W nocy komórki odnawiają się w szybszym tempie, więc im więcej snu dobrej jakości, tym więcej korzyści dla skóry, lepszego funkcjonowania mózgu i wydajności następnego dnia. Z tego powodu specjaliści od pielęgnacji skóry nigdy nie przestają podkreślać znaczenia wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. To właśnie ona powinna stanowić podstawę naszego podejścia do dbania o urodę. Skóra w czasie snu naprawia się sama. Dobrze wtedy dostarczyć jej odpowiednich kosmetyków, które wspomogą odnowę komórkową i pozwolą cieszyć się jeszcze lepszymi efektami.

Pokazuje to, że poranna pielęgnacja i wieczorna skupiają się zupełnie na czymś innym. Przed wyjściem z domu stawiamy przede wszystkim na ochronę skóry. Zabezpieczamy ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, a także zanieczyszczeniami środowiska. Wieczorna pielęgnacja to moment, kiedy skupiamy się na najważniejszych problemach skóry, takich jak odwodnienie, trądzik, cienie pod oczami i stany zapalne. Stawiamy na regenerację i przygotowanie skóry na kolejny dzień. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków po przebudzeniu będziemy mogli cieszyć się promienną i zdrową cerą. Już 5 kroków w wieczornej pielęgnacji może doprowadzić nas do zachwycających efektów. Przekonaj się na własnej skórze!

Wieczorna pielęgnacja skóry – Oczyszczanie

Do znudzenia będziemy powtarzać, że oczyszczanie skóry to najważniejszy element rutyny pielęgnacyjnej. Zwłaszcza wieczorem nie istnieje żadne wytłumaczenie dla pomijania go. Niezależnie od tego, czy nosisz makijaż, czy nie, koniecznie oczyszczaj twarz przed pójściem spać, aby zapobiec zatkaniu porów. Wybierz łagodny środek oczyszczający, który nie podrażnia bariery ochronnej skóry. Olejek oczyszczający, mleczko lub jeszcze inna forma nie ma większego znaczenia. Każdy ma swoje typy, którymi najwygodniej jest mu usunąć z twarzy pozostałości makijażu, nagromadzone sebum i zanieczyszczenia, które osiadły na skórze w ciągu dnia. Dzięki oczyszczeniu cera będzie przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych w najlepszy z możliwych sposobów.

Wieczorna pielęgnacja skóry – Tonizacja

Drugim krokiem wieczornej rutyny pielęgnacyjnej jest tonizacja. Ten etap służy konkretnemu celowi – przywróceniu odpowiedniego pH skóry. Co to oznacza w praktyce? Punktem wyjścia jest pH 7. Ta wartość oznacza odczyn obojętny. Jeżeli weźmiemy pod uwagę pH wyższe od tej wartości, to będziemy mieć do czynienia ze środowiskiem zasadowym. Natomiast pH poniżej 7 wskazuje na odczyn kwaśny. Właśnie taki naturalnie ma nasza skóra. Jej idealne pH wynosi 5.

Używanie różnych kosmetyków może zaburzyć to naturalne środowisko. Dla przykładu zwykłe mydło ma pH 10. Jego używanie podnosi też pH skóry. Tonizacja pozwala zatem odzyskać równowagę. Ma to ogromne znaczenia dla dalszej pielęgnacji, bo takie wahania wartości pH mogą obniżać barierę ochroną skóry. Do tego mokra od toniku cera jest świetną bazą dla kolejnych kosmetyków, które wykorzystają zgromadzoną na skórze wilgoć, żeby dać jej jeszcze lepsze nawodnienie.

Wieczorna pielęgnacja skóry – Pielęgnacja skóry wokół oczu

Krem pod oczy to kosmetyk, który przeważnie różni się od tego, który używamy do twarzy. W jego przypadku kluczowa jest delikatna formuła, która nie będzie podrażniać. Dzięki temu smarując delikatną skórę wokół oczu nie wywołamy żadnych niepożądanych efektów. Te mogłyby się wiązać nie tylko z podrażnieniem skóry, ale również łzawieniem lub pieczeniem oczu. Działanie takich kremów jest bardzo istotne z perspektywy stylu życiu wielu współczesnych osób. Obecnie wręcz standardem stała się zbyt mała ilość snu, a także duże ilości czasu spędzone przed monitorem komputera i ekranami innych urządzeń. To wszystko wpływa nie tylko na zmęczenie oczu i jakość naszego wzroku. Odbija się negatywnie także na skórze. Pod oczami tworzy się opuchlizna i cienie. Z tego powodu aplikacja kremu pod oczy może pomóc w złagodzeniu efektów naszych codziennych obowiązków.

Wieczorna pielęgnacja skóry – Odżywienie skóry

Najbardziej skoncentrowanym kosmetykiem jest z zasady serum na noc. To właśnie w niewielkich buteleczkach i kilku kroplach, które z nich aplikujemy na twarz, drzemie największa moc. Każde z nich ma własny skład, który odpowiada konkretnym problemom skóry. Kwas hialuronowy zapewni intensywne nawilżenie, witamina C da efekt rozjaśniający, a retinol będzie działał przeciwstarzeniowo. Możliwości jest oczywiście znacznie więcej. Dzięki temu każdy może znaleźć eliksir, który obdaruje cerę tym, czego najbardziej potrzebuje.

Zobacz także:

Wieczorna pielęgnacja skóry – Nawilżenie skóry

Krem do twarzy na noc także skupia się na różnych problemach, z którymi boryka się nasza cera. Jego formuła nie jest jednak tak skoncentrowana jak w przypadku serum. Nie oznacza to jednak, że możemy z niego zrezygnować. Oba kosmetyki świetnie się dopełniają. Z tego powody po aplikacji serum należy nałożyć na skórę także krem na noc. Dzięki temu po przebudzenia skóra będzie nawilżona i promienna. Efekt blasku mogą spotęgować konkretne produkty ze zdolnością rozświetlania. W tym celu świetnie sprawdzą się kremy z witaminą C.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.