Perypetie samozwańczego nastoletniego edukatora seksualnego Otisa (Asa Butterfield), jego przyjaciela geja Erica (Ncuti Gatwa), szkolnej outsiderki Maeve (Emma Mackey) oraz matki Otisa, seksuolożki Jean (Gillian Anderson), czyli głównych bohaterów serialu  „Sex Education”, zdobyły serca widzów na całym świecie świetnym podejściem do tematu edukacji seksualnej (w wielu krajach funkcjonującej (bądź nie) na bardzo niskim poziomie) oraz innych problemów, z jakimi zmagają się nastolatkowie, a także świetnymi kreacjami aktorskimi, zwłaszcza młodych odtwórców, bo Gillian Andrerson to w końcu klasa sama w sobie. Nie dziwi zatem fakt, że Netflix postanowił kontynuować „Sex Education”. Serial, który zadebiutował na platformie na początku 2019 roku, powróci 17 stycznia 2020, czyli za niespełna dwa tygodnie.

Zobacz także: Aktorzy z serialu „Sex Education” są parą!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Znowu coś zmalowali. Sex Education 2 już 17 stycznia.

Post udostępniony przez Netflix Polska (@netflixpl) Lis 25, 2019 o 4:35 PST

Zobacz także: Polski wątek w serialu „Sex Education”, który mogliście pominąć! A może od razu go wyłapaliście?

2 sezon Sex Education. Będą nowe twarze! 

W 2. sezonie „Sex Education”, który liczyć będzie 8 odcinków, zobaczymy także nowe twarze. To Chinenye Ezeudu wcielająca się w rolę Viv - wyjątkowo inteligentnej prymuski, mającej talent do wszystkiego poza miłością. Sami Outalbali zagra  Rahima, czyli francuskiego ucznia, który zwróci na siebie uwagę całego liceum Moordale. Z kolei George Robinson pojawi się w serialu jako Isaac - nowy sąsiad Maeve, który wprowadzi dużo zamieszania.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

aimee’s ham isn’t the only fresh meat in moordale

Post udostępniony przez Sex Education (@sexeducation) Lis 18, 2019 o 8:00 PST

Zobacz także: „Sex Eduation” 2. sezon. Zobaczcie zdjęcia z planu kontynuacji serialu Netflixa!

Sex Education 2 - mamy zwiastun drugiego sezonu. Co się wydarzy?

A czego możemy spodziewać się, jeśli chodzi o fabułę? Na pewno scenarzyści pociągną dalej wątek Otisa, który choć zauroczony Maeve, w finałowym odcinku 1. Całował się nie ze swoim dotychczasowym obiektem westchnień, a z Olą (Patricia Allison), ewidentnie wykazującą zainteresowanie Otisem. Na pewno możemy spodziewać się dalszego rozwinięcia relacji Jean i ojca Oli, Jakoba (Mikael Persbrandt), którą seksuolożka chciała ograniczyć przez wzgląd na swojego syna i jego stosunki z Olą, co jednak nie końca jej się udało. Możemy również liczyć na to, że więcej pewności siebie nabierze Eric, a także Adam (Connor Swindells), między którymi doszło do nieoczekiwanego dla ich obu zbliżenia Warto również wspomnieć, że nieciekawie zakończył się wątek Maeve, wyrzuconej ze szkoły decyzją dyrektora szkoły. Nie uratował jej nawet chłopak, gwiazda szkolnej drużyny pływackiej Jackson (Keder Williams-Stirling). Dziewczyna na pewno będzie mogła liczyć na wsparcie Aimee (Aimee Lou Wood), pod koniec sezonu odkrywającej, że wcale nie potrzebuje wsparcia swoich fałszywych przyjaciół oraz faceta do tego, by zaspokoić swoje seksualne żądze. Więcej szczegółów dowiadujemy się z trailera, który dzisiaj trafił do sieci. Krótkie wideo promujące Sex Education 2 znajdziecie poniżej.