Temat pielęgnacji przeciwstarzeniowej może być zupełnie zbędny lub bardzo ważny. Chodzi bowiem o to, żeby formuły, po które sięgamy, zawsze odpowiadały nie tylko temu, co widać na zewnątrz, ale i czujemy w środku. Odmładzające kosmetyki mają sens, kiedy używamy ich dla siebie. Coraz lepsze formuły sprawiają, że nawet podczas codziennej pielęgnacji w domowym zaciszu możemy w widoczny sposób wspierać wygląd skóry. Niektóre są tak dobre, że mogą zastąpić profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetologicznych lub medycyny estetycznej. Kiedy mowa o kosmetykach, które mają wygładzać skórę i wręcz prasować zmarszczki, to dobrze postawić na jeden z najlepszych stymulatorów młodościpeptydy. Ogromne znaczenie ma nie tylko ich ilość, ale również rodzaj. Sporo mówi się o możliwościach zarówno peptydów miedziowych, jak i peptydów biomimetycznych. Znaleźliśmy też formułę, w której występują w duecie. Takie zestawienie to gotowy przepis na kurację odmładzającą, która szybko przyniesie widoczne rezultaty.

Serum ujędrniające BasicLab – Opis

Serum ujędrniające BasicLab to kosmetyk dedykowany skórze dojrzałej z widocznymi oznakami starzeniami, a więc takiej, która boryka się z utratą jędrności oraz zmarszczkami, jest pozbawiona blasku i szorstka. Formuła kosmetyku skupia się na kompleksowej pielęgnacji i rozwiązaniu tych problemów.

Do głównych zadań kosmetyku należą:

  • redukcja i wygładzenie zmarszczek
  • ujędrnienie i napięcie skóry
  • zmniejszenie tendencji do powstania nowych zmarszczek
  • ogólna rewitalizacja i pobudzenie procesów naprawczych.

 

 

Serum ujędrniające BasicLab – Skład

Możliwości serum ujędrniającego BasicLab wynikają z zastosowania aż 4 aktywnych składników, których działanie zostało potwierdzono naukowo. Każdy z nich ma do zaoferowania coś skórze dojrzałej, na której są już widoczne oznaki starzenia.

Skład serum ujędrniającego BasicLab:

  • tripeptyd miedziowy to składnik, który naturalnie występuje w ludzkim osoczu. Wraz z wiekiem spada jednak jego stężenie, co jest jednym z czynników utraty jędrności skóry, a w konsekwencji pojawienia się linii i zmarszczek. Zastosowanie w serum BasicLab czystych peptydów miedzowych (stężenie 0,5%) ma za zadanie stymulować syntezę elastyny, kolagenu i glikozaminoglikanów, w tym kwasu hialuronowego. W efekcie ich obecność poprawia jędrność skóry, zagęszcza naskórek i przekłada się na zmniejszenie zmarszczek, które już zdążyły się pojawić i opóźnić proces występowania kolejnych.
  • kompleks peptydów biomimetycznych należący do grupy neuropeptydów (stężenie 25%) to kolejny składnik, który w formule odpowiada za ujędrnianie skóry i walkę ze zmarszczkami. Ich budowa pozwala, żeby przenikały do głębszych warstw skóry i tam chroniły włókna kolagenowe przed degradacją. Ich zastosowanie przyczynia się do redukcji zmarszczek. Dodatkowo stanowią też profilaktykę przeciwstarzeniową, bo opóźniają powstanie kolejnych. Pozwalają poczuć natychmiastowe uczucie napięcia i wygładzania skóry.
  • 10% kompleksu czynników wzrostu pozwala, żeby serum przyspieszało regenerację komórek naskórka. Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym składniku jako alternatywnie dla zabiegów z użyciem botoksu. Kosmetyki z czynnikami wzrostu bowiem jednocześnie stymulują odnowę komórkową i redukują zmarszczki. W serum BasicLab ich obecność zmniejsza negatywne skutki stresu oksydacyjnego, który jest odpowiedzialny za degradację włókien kolagenowych i elastynowych, a także kwasu hialuronowego. Dzięki zastosowaniu ich w formule skóra zostaje ujędrniona i zrewitalizowana.
  • hydrolizowany kwas hialuronowy oraz hialuronian sodu odpowiadają za nawilżenie. Zastosowanie dwóch różnych wielkości cząsteczek kwasu działa synergicznie – niskocząsteczkowy kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku, jednocześnie go nie zapychając. Natomiast ultraniskocząsteczkowy kwas hialuronowy przenika do głębszych warstw naskórka, dzięki czemu skutecznie go regeneruje i wspomaga procesy naprawcze pomocne w redukcji zmarszczek.

Serum ujędrniające BasicLab – Opinie

Serum BasicLab w sklepie internetowym marki otrzymało już setki komentarzy oraz łączną ocenę 4,87/5, co sprawia, że działanie tego kosmetyku jest potwierdzone nie tylko w teorii przez znane i cenione składniki. Doświadczenia użytkowniczek w większości przypadków są bardzo pozytywne. Za co cenią ten kosmetyk? Jakie są jego zalety i wady? Tego można dowiedzieć się z ich recenzji.

Moja kolejna buteleczka tego serum i na pewno nie ostatnia, wszystko co jest napisane na opakowaniu, jest prawdą, mam nadzieję, że kiedyś doczekam się takiego produktu pod oczy – napisała Karolina. Swoimi wrażeniami podzieliła się na stronie BasicLab.

Z wielką przyjemnością po raz kolejny zamawiam to serum wraz z innymi dobrociami dla mojej twarzy. Pięknie napina, odżywia i odmładza!!! Lekka konsystencja szybko się wchłania – oceniła Monika. Jej recenzję znaleźliśmy w sklepie internetowym BasicLab.

Ten produkt działa. Mam 53 lata i po zastosowaniu serum zmarszczki się wyraźnie wygładziły. To już moja druga buteleczka tego serum – jestem bardzo zadowolona – oceniła działanie serum Agnieszka, która nie pierwszy raz zdecydowała się na zakup w sklepie BasicLab.