Jak przeciwdziałać oznakom starzenia, które wraz z wiekiem pojawiają się na twarzy? Odpowiedzi jest wiele. Z jednej strony można bowiem w ogóle nie robić nic i pozostawić to kwestii naszych genów, stylu życia i innych czynników, na które przeważnie mamy mniejszy niż większy wpływ. Z drugiej natomiast współczesna kosmetologia daje nam ogromny wachlarz możliwości. Składniki o udowodnionym naukowo działaniu podczas codziennej pielęgnacji potrafią nie tylko spowalniać czas, ale czasami nawet go cofać. Jednym ze sposobów, żeby przeciwdziałać oznakom starzenia, które wraz z wiekiem pojawiają się na twarzy, może być serum tripeptydem miedziowym, które celuje jednocześnie w wiele oznak starzenia. Użytkowniczki potwierdzają, że działa. Sama marka jest uwielbiana na całym świecie i bardzo ceniona przez Polki, co tylko wzmogło nasze zainteresowanie tym konkretnym kosmetykiem.

Jak działa serum The Ordinary Multi-Peptide + Copper Peptides 1%?

Serum The Ordinary Multi-Peptide + Copper Peptides 1% to kosmetyk o wszechstronnym działaniu, który odpowiada na wiele potrzeb starzejącej się skóry. Jest w stanie ograniczyć wiele oznak upływającego czasu, które pojawiają się na naszych twarzach. Wszystko za sprawą formuły, która choć bazuje tylko na kilku składnikach, to jednak tak skutecznych, że w zupełności wystarczają. Kosmetyk jednocześnie dba o uelastycznienie skóry, co przekłada się na efekt przeciwzmarszczkowy, oraz nawilżenie jej, a do tego ma jeszcze zdolności regeneracyjne. Dzięki temu w jednym opakowaniu charakterystycznym dla marki The Ordinary znajduje się dokładnie to, czego potrzebuje skóra dojrzała. Nawilżona, bardziej jędrna i zdrowa cera wygląda na młodszą.

The Ordinary Multi-Peptide + Copper Peptides 1% – Skład

Formuła serum przeciwstarzeniowego do twarzy The Ordinary Multi-Peptide + Copper Peptides 1% bazuje na składnikach o potwierdzonym naukowo działaniu. Wśród nich można wymienić także takie, które są stymulatorami młodości. Chodzi bowiem o peptydy i to pod dwoma różnymi postaciami. Do tego serum ma do zaoferowania znacznie więcej, co sprawia, że działa kompleksowo i ogranicza wiele oznak starzenia się skóry.

Skład serum The Ordinary Multi-Peptide + Copper Peptides 1%:

  • probiotyk Lactococcus Ferment Lysate to składnik, który wspomaga odbudowę mikrobiomu skóry, co przekłada się na wzmocnienie jej bariery ochronnej
  • kompleksy peptydowe (Matrixyl™ 3000, Matrixyl™ synthe'6, SYN™ -AKE, Relistase, ARGIRELOX™) działają wspólnie dla poprawy uelastycznienia i nawilżenia skóry
  • tripeptyd miedziowy to składnik, który wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, a do tego jeszcze przyspiesza regenerację skóry
  • aminokwasy (m.in. arginina, glicyna, alanina, seryna) odpowiadają za wzmocnienie bariery ochronnej, a także zwiększają elastyczność skóry.

The Ordinary Multi-Peptide + Copper Peptides 1% – Opinie

Jakiś czas temu pisaliśmy o najlepszych kosmetykach The Ordinary. Wśród świetnie ocenianych propozycji znalazło się między innymi serum przeciwzmarszczkowe. Jeden z kosmetyków z duetu, którego działanie nazwano botoksem z pipety. Być może za sprawą opinii, które można znaleźć w sieci na temat The Ordinary Multi-Peptide + Copper Peptides 1%, ten kosmetyk powinien zostać dopisany do naszej listy kosmetycznych przebojów tej marki. Zanim to jednak nastąpi, przedstawiamy kilka recenzji, które na jego temat można znaleźć w perfumeriach i drogeriach internetowych.

Widać efekty. Przy drugiej butelce zauważyłam poprawę stanu skóry, goi pęknie i mam wrażenie lepszego napięcia skóry. Obstawiam to serum za sprawcę, bo nic więcej w pielęgnacji nie zmieniłam – napisała Agnes na stronie perfumerii internetowej Douglas.

Moje kolejne „niebieskie” serum miedziowe od The Ordinary. Kolejny produkt, który mnie nie zawiódł. Stosuję go w rutynie wieczornej. Pięknie napina skórę i dodatkowo nawilża. Na pewno skóra wygląda na wypoczętą. Nie uczula. Szybko się wchłania. Polecam – oceniła Marta w drogerii internetowej Cosibella.

To cudo, naprawdę nie znam drugiego takiego kosmetyku :) Moja alergiczna i trądzikowa skóra uwielbia się z nim. Szczególnie wszelkie ranki po wypryskach są szybko podleczone, przebarwienia zmniejszone, zmarszczek nowych nie zauważam :) Jestem bardzo zadowolona i jest to mój kosmetyk nr 1 – napisała Aleksandra na stronie Cosibelli.

Inne sera z peptydami: