To, ile razy fraza „sennik dziecko” jest wpisywana do wyszukiwarek internetowych potwierdza, że dzieci bardzo często pojawiają się w naszych marzeniach sennych. Niektórym dają nadzieję, dla innych to koszmar. Dlatego warto przypomnieć, że snów o dziecku i nie tylko nie należy tłumaczyć dosłownie. Chcąc lepiej zrozumieć ich znaczenie, warto po pierwsze: zwrócić uwagę na detale, np. na sytuację, w jakiej znajduje się dziecko, a następnie zajrzeć do sennika. Jeśli śniło wam się ostatnio dziecko i chcecie sprawdzić, co to oznacza, świetnie trafiłyście lub trafiliście. Oto popularne interpretacje.  

Sennik: dziecko. Co oznacza sen o dziecku?

Co oznacza sen, w którym pojawia się dziecko? Sennik podaje, że – ogólnie – to dobra wróżba. Jednak, jak wspomnieliśmy na początku i co będziemy jeszcze podkreślać, niezwykle ważne we właściwej interpretacji są detale. Dziecko w śnie często jest utożsamiane z niewinnością czy brakiem trosk. Sen o dziecku może oznaczać nowy początek albo że osoba śniąca czuje się bezbronna i pogubiona. 

Sennik: dziecko  – narodziny dziecka

Narodziny dziecka we śnie można interpretować różnie. Wszystko zależy od sytuacji sennej, w której się znajdujecie. Jeżeli śniło wam się, że rodzicie dziecko, przygotujcie się na zmiany w życiu. Spokojnie, będą to dobre zmiany. Co więcej, otworzą się przed wami nowe możliwości. Natomiast dla mężczyzn, którzy we śnie są świadkami porodu, nie mamy takich dobrych wiadomości. Jeśli dziecko rodzi nieznana wam kobieta, w prawdziwym życiu może dojść do rozstania z ukochaną osobą. Miejcie się na baczności, panowie!

Sennik: dziecko – martwe dziecko

Przyśniło się wam martwe dziecko? Pamiętajcie, że snów nie można interpretować dosłownie. Sen o martwym dziecku (niezależnie od tego czy je znacie, czy nie) nie oznacza, że ktokolwiek umrze. Zwiastuje to raczej problemy w życiu prywatnym lub zawodowym. Według niektórych senników, sen z martwym dzieckiem w roli głównej może oznaczać również utratę pracy w najbliższym czasie.

Sennik: dziecko – bawiące się dziecko

Jeżeli śniliście o bawiącym się dziecku, jesteście prawdziwymi szczęściarzami. Taki sen oznacza bowiem radość i zdrowie. Co więcej, sen o bawiącym się dziecku, które jest nie tylko wesołe, ale również piękne, zwiastuje pasmo sukcesów w przyszłości.

Sennik: dziecko w wózku

Śniło ci się, że pchasz wózek, w którym jest dziecko? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, możesz odetchnąć z ulgą. Wszystko wskazuje bowiem na to, że już niedługo znajdziesz rozwiązanie pewnego problemu albo zamkniesz temat, który ostatnio spędzał ci przysłowiowy sen z powiek. Jeśli natomiast w swoim marzeniu sennym widzisz dziecko w wózku, ale nie wchodzisz z nim w interakcje, czeka cię pewnego rodzaju „nowe otwarcie”, a co za tym idzie: nowe możliwości.

Sennik: dziecko – porwanie dziecka

Porwanie dziecka to prawdziwy koszmar – zarówno w marzeniu sennym, jak i na jawie. Jak interpretować sen, w którym doszło do tego rodzaju zbrodni? W tym wypadku należy zwrócić uwagę na kilka – dodatkowych czynników. Jeśli jesteś porywaczem, zwróć uwagę na sprawy zawodowe. Czekają cię bowiem problemy. Ktoś porywa twoje dziecko? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, zamartwiasz się albo masz za dużo spraw na głowie. 

Zobacz także:

Sennik: włosy. Śniły ci się włosy? Koniecznie sprawdź znaczenie snu o włosach

Sennik: dziecko – śpiące dziecko

Widziałaś śpiące dziecko we śnie? To dobry znak! Według sennika, tego rodzaju marzenie senne zwiastuje nadejście lepszych czasów i błogi spokój. 

Sennik: dziecko na rękach

To kolejny rodzaj snu, z którego należy się cieszyć. Sen, w którym trzymacie dziecko na rękach, zapowiada korzyści materialne. Spodziewajcie się podwyżki, albo wyjątkowego prezentu. Co ważne, jeżeli niesiecie dziecko do chrztu, w przyszłości będziecie żyć w zgodzie z Bogiem.

Sennik: małe dziecko, niemowlę

Jeśli przyśniło wam się niemowlę, powinniście zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Sen o śpiącym niemowlaku oznacza bowiem spokojną przyszłość. Natomiast karmiony piersią maluszek zwiastuje dobry, szczęśliwy czas w waszym życiu. Sytuacji, w których może wam się przyśnić niemowlę jest mnóstwo. Ale spokojnie! Popularne senniki mówią, że sen o noworodku zawsze zwiastuje coś pozytywnego.

Sennik: dziecko – opieka nad dzieckiem 

Opieka nad dzieckiem znajomych czy kogoś z rodziny bywa stresująca. Zarówno w prawdziwym życiu, jak i podczas snu. Natomiast jak podaje sennik, dziecko, którym opiekujemy się w marzeniu sennym, to dobra wróżba. Ma związek z zaangażowaniem. Dlatego takie sny są często analizowane w kontekście uczuciowym. Singlom i singielkom zwiastuje się interesującą relację. Natomiast dla osób, które już są w związkach, mają być pewnego rodzaju potwierdzeniem, że ich partner lub partnerka jest tym właściwym albo tą właściwą. 

Sennik: dziecko płaczące 

Śniło wam się płaczące dziecko? Sennik podaje, że może być to zapowiedź pewnego niepowodzenia. Według innych interpretacji, to znak, że osoba śniąca jest dla siebie za bardzo surowa. Być może nie radzi sobie też z problemami, a jednocześnie nie chce prosić o pomoc albo nie wie, jak to zrobić.