Konkretne modele sportowych butów często mają swoich ambasadorów. Nie chodzi nam o gwiazdy, które promują je w kampaniach, ale przede wszystkim o te, które noszą dane sneakersy na co dzień. Często to właśnie ich prywatne stylizacje mają największą siłę rażenia i skutkują narodzinami nowego trendu. Ogromne szczęście do wsparcia ze strony gwiazd mają halówki adidas. Teraz model z charakterystyczną gumową podeszwą, która idealnie sprawdza się na sali gimnastycznej, znów może stać się wszechobecny. Pamiętacie popularność halówek z lat 90.? Wtedy wynikała ona między innymi ze wsparcia Kate Moss. Modelka nosiła te buty nie tylko na co dzień do jeansów, ale nawet na specjalne okazje. Teraz wszystko wskazuje na ich wielki powrót. Halówki adidas są obecnie na wybiegu i w stylizacjach gwiazd, a w sklepach często brakuje wielu rozmiarów. Czy może być więcej zwiastunów tego, że mamy do czynienia z przebojem sezonu? Nam ta ilość powodów w zupełności wystarcza, żeby przyznać im miejsce na podium w kategorii: najmodniejsze buty sportowe na jesień-zimę 2022/2023.

Halówki adidas – modne sportowe buty

Modne buty na jesień-zimę 2022/2023 to przynajmniej 9 kategorii, które prezentują różnorodność modeli na cały sezon. Wśród nich nie mogło zabraknąć sneakersów. Tym razem numerem jeden z wybiegów okazały się halówki. Pamiętacie je ze szkolnych czasów? Jeżeli nie i zastanawiacie się, jak wyglądają halówki, to już objaśniamy? To dość proste trampki, które wyróżnia gumowa podeszwa, najczęściej w beżowym kolorze. Tego typu buty są idealne na salę gimnastyczną, bo dają bardzo dobrą przyczepność do śliskiego parkietu. Jednak to nie ta zaleta sprawiła, że stały się znów modne. O modelu adidas Gazelle zrobiło się głośno za sprawą połączenia sił przez dom mody Gucci z marką adidas. Podczas tygodnia mody na wybiegu pojawił się dobrze znany model, ale w nowej odsłonie. Okazało się jednak, że współpraca z luksusowym brandem wiąże się też z nową ceną. Za halówki Gucci x adidas trzeba zapłacić ponad 3000 złotych. Nie dziwi nas zatem fakt, że ze sklepowych magazynów zaczęły znikać zapasy tradycyjnej wersji tego modelu, który kosztuje ułamek tej kwoty. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wiele gwiazd bardzo polubiło halówki adidasa.

Halówki adidas – buty ze stylizacji Kai Gerber i Harry’ego Stylesa

Kto jest największym ambasadorem halówek adidas Gazelle? Nie mamy wątpliwości, że Harry Styles. Piosenkarz pokazywał się w tych butach wielokrotnie i prezentował je w wielu odsłonach. Harry Styles w adidas Gazelle to jednak nie jedyna inspiracja na najbliższe miesiące. Mocną konkurencję robią mu gwiazdy w bardzo podobnym modelu halówek adidas Samba. W swoich stylizacjach prezentowały je już Kaia Gerber, Bella Hadid, Rihanna i Emily Ratajkowski. Oznacza to, że to świetne buty właściwie dla każdego. Można się zatem nimi wymieniać, jeżeli tylko zgadza się rozmiar. Sprawdziliśmy, że Harry Styles nosi rozmiar US 10, co oznacza, że Kaia Gerber z pewnością nie mogłaby podkraść jego pary, bo sama ma stopę US 8,5. A jak w przypadku pozostałych fanek tego obuwia? Bella Hadid (8,5), Rihanna (9) i Emily Ratajkowski (8,5), sprawiają, że Harry Styles może spać spokojnie.

Niezależnie od wyboru konkretnego modelu jedno jest pewne. Te buty to przebój już nie tylko wśród gwiazd. Z tego powodu zasada kto pierwszy ten lepszy, może okazać się bardzo brutalna. Do tego faworyzowane są w tym przypadku osoby z większymi stopami. Buty adidas Gazelle i Samba to modele unisex, ale dużo częściej można na nie trafić w zakładce z męskim obuwiem. Dobra wiadomość jest jednak taka, że coraz więcej sklepów oferuje możliwość zapisania się na powiadomienie o pojawieniu się konkretnego rozmiaru. Dzięki temu nie trzeba będzie gorączkowo odświeżać zakładki z upragnioną parą, a jedynie cierpliwie czekać na maila. Skoro zainteresowanie halówkami jest tak ogromne, to sklepy nie mogą go zlekceważyć. Pozostaje jednak jeszcze decyzja dotycząca koloru, a ta też wcale nie jest łatwa.