Sposób, w jaki żyjemy, w dużej mierze przekłada się na to jak wyglądamy. Mamy tu na myśli nie tylko wybór żywności lub ewentualnych używek albo aktywność fizyczną. Na naszej skórze odbija się także stres, intensywny tryb życia, zanieczyszczenie powietrza, przed którym w wielu miejscach nie sposób uciec, a także promieniowanie UV. To właśnie pod wpływem takich czynników w naszym organizmie zaczynają rozwijać się wolne rodniki (inaczej nazywane oksydantami), które – najprościej mówiąc – są reaktywnymi formami tlenu. W naszych ciałach powstają jako efekt uboczny wielu procesów. Z uwagi na to, że posiadają niesparowane elektrony, są reaktywne i wiążą się z innymi strukturami, co w konsekwencji prowadzi do wielu nieprawidłowości. Nagromadzenie wolnych rodników prowadzi do momentu, w którym organizm nie daje rady ich neutralizować. Wtedy dochodzi do stanu, który jest określany jako stres oksydacyjny. Konsekwencje tego można zobaczyć między innymi na skórze, która szybciej się starzeje. Na szczęście istnieją kosmetyki bogate w przeciwutleniacze, które mają za zadanie prowadzić do równowagi homeostazy organizmu. Serum antyoksydacyjne jest jednym z nich. Skoncentrowana formuła może najlepiej skupić się na tym problemie.

Serum antyoksydacyjne – The Ordinary Reswerartol 3% + Kwas Ferulowy 3%

Z wolnymi rodnikami można walczyć z pomocą przeciwutleniaczy. W serum The Ordinary Reswerartol 3% + Kwas Ferulowy 3% znajdziemy dwa zaliczane do najsilniejszych z nich. Do tego w dość wysokich stężaniach dla jeszcze skuteczniejszego działania. Resweratrol to naturalny fenol, który występuje w kilku roślinach na przykład w winogronach. Ten, który wykorzystano w serum The Ordinary, pozyskano z japońskiego rdestu. Kwas ferulowy to natomiast silny przeciwutleniacz fitochemiczny, który w przyrodzie znajdziemy w ścianach komórek roślinnych. Kosmetyki, które mają je w swojej formule, najczęściej zawierają resweratrol na poziomie 1% lub nawet mniejszym i kwas ferulowy w ilości 0,5%. W kosmetyku The Ordinary oba składniki mają stężenie aż 3%. Dzięki temu można się spodziewać widocznych efektów. A te skupiają się na ujędrnieniu skóry, pozbyciu się drobnych zmarszczek, nawilżeniu, rozjaśnieniu przebarwień i ogólnej regeneracji naskórka. Pamiętaj tylko, żeby nie stosować go w połączeniu z innymi kwasami.

Serum antyoksydacyjne – Drunk Elephant Serum Antyoksydacyjne C-Firma Fresh Day

Każdy kosmetyk, który ma za zadanie walczyć z problemem wolnych rodników, musi opierać się na silnych antyoksydantach. W serum Drunk Elephant C-Firma Fresh Day znajdziemy cały kompleks przeciwutleniaczy (15% kwasu l-askorbinowego, 0,5% kwasu ferulowego i 1% witaminy E). To właśnie on minimalizuje uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami środowiska i innymi czynnikami stresogennymi, rozprawia się z oznakami fotostarzenia wywołanego przed promieniowanie UV, a do tego ujędrnia skórę i rozjaśnia przebarwienia.

Działanie tego kosmetyku wspierają także ferment z dyni i ekstrakt z granatu, które są odpowiedzialne za delikatne złuszczanie. To w efekcie przekłada się na spotęgowanie działania kompleksu przeciwutleniaczy C-Firma, który może dogłębniej wniknąć w skórę. Idealnym dopełnieniem jest chronocyklina, która naśladuje antyoksydacyjne działanie witaminy D i nadaje skórze bardziej młodzieńcy wygląd.

Serum antyoksydacyjne – Medik8 C-Tetra

Bardzo efektywnymi przeciwutleniaczami są witaminy C i E. Wiele marek to właśnie ich moc wykorzystuje w swoich produktach, które mają skutecznie opóźniać proces starzenia się skóry. Serum z witaminą C i antyoksydantami Medik8 C-Tetra to idealny przykład. Jego dobroczynne działanie bazuje przede wszystkim na jednej z nich. Dokładnie na witaminie C w postaci tetraizopalmitynianiu askorbylu. Do tego efekty potęguje obecność witaminy E. Dzięki temu kosmetyk wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Jak przekłada się to na wygląd skóry? Ta staje się wygładzona, napięta, a do tego jeszcze bardziej jednolita i rozjaśniona. Jeżeli szukasz kosmetyku, który przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, to ten będzie strzałem w dziesiątkę.

Serum antyoksydacyjne – Clochee Antyoksydacyjne Serum Olejowe Z Witaminą C

Witamina C to jeden z tych przeciwutleniaczy, który w ostatnim czasie cieszy się największą popularnością. Witamina E natomiast depcze jej po piętach. Widać to także na przykładzie serum antyoksydacyjnego Clochee, które czerpie z mocy drzemiącej a naturalnych składnikach. Róża jest niezwykle bogata w witaminę C, która słynie ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Jest w stanie hamować aktywność wolnych rodników i w ten sposób zapewniać działanie anti-age. Oprócz tego, że zapobiega pojawieniu się zmarszczek dodatkowo wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i zmniejsza zaczerwienienia. Na tym jednak nie koniec. W składzie serum Clochee jest także olej z pestek śliwki, który zawiera między innymi witaminę E. Dobrze nawilża, a do tego odbudowuje uszkodzony naskórek.

Serum antyoksydacyjne – Image Skincare Vital C Hydrating Antioxidant A C E Serum

Image Skincare Vital C Hydrating Antioxidant A C E Serum to kosmetyk przeciwstarzeniowy z witaminami i i ekstraktami. O młody wygląd skóry w jego formule troszczy się kilka aktywnych składników. Wysokoskoncentrowane witaminy A, C i E dodatkowo wspierają antyoksydanty z ekstraktów roślinnych (zielonej herbaty, jeżówki purpurowej, wąkroty azjatyckiej i mącznicy lekarskiej). Wszystkie razem zespołowo walczą z wolnymi rodnikami. Kosmetyk może być używany niezależnie od wieku. Z jednej strony jako kuracja przeciwstarzeniowa, a z drugiej do wygładzania zmarszczek, które już powstały. Dodatkowo ujednolica koloryt i rozświetla skórę, żeby bił od niej młodzieńczy blask.

Zobacz także: