Kreska na powiece to jeden z najbardziej ikonicznych makijaży, który nigdy nie wychodzi z mody. Co nie znaczy, że w ogóle się nie zmienia. Ostatnimi czasy tradycyjną jaskółkę zastąpiła choćby jej delikatniejsza wersja – kitten eye, a także kreski w kolorowym, nierzadko neonowym wydaniu. Teraz czas na kolejną nowość – syrenie oko (z ang. siren eyes). To właśnie ten makijażowy trend na lato 2022 (i nie tylko) robi właśnie furorę na TikToku. Hasztag #sireneyes doczekał się w aplikacji ponad 138 milionów wyświetleń. A liczba wyszukiwań w ostatnim czasie wzrosła o 5000%! Być może także dlatego, że do miłośniczek makijażu należą także gwiazdy: Megan Fox czy Bella Hadid. 

Syrenie oko – modna jaskółka na lato 2022

Nazwa najmodniejszej obecnie kreski na powiece nawiązuje do mitologicznych syren, które zarówno w mitologii greckiej, gdzie przedstawiane były jako pół-kobiety-pół-ptaki, jak i rzymskiej, gdzie widziano je jako stworzenia morskie (pół-kobiety-pół-ryby), uchodziły za femme fatale, czyhające na mężczyzn i doprowadzające je do zguby. Pomóc im w tym miało m.in. właśnie spojrzenie, które skutecznie wodzi na pokuszenie. Jak możecie się więc domyślać najmodniejszy makijaż oka w tym sezonie ma wywołać podobny efekt (tyle że w pozytywnym tego słowa znaczeniu). 

Jak to możliwe? No cóż, kreska zwana syrenim okiem optycznie wydłuża oko, dodając spojrzeniu tajemniczości, a przy tym także delikatnie unosi powiekę, dzięki czemu jest ono równie intrygujące co świeże. 

Jak zrobić syrenie oko, najmodniejszą kreskę A.D. 2022? 

Jak zrobić syrenie oko? Z pomocą przychodzi tutorial makijażystki Danielle Marcan, który na TikToku cieszy się największą popularnością. Krótki filmik instruktażowy obejrzano już ponad 5 milionów razy, a niezliczona liczba komentarzy pod nim stale rośnie. To jeden z najlepszych samouczków wszech czasów – możemy przeczytać wśród pozytywnych opinii, dlatego tutorial najlepiej obejrzeć samemu. 

Kreska typu syrenie oko sprawdzi się niezależnie od kształtu oka, choć najłatwiej osiągnąć pożądany efekt na oczach migdałowych, które same w sobie są już naturalnie wydłużone. Do wykonaniu makijażu potrzebna będzie kredka do oczu (najlepiej dobrze naostrzona) albo eyeliner, przydadzą się także cienie do powiek. 

Kreskę zaczynamy rysować od zewnętrznej strony oka, nieco powyżej naturalnej linii powieki – do góry w kierunku skroni. Następnie dorysowujemy charakterystyczne skrzydło u góry, by w dalszej kolejności połączyć je z linią namalowaną na linii powieki. Eyelinerem lub kredką podkreślamy także górną linię wodną, ale malujemy ją tylko do połowy oka, zaczynając od wnętrza oka. Kredką lub eyelinerem podkreślamy też dolną linię wodną. Rzęsy – zarówno dolne, jak i górne podkreślając za pomocą maskary.

W następnej kolejności sięgamy po cienie do powiek. Najpierw ciemne (czarne lub grafitowe) i z ich pomocą „rozmywamy” nieco kreskę narysowaną eyelinerem. Później jasne – cieliste, białe lub srebrzyste, najlepiej z mieniącymi się drobinkami. Nałożone w wewnętrznym kąciku oka pomogą je „otworzyć” i rozświetlić spojrzenie. Gwarantujemy, że efekt końcowy będzie zjawiskowy. I bardzo zmysłowy. Co zresztą doskonale widać na filmie, do którego nieustająco odsyłamy. Powodzenia! 

Zobacz także: