogiem.

Sennik – małe dziecko, niemowlę

Jeśli przyśniło wam się niemowlę, powinniście zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Sen o śpiącym niemowlaku oznacza bowiem spokojną przyszłość. Natomiast karmiony piersią maluszek zwiastuje dobry, szczęśliwy czas w waszym życiu. Sytuacji, w których może wam się przyśnić niemowlę jest mnóstwo. Ale spokojnie! Popularne senniki mówią, że sen o noworodku zawsze zwiastuje coś pozytywnego.