Na wybiegu w tym sezonie królowały dobrze znane nam halówki adidas Gazelle, które w odświeżonej wersji zaprezentował dom mody Gucci. Warte ponad 3000 złotych sneakersy od razu stały się pretekstem do sięgnięcia po modele z regularnych kolekcji sportowego giganta i błyskawicznie wyprzedały się stacjonarnie i online. Nie oznacza to, że w tym sezonie brakuje dla nich alternatyw. Boso z pewnością chodzić nie będziemy. Zamiast podążać za najpopularniejszym fasonem, wolimy jeden z ponadczasowych pewniaków. Istnieje przynajmniej 6 par sneakersów, które kupione na jesień 2022 będą dodatkiem do stylizacji także w kolejnych sezonach. Można bazować na kolorze, fasonie lub konkretnym stylu. Sneakersy na jesień 2022 dają dużo możliwości.

Sneakersy na jesień 2022 – Białe sneakersy

Jeżeli mielibyśmy wskazać najbardziej uniwersalne sneakersy na bazie własnych doświadczeń, to nie musielibyśmy się zastanawiać, które z nich zasługują na taki tytuł. Zwycięzca może być tylko jeden. Są nim bezkonkurencyjnie białe sneakersy. Ten uniwersalny i ponadczasowy kolor sprawdza się do wszystkiego i w każdym sezonie. Wiemy o tym na bazie lat doświadczeń. Nie ma znaczenia, czy będzie to dodatek do dresu, sukienki czy plisowanej spódnicy. Białe sneakersy wtapiają się w rozmaite zestawy niezależnie od stylu danej osoby czy trendów na dany sezon lansowanych na wybiegach. Sprawdzą się też jako sneakersy na jesień 2022 i w kolejnych latach.

Sneakersy na jesień 2022 – Sneakersy w stylu lat 90.

Moda lat 90. i 2000. to już nie tylko okazja do sentymentalnej podróży w czasie, ale też odkrycie młodszego pokolenia, które wcześniej nie miało okazji z nią obcować. Zainteresowaniem cieszą się właściwie wszystkie elementy garderoby, które były popularne w tamtych dekadach. Sneakersy w stylu lat 90. także nie znikają z kolekcji i to już od dobrych kilku lat. Sportowy fason podrasowany przez grubą i nieregularną podeszwę przez ten czas widzieliśmy w duecie z sukienkami, garniturami, jeansami, joggerami i wieloma innymi ubraniami. Ich uniwersalny charakter znacznie wykracza poza stylizacje, z którymi kojarzyliśmy je dwie dekady wcześniej.

Sneakersy na jesień 2022 – Czarne sneakersy

Niedawno pisaliśmy o czarnych butach na jesień. W naszym zestawieniu pojawiło się wiele modeli. Nie mogło także zabraknąć sportowego reprezentanta. Czarne sneakersy to dobra opcja na każdy sezon. Uniwersalny kolor jest w stanie sprawić, że każdy fason sportowych butów będzie pasował do wszystkiego. Minimalistyczne halówki, sneakersy w stylu lat 90. lub klasyki, które osiągnęły już status kultowych. Czerń otwiera przed nimi dodatkowe możliwości, choć nie jest jedynym kolorem, w którym drzemie taki potencjał.

Sneakersy na jesień 2022 – Oldschoolowe sneakersy

Wielu projektantów i projektantek mody często funduje nam sentymentalną podróż. Jedną z nich może zapoczątkować para oldschoolowych sneakersów. Modele w stylu lat 70. i 80. wracają nie tylko pod postacią kultowych już fasonów z tamtych dekad. Teraz inspirują na nowo i świetnie wtapiają się we współczesne stylizacje. Jeżeli lubisz odświeżone wersje trendów sprzed lat, to właśnie takie sportowe buty są jednym z tych, który w bardzo prosty sposób można połączyć z rzeczami, które ma się już w swojej szafie. Na sportowo, w wersji casualowej lub jako przełamanie eleganckich stylizacji. Każdy sposób jest dobry.

Sneakersy na jesień 2022 – Kolorowe sneakersy

Przyjęło się, że najwięcej możliwości dają nam ubrania i dodatki w stonowanych kolorach, ale wraz z pomocą duńskich fashionistek od wielu sezonów dostajemy lekcję, z której można wyciągnąć zupełnie inne wnioski. Jeżeli tylko bazujemy na ulubionej palecie, a nie sezonowych przebojach lansowanych przez projektantki i projektantów mody, to nasze wybory mają szansę stać się ponadczasowe. Jaki jest zatem klucz do zakupu idealnych sportowych butów? Przede wszystkim podążanie za własnym stylem. W ten sposób nawet kolorowe sneakersy będą zakupem na lata.

Sneakersy na jesień 2022 – Barbiecore

Sezonowe trendy odbijają swoją obecność na wszystkich elementach garderoby. Niektóre z nich już za kilka miesięcy znikną z wybiegowych kolekcji, a inne zostaną z nami na dłużej. Wśród tych z obiecującą przyszłości jest trend barbiecore. Za estetyką bazującą na różowym kolorze kryje się coś więcej. Być może właśnie dlatego jego popularność jest tak duża, bo moda zabiera głos w ważnej sprawie i robi coś więcej, niż tylko wygląda. Róż ma moc i może być profesjonalny, bo stylizacja to tylko dodatek, który nas nie definiuje. Jeżeli chcesz nosić różowe sneakersy barbiecore jesienią 2022 i później, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Zobacz także: