Skóra pod oczami wymaga szczególnej pielęgnacji i jest to fakt, z którym nie ma sensu polemizować. Od nas zależy jednak, które z ewentualnych dolegliwości potraktujemy jako problem. Zmarszczki wcale nie muszą być wrogiem, z którym musisz walczyć. Możesz jednak chcieć to zrobić i jest to zupełnie naturalne. Drobne zmarszczki, cienie, opuchlizna i suchość potrafią dać się we znaki. Jeżeli tobie też, to na szczęście istnieją kosmetyki, które skupiają się nie tylko na pojedynczych problemach, ale są w stanie kompleksowo odpowiadać na wiele z nich. Jeden z nich jest zamknięty jest w dość nieoczywistym opakowaniu, które przypomina tubkę szminki. W środku nie znajdziemy jednak produktu do ust. Zamiast tego jest tam sztyft, który można stosować w okolicach oczu – pod nimi i wokół powiek. Do tego jest dedykowany wszystkim typom skóry, więc każdy może go włączyć do swojej wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po ten sztyft pod oczy?

Sztyft pod oczy z retinolem, peptydami, skwalanem i astaksantyną

Sztyft pod oczy, który stał się popularny za sprawą poleceń na TikToku bazuje na składnikach o bardzo silnym działaniu, które mogą budzić pewne wątpliwości. Retinol pomimo że stał się przebojem, wciąż wzbudza obawy. Nie zapomnieli o tym również twórcy sztyftu pod oczy Peace Out Skincare Retinol Eye Stick. Podkreślają, że ich kosmetyk przeznaczony do każdego typu skóry, warto zacząć wprowadzać stopniowo od jednego użycia na tydzień. W ten sposób damy sobie czas, żeby przyzwyczaić się do jego działania. Warto też pamiętać, że stosowanie każdego kosmetyku warto zacząć od próby, która wykaże, jak nasza skóra reaguje na kontakt z zawartymi w nim składnikami.

Retinol w kapsułkach jest odpowiedzialny za zmniejszenie widoczność drobnych linii lub zmarszczek, widocznie wygładza strukturę skóry. Nie jest to jednak jedyny składnik sztyftu pod oczy Peace Out Skincare Retinol Eye Stick. Kolejny w formule jest Power Peptide Complex. Ten ma za zadanie przede wszystkim ujędrnić skórę, co także przekłada się na walkę z widocznymi oznakami starzenia się skóry. Do tego działanie pozostałych składników wspiera skwalan, który zapobiega odwodnieniu, nawilża i uelastycznia skórę, a także nadaje jej blask. Najbardziej ciekawy wydaje się jednak ostatni ze składników odpowiedzialnych za efekty tego kosmetyku.

Formuła sztyftu pod oczy Peace Out Skincare Retinol Eye Stick zawiera retinol, peptydy, skawalan i silny przeciwutleniacz astaksantynę. Jak podaje marka, niezależne badania składników wykazują, że astaksantyna jest 6000 razy silniejsza niż witamina C. Ten ochronny antyoksydant, który pomaga wygładzić drobne linie i zmarszczki oraz poprawić strukturę skóry, może to zatem uczynić z niezwykłą mocą. Według opinii z TikToka nie są to puste obietnice.

Sztyft pod oczy Peace Out Skincare Retinol Eye Stick na noc

Często za efekty, które dają wybierane przez nas kosmetyki, odpowiadają nie tylko konkretne składniki i częstotliwość aplikacji, ale także jej pora. Retinol bezwzględnie powinien być stosowany na noc. Warto pamiętać, że zwiększa on wrażliwość skóry na światło słoneczne. Z tego powodu wszelkie kosmetyki z tym składnikiem poleca się stosować wyłącznie na noc. Na tym jednak nie koniec. Jeżeli zastanawiasz się, jaki krem po retinolu najlepiej zabezpieczy skórę, to zalecamy rano sięgnąć po krem z filtrem SPF. W ten sposób najlepiej zabezpieczymy się przed ewentualnymi podrażnieniami. Z jednej strony nie zrezygnujemy z działania retinolu, z drugiej wesprzemy skórę, która za jego sprawą może nie tylko zyskać, ale w kontakcie ze słońcem też stracić.

W jaki sposób najlepiej aplikować sztyft pod oczy Peace Out Skincare Retinol Eye Stick? Tak jak w przypadku innych kosmetyków wszystko najlepiej zacząć od oczyszczenia twarzy. Dzięki temu będziemy mieć bazę dla sztyftu z retinolem. Najpierw najlepiej rozgrzać kosmetyk w dłoniach. Wtedy będzie go można nałożyć jak profesjonalista. Kiedy zostanie naniesiony na skórę wokół oczu warto wklepać go delikatnie opuszkami palców. Chodzi o to, żeby nie pocierać tej niezwykle delikatnej skóry.

 

Zobacz także: