Skandynawski minimalizm nieustannie udowadnia, że mniej znaczy więcej. Tworząc szafę kapsułową bazujemy na tym, z czego faktycznie możemy nieustannie korzystać i mieć jak najwięcej profitów. Dlaczego podobnego podejścia nie zastosować także w przypadku naszej kosmetyczki? Okazuje się, że ograniczenie ilości produktów do pielęgnacji może być zmianą na plus. Jak stworzyć kosmetyczkę kapsułową i czym jest skinmalism, który bazuje właśnie na takim podejściu do kwestii urody? Wszystkiego dowiecie się w dalszej części artykułu.

Skinmalism – co to jest?

Minimalistyczna pielęgnacja to trend, który zyskuje coraz większą popularność. Lockdown po części wymusił na nas wiele zmian, ale z drugiej strony dał nam też wiele nowych możliwości. Mnóstwo osób miało okazję nareszcie wsłuchać się w swoje potrzeby i odpowiedzieć na nie. Z tego powodu buty na obcasie ustąpiły miejsca tym na płaskiej podeszwie, a eleganckie i dopasowane stroje dresom i otulającym dzianinom. Zamknięcie w domu przechyliło także szalę na rzecz pielęgnacji, a odsunęło na dalszy plan makijaż. To stało się natomiast pretekstem do testowania nowości i budowania swojej rutyny na nowo. Kolejne etapy rozciągające ją do granic możliwości nie zawsze przynosiły pożądane efekty. W tym przypadku idealnie sprawdza się powiedzenie, że co za dużo, to niezdrowo, a mniej znaczy więcej. W opozycji do takiej rozbudowanej rutyny pielęgnacyjnej narodził się nowy trend. Skinmalism bazuje na minimalistycznym podejściu do kwestii urody. Kosmetyczka kapsułowa i dobrze opracowany plan konkretnie pod potrzeby naszej skóry, to jego główne założenia. Niektóre kosmetyki wzajemnie wspierają swoje działanie i razem przynoszą najlepsze rezultaty, ale kiedy jest ich zbyt wiele, to możemy zafundować sobie zaskórniki, wypryski i naruszoną barierę hydrolipidową skóry. Jak zbudować kosmetyczkę kapsułową, która będzie optymalna dla naszych potrzeb?

Skinmalism – kapsułowa kosmetyczka

Ograniczona ilość kosmetyków może w dłuższej perspektywie przynieść wiele korzyści. Przemyślana i dobrana do naszych potrzeb rutyna bazująca na kilku najlepiej sprawdzających się produktach to opcja, za którą przemawiają nie tylko wspomniane już kwestie. Przesadna ilość kosmetyków może zaszkodzić cerze. Wchodzi tu w grę nie tylko zapchanie skóry, ale też reakcja krzyżowa, której nigdy byśmy nie odczuli stosując te same produkty solo. Im więcej składników, tym większa szansa na jej wywołanie. Dodatkowo może za tym przemawiać także oszczędność. Mniej kosmetyków w kosmetyczce oznacza mniej wydanych pieniędzy, które możemy przeznaczyć na droższe formuły lub na coś zupełnie innego. Skinmalism jasno wskazuje, które produkty warto zatrzymać. Kosmetyczka kapsułowa powinna uwzględnić przynamniej 5 kosmetyków, które pozwolą zadbać o naszą cerę przez okrągłą dobę.

Skinmalism – 5 kosmetyków

Jakie kosmetyki warto uwzględnić w kosmetyczce kapsułowej? Istnieje 5 produktów, po które warto sięgać każdego dnia. Każdy z nich powinien być dobrany specjalnie pod potrzeby naszej cery. Typ skóry to tylko jeden z istotnych czynników, który nie może zostać przeoczony. Oprócz niego warto uwzględnić też inne. Najważniejsze to ocena stanu skóry i naszych wyobrażeń wobec tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Tylko wtedy będzie wiadomo, czy chcemy skupić się na walce z oznakami starzenia, zaczerwienioną skórą, trądzikiem, czy jeszcze inną dolegliwością.

Kosmetyczka kapsułowa – kosmetyk oczyszczający

Oczyszczanie twarzy to podstawa, dzięki której możemy przygotować skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Z tego powodu nawet minimalistyczne podejście do kwestii urody nie eliminuje obecności takiego kosmetyku.

Kosmetyczka kapsułowa – serum antyoksydacyjne na dzień

W pielęgnacji na dzień warto uwzględnić serum z antyoksydantami. Ten kosmetyk pozwala chronić skórę nie tylko przed wolnymi rodnikami, ale również przed zanieczyszczeniami i innymi negatywnymi czynnikami, na które nasza cera jest narażona każdego dnia.

Kosmetyczka kapsułowa – krem z filtrem SPF

Krem z filtrem SPF to kosmetyk, który powinien być obowiązkową pozycją w każdej kosmetyczce. Ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB to nie tylko sposób na zabezpieczenie się przed fotostarzeniem, ale również przed chorobami skóry, które mogą wywołać promienie słoneczne.

Zobacz także:

Kosmetyczka kapsułowa – serum na noc

Regeneracja skóry, która zachodzi w czasie snu, pozwala na bardzo efektywne wykorzystanie zaaplikowanych na twarz składników. Serum na noc dopasowane do naszych potrzeb pozwoli zatem jeszcze skuteczniej pielęgnować skórę.

Kosmetyczka kapsułowa – krem na noc

Nawilżający, regenerujący lub jeszcze inny krem na noc, który będzie wspierał działanie serum, to ostatni z kosmetyków, który wpisuje się w skinmalism. Jego obecność w rutynie pozwala maksymalizować efekty pielęgnacji w czasie snu.