Kreska na powiece to makijaż, który chyba nigdy nam się nie znudzi. Nic dziwnego, jest lekko zadziorna, elegancka i pełna seksapilu! Nigdy nie wychodzi z mody, a jeśli już to tylko na chwilę. Albo... nieznacznie zmienia swoje oblicze. Tak stało się tym razem. W czasie pandemii odzwyczaiłyśmy się od ciężkiego makijażu (a nawet od makijażu w ogóle) i nie chcemy już spędzać godzin w łazience na nakładaniu tony kosmetyków. Dlatego nawet tradycyjna jaskółka uległa „odchudzeniu”. W 2021 roku króluje jej lżejsza i nowocześniejsza wersja – oko kociaka, czyli po ang. kitten eye. Jak dokładnie wygląda i jak zrobić oko kociaka? Nie trzymamy was dłużej w niepewności.

Oko kociaka – Modny makijaż na lato 2021

Kitten eye, czyli po prostu oko kociaka to nic innego jak tradycyjna jaskółka tyle że w wersji slim – delikatniejsza i drobniejsza co najmniej o połowę. To cienka linia narysowana na powiece za pomocą precyzyjnego eyelinera. „Mniejsze linie zaczynają być trendem, ponieważ są łatwiejsze do wykonania” – w rozmowie z brytyjskim „Glamour” zauważa makijażystka gwiazd Tarryn Feldman. Dzieje się tak, bo eyelinera na powiekę trzeba nałożyć po prostu mniej – jest więc z tym znacznie mniej „zabawy”. Makijażystka potwierdza także nasze założenie – ludzie odwykli od pełnego make-upu, a oko kociaka – choć skutecznie podkreśla spojrzenie i dodaje mu tajemniczości – wygląda świeżo i bardziej naturalnie. Tylko tyle i aż tyle! 

Jak zrobić oko kociaka (z ang. kitten eye)?

Jak osiągnąć efekt kitten eye? Najlepiej zainspirować się zdjęciami, które na Instagramie publikują makijażystki, takie jak Melissa Hernandez czy Nina Park, które przekonały do nich gwiazdy: Zoe Kravitz, córkę Jude'a Law – Iris Law, Rachel Zegler, Lulu Stone czy Sydney Sweeney (zdjęcie główne). Zresztą, zobaczcie same:

Jedyne co trzeba więc zrobić, to narysować na powiece odpowiedniej długości (jak na zdjęciach) cienką linię – lekko unoszącą się ku górze po zewnętrznej stronie oka. Zadanie nie będzie trudne, jeśli wyposażycie się w odpowiedni eyeliner, czyli taki z cienką końcówką. Poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych. To on zrobi za was całą robotę.

Ale oko kociaka to nie tylko odpowiednia kreska. Bazą makijażu jest naturalna, promienna cera. Najlepiej sięgnąć jedynie po krem BB, na kości policzkowe dodać odrobinę różu lub rozświetlacza, a na nosie... namalować piegi. Będziecie wyglądać jak w liceum. I oto tutaj chodzi!