„Sex/Life”: 2. sezon już wkrótce na Netfliksie

Pamiętacie serial „Sex/Life”? Jak go nie pamiętać. A zwłaszcza – jak nie pamiętać TEJ sceny...  19 minuta i 50 sekunda 3. odcinka, kiedy to Cooper, mąż Billie bierze prysznic na siłowni, gdzie spotyka byłego kochanka swojej żony, sprawiła, że internet zapłonął. Przyrodzenie serialowego Brada spowodowało wysyp memów i przyprawiło o szybsze bicie serca setki tysięcy fanek i fanów tytułu.

Zresztą cały serial wzbudził sporo emocji. Choć jego fabuła kulała na wszystkich frontach, gorące „momenty” zrobiły robotę i w 2021 roku o produkcji mówili dosłownie wszyscy (w ciągu pierwszych 4 tygodni od premiery obejrzało ją ponad 67 milionów gospodarstw domowych). Na kontynuację czekaliśmy długo, ale wreszcie to mamy! Netflix oficjalnie zapowiedział premierę nowych odcinków „Sex/Life”.

 „Sex/Life” 2. sezon: fabuła

Stworzony przez Stacy Rukeyser („Pogoda na miłość”) serial „Sex/Life”, oparty na książce „44 Chapters About 4 Men” B.B. Easton, to gorąca historia miłosnego trójkąta, którego centralną postacią jest Billie (Sarah Shahi). Żona z przedmieścia, szczęśliwa mama, niezbyt szczęśliwa w aktualnym związku. Frustracja w łóżku daje o sobie znać z olbrzymią siłą, gdy kobieta wraca wspomnieniami do swej szalonej przeszłości. Zanim przeprowadziła się do Connecticut, nie była grzeczną dziewczynką, a romans z seksownym Bradem dał jej miłosnej uniesienia, o których teraz może tylko pomarzyć. Czy aby na pewno?

Kiedy były chłopak znów pojawia się na horyzoncie, głęboko skrywane pragnienia szukają ujścia na wszystkie sposoby. Seksualne przebudzenie bohaterki prowadzi do wybuchowego finału... Co ją czeka w kontynuacji?

Choć Netflix nie zdradza jeszcze zbyt wielu konkretów, z udostępnionego trailera jasno wynika, że w 2. sezonie Billie, mówiąc A, zdecydowała się też powiedzieć B.  

Nie każdy to w sobie ma: pragnienie, by się obudzić, przestać lunatykować w życiu. Przestać próbować postępować właściwie, zaprzeczając swojej prawdzie. Ci z nas, którzy decydują się, aby to zrobić, zanurzają się w niebezpieczny wodach – mówi bohaterka w zwiastunie. Kiedy się obudzisz, kiedy poczujesz ten smak, nie ma odwrotu – kwituje postać grana przez Shahi.

Jak możemy się więc domyślać, w nowych odcinkach Billie będzie w dalszym ciągu eksplorować kobiecą tożsamość seksualną i temat pożądania. To właśnie fakt, że produkcja koncentruje się tej płaszczyźnie i kobiecym punkcie widzenia, był jednym z powodów, dla których odtwórczyni głównej roli, Sarah Shahi, zdecydowała się na jej przyjęcie.

Jeśli mam być całkowicie szczera, na początku byłam trochę przerażona i jednocześnie trochę podniecona – wyznała aktorka w rozmowie z „The Hollywood Reporter”. Pod wieloma względami to był bardzo ryzykowny projekt. Emocjonalnie musiałam zajrzeć do niezwykle wrażliwych miejsc, czego wcześniej nie miałam okazji robić na ekranie, bardzo wiele odkryłam też od strony fizycznej – mówiła 43-latka. Wiele razy, kiedy ktoś opowiada o kobiecej seksualności na ekranie, jest ona przedstawiana z męskiego punktu widzenia, a tym razem naprawdę postawiliśmy to na głowie, pokazując wszystko z kobiecej perspektywy. Pomyślałem więc, że warto być tego częścią – podsumowała gwiazda.

Zobacz także:

Udostępnione przez Netflix zdjęcia z planu sugerują, że w 2. odsłonie serialu temat kobiecej przyjemności będzie też zgłębiać przyjaciółka głównej bohaterki, Sasha (Margaret Odette).

„Sex/Life” 2. sezon: obsada

W 2. sezonie „Sex/Life” na ekran powróci całe nasze miłosne trio, czyli:

  • Sarah Shahi  („Miasto na wzgórzu”) w roli Billie Connelly,
  • Mike Vogel („Pod kopułą”) jako mąż Billie, Cooper Connelly,
  • Adam Demos („Miłość pod jednym dachem”) jako były chłopak Billie, Brad Simon.

W nowych odcinkach ponownie zobaczymy też: Margaret Odette („Sypiając z innymi”), która wcieliła się w postać Sashy Snow, Jonathana Sadowskiego, który zagrał Devona, a także Li Jun Li w roli Franceski. 

W kontynuacji pojawi się też kilka nowych twarzy. Wśród nich są:

  • Wallis Day („Batwoman”) jako Gigi,
  • Darius Homayoun („Sukcesja”) jako Majid,
  • Cleo Anthony („Ona się doigra”) jako Kam,
  • Craig Bierko („Człowiek ringu” jako Mick oraz
  • Dylan Bruce („Orphan Black”) jako Spencer.

Jak bardzo nowe bohaterki i nowi bohaterowie namieszają w świecie Connellych? O tym przekonamy się już niedługo, bo premiera 2. sezonu „Sex/Life” zbliża się wielkimi krokami.

„Sex/Life” 2. sezon: premiera i zwiastun

Zdjęcia do 2. odsłony hitowego serialu realizowane były w 1. połowie 2022 roku. Według przewidywań nowe odcinki miały ujrzeć światło dzienne pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku. Teraz już możemy potwierdzić oficjalnie: premiera 2. sezonu „Sex/Life” na Netfliksie została zaplanowana na 2 marca. W oczekiwaniu na nowy materiał sprawdźcie zwiastun. Ostrzegamy: jest tak gorący, że parzy ;)