Na początku września świat obiegła informacja, której nikt się nie spodziewał. Sophie Turner i Joe Jonas planują rozwód – ogłosił jako pierwszy serwis TMZ, który powoływał się na osobę z bliskiego otoczenia amerykańskiego wokalisty. Kilka dni później plotki zostały potwierdzone przez samych zainteresowanych – brytyjska aktorka i amerykański wokalista opublikowali na swoich profilach na Instagramie wspólne oświadczenie. Po czterech cudownych latach postanowiliśmy polubownie zakończyć nasze małżeństwo. Istnieje wiele spekulacji na temat tego, dlaczego się rozstajemy, ale tak naprawdę jest to wspólna decyzja i mamy szczerą nadzieję, że wszyscy uszanują naszą gorącą prośbę o uszanowanie prywatności naszej i naszych dzieci – czytaliśmy i czytałyśmy krótki wpis pary.

Niedługo później w sieci pojawiło się wiele doniesień z „bliskiego otoczenia pary”, które sugerowały, że Joe i Sophie nie rozstali się w zgodzie i przyjaźni. Podejrzenia na ten temat potwierdziła minionej nocy sama Turner, która pojawiła się na ulicach Nowego Jorku z jedną z byłych dziewczyn Jonasa. 

Sophie Turner spotkała się z Taylor Swift po ogłoszeniu rozwodu z Joe Jonasem

O tym, że Sophie Turner jest fanką Taylor Swift wiadomo nie od dzisiaj. Aktorka nigdy jednak nie utrzymywała bliskich stosunków z wokalistą ze względu na... Joe Jonasa. W 2008 roku nastoletni Joe i Taylor byli w kilkumiesięcznym związku, które zakończyło się bardzo publicznym rozstaniem. Swift wspomniała wówczas w niejednym wywiadzie, że będący wówczas na topie Jonas zerwał z nią podczas trwającej dwadzieścia siedem sekund rozmowy telefonicznej. Bolesne doświadczenie stało się inspiracją dla artystki do napisania takich piosenek jak „Mr. Perfectly Fine”, „Last Kiss”, „Forever and Always” czy „Better Than Revenge”.

Czy to właśnie podobne doświadczenia z Joe Jonasem przyciągnęły do siebie Sophie Turner i Taylor Swift? Ciężko powiedzieć. Na razie wiemy tylko tyle, że dziewczyny spotkały się w Nowym Jorku i udały się na wspólną kolację. Planowały słodką zemstę czy po prostu narzekały na wspólnego eks, który złamał im serca? Znając Taylor, odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem.

fot. East News