Pod hasztagiem #sleepyeyes na Instagramie kryje się ponad 215 tysięcy postów. Wśród nich są oczywiście zdjęcia przysypiających psów i kotów i ich równie zmęczonych właścicieli. Jeśli jednak feedowi przyjrzycie się trochę uważniej, szybko dostrzeżecie, że coraz częściej dotyczą konkretnego makijażu oczu. Sleepy eyes to urodowy trend, który – po tym, jak został wylansowany na TikToku – robi w sieci prawdziwą furorę. Nic dziwnego, nadaje spojrzeniu tajemniczości i zmysłowości. Jednocześnie pięknie podkreślając oko. Jak zrobić makijaż sleepy eyes? To nie takie trudne. Jedyne czego potrzebujecie to ciemny cień do powiek. A także wiedza, jak go nałożyć, by osiągnąć pożądany (dosłownie!) efekt.

Sleepy eyes – modny makijaż oczu na schyłek lata i jesień 2022

Jak pewnie się domyślacie, makijaż typu sleepy eyes, ma za zadanie sprawić, by powieki sprawiały wrażenie jakby opadały („efekt ciężkich powiek” mógłby być jego synonimem). To właśnie dzięki temu mamy bowiem wyglądać bardziej  ponętnie i zmysłowo (przynajmniej z założenia). Tym bardziej, że „opadająca powieka” wcale nie idzie w pakiecie z cieniami pod oczami czy ziemistą cerą, czyli innymi znakami rozpoznawczymi niewyspania. To kolejny hit z TikToka po  „siren eyes” – uwielbianej przez Megan Fox i Bellę Hadid kresce na powiece, która zastąpiła tradycyjną jaskółkę. Makijaż nieco cięższy, ale równie łatwy do wykonania. Za chwilę zresztą przekonacie się same i sami. 

Tutoriali, które odpowiadają na pytanie: „jak zrobić sleepy eyes” w sieci nie brakuje. Znajdziecie je zarówno na TikToku, gdzie narodził się trend, jak i na Instagramie. Lansują go między innymi Hailey Bui, Serena Lakkis i Sarah New. 

Cała sztuka polega na tym, by odpowiednio podkreślić cieniem powiekę, nie tylko górną, ale przede wszystkim dolną. I właśnie ta dolna musi być podkreślona bardziej, dzięki czemu oko będzie wyglądać na lekko opadające (optycznie nabierze odpowiedniego ciężaru). Cień powinien „ciagnąć” oczy w linii prostej, a nie w górę (jak w przypadku siren eyes). Lekko pod kątem tak, by sprawiało wrażenie zamkniętego. 

Cień powinien być nałożony na powieki tak, by wyglądał na lekko rozmazany, co nada makijażowi tajemniczości, ale i naturalności. Dla wzmocnienia efekty warto podkreślić także rzęsy – obowiązkowo czarną maskarą i pamiętając, by pomalować nie tylko te górne, ale przede wszystkim te na dolnej powiece. Potrzebujecie instrukcji krok po kroku? Oto ona!

Jak zrobić sleepy eyes? Instrukcja krok po kroku

  1. Rozetrzyj ciemny cień do powiek w zewnętrznym kąciku oka i w załamaniu powieki.
  2. Mając otwarte oczy, użyj konturówki żelowej lub kredki, aby narysować kreskę od zewnętrznego kącika oka na zewnątrz. Połącz linię z górną i dolną linią rzęs, aby uzyskać prostą, ale zgrabną czarną kreskę.
  3. Nałóż cień na dolną powiekę, pamiętając by zajmował najmniej ¾ linii wodnej
  4. Za pomocą małego pędzelka i ciemnego cienia do powiek, rozmaż nieco makijaż, by pod oczami uzyskać efekt smokey eyes.
  5.  Sięgnij po tusz do rzęs lub sztuczne rzęsy, aby uzyskać bardziej efektowne wykończenie.

I tyle! Gwarantujemy, że efekt będzie piorunujący.