TikTok stale pozwala odkrywać kolejne trendy beauty. Niektóre zupełnie nowe, a inne już dobrze znane użytkowniczkom i użytkownikom, a przez to dokładnie przetestowane. Niedawno pisaliśmy między innymi o tuszu do rzęs, który jest w stanie je spektakularnie wydłużyć i potwierdzają to filmiki zamieszczone w aplikacji. Tym razem natomiast mamy propozycję dla osób, które chcą walczyć z oznakami starzenia. Botoks z pipety to zastępstwo dla igieł i kosztownych zabiegów. Według materiałów prezentowanych na TikToku do wyprasowania zmarszczek wystarczą dwa kosmetyki. Jeżeli zatem potrzebujesz czegoś na wzór botoksu z butelki, to być może ten przebój okaże się rozwiązaniem, które sprosta oczekiwaniom. Dla ułatwienia decyzji nie tylko przedstawimy popularne na TikToku kosmetyki, ale również opinie dotyczące efektów.

Botoks z pipety – Przeciwstarzeniowy trend z TikToka

Temat przeciwstarzeniowych zabiegów jest niezwykle złożony. Składają się na niego przede wszystkim nasze wewnętrzne potrzeby. W końcu nie musimy czuć potrzeby, żeby robić cokolwiek w tym temacie i to jest w porządku. Na starcie zatem najważniejsze wydaje się pytanie, czego faktycznie nam trzeba. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca, to od razu mogą pojawić się kolejne znaki zapytania. Jako jeden z przeciwstarzeniowych pewniaków, który prasuje zmarszczki, wymienia się botoks. Zabiegi przy jego użyciu mogą jednak odstraszać z kilku powodów. Zniechęcająca może być nie tylko cena, ale również dyskomfort związany z igłami, a także szereg ewentualnych skutków ubocznych. Bóle głowy i osłabienie mięśni twarzy to tylko niektóre z nich. Nie dziwi zatem fakt, że twórcy kosmetyków bazują na stymulatorach młodości i stale szukają nowych rozwiązań. Tym razem dla odmiany użytkowniczki TikToka wzięły to na siebie. Ich przeciwstarzeniowy trik, który nie tylko zapobiega pojawieniu się zmarszczek, ale jest także rozprostowuje te istniejące, oparły na dwóch kosmetykach uwielbianej przez Polki marki. Okazuje się bowiem, że formuły działające jak botoks można sobie aplikować z pomocą pipet zamkniętych w buteleczkach The Ordinary. Jakie konkretne produkty należy wybrać, żeby cieszyć się odmładzającymi skórę efektami? Potrzebne będą The Ordinary Argireline Solution 10% i The Ordinary Matrixyl 10% + Ha.

Botoks z pipety – The Ordinary Argireline Solution 10%

Przeciwzmarszczkową kurację przy użyciu botoksu z pipety, która zdobyła ponad 12 milionów wyświetleń, według użytkowniczek TikToka rozpoczyna się od sięgnięcia po The Ordinary Argireline Solution 10%. Argirelina to neuropeptyd, który redukuje zmarszczki i zapobiega powstawaniu kolejnych. Substancja rozluźnia napięcie mięśniowe i wykazuje działanie zbliżone do toksyny botulinowej, którą szerzej znamy po prostu pod nazwą botoks. Do tego ma działanie ujędrniające i wygładzające skórę. Warto też dodać, że dla najlepszych efektów użytkowniczki TikToka zalecają, żeby aplikować sobie taki botoks z pipety każdego dnia. Na tym jednak nie koniec. Ich odkrycie bazuje bowiem na współdziałaniu dwóch kosmetyków. Kolejnym z nich jest The Ordinary Matrixyl 10% + Ha.

Botoks z pipety – The Ordinary Matrixyl 10% + Ha

Według użytkowniczek TikToka dla efektu botoksu z pipety należy po The Ordinary Argireline Solution 10% zaaplikować kolejny kosmetyk. The Ordinary Matrixyl 10% + Ha bazuje przede wszystkim na dwóch składnikach. Peptydowe serum opiera się na Matrixylu, który opóźnia proces starzenia się skóry i zmniejsza zmarszczki. Do tego w jego formule występuje też kwas hialuronowy, który silnie nawilża i zabezpiecza cerę przed odwodnieniem, co podwójnie chroni ją przed zmianami, które wraz z upływem czasu są zupełnie naturalne. Taki duet po prostu pozwala znaczne zminimalizowanie oznaki starzenia się skóry. Do tego cały czas jest jednym z dwóch kosmetyków, które mają w widoczny sposób prasować zmarszczki. Czy efekty faktycznie są spektakularne?

Botoks z pipety – Opinie użytkowniczek TikToka

Każdy kosmetyk może zbierać jednocześnie najwyższe i najniższe noty, bo wszystko zależy od naszych indywidualnych predyspozycji. Opnie dotyczące botoksu w butelce zatem też warto zweryfikować. Tylko testując tę metodę na własnej skórze, można wydać ostateczny osąd. Zanim jednak do tego dojdzie, sprawdzamy, co pisały osoby, które mają to już za sobą.

Czy miałam botoks? Nie! – zrecenzowała efekt działania tej metody Sarah. Użytkowniczka TikToka podkreśliła, że efekt jak po ostrzyknięciu twarzy zawdzięcza kosmetykom The Ordinary. Podkreśliła też, że wygląd jej czoła zmienił się przede wszystkim za sprawą peptydu z The Ordinary Argireline Solution 10%, który jest w stanie rozluźniać napięcie mięśniowe twarzy.

To jednak tylko jedna z wielu opinii w morzu komentarzy, które zalały platformę. Dermatolog oceniając możliwości takiej kombinacji nie był już tak optymistycznie nastawiony. Dr Mark Strom podkreślił, że faktycznie botoks i Argireline mają wspólne białko, ale zwrócił także uwagę na zdolności przenikania w głąb skóry. W przypadku kosmetyku aplikowanego na twarz nie są to tak głębokie partie, żeby efekt był taki sam. Zadowolonych użytkowniczek jednak nie brakuje, więc najlepiej samodzielnie przetestować ten duet i wydać własną opinię. Być może okaże się, że na dany moment taka kuracja jest wystarczająca.