Ubrania i dodatki dopasowane do znaku zodiaku pomogą podkreślić cechy charakteru uzależnione od momentu narodzin. Astrologiczne wskazówki dotyczące naszej garderoby to zatem droga do znalezienia odpowiedniego kierunku, dzięki któremu zbudujemy własny styl. Takie podpowiedzi pomogą odkryć konkretne modele, które idealnie sprawdzą się w naszych szafach. Ze znakami zodiaku powiązane są wszystkie elementy, które składają się na nasz codzienny strój. Tym razem bierzemy pod lupę konkretne ubranie. Spódnica a znak zodiaku to ciekawy temat, który może dostarczyć modowych inspiracji nie tylko na jeden sezon, ale na całe życie.

Spódnica a znak zodiaku – Baran

Zodiakalny Baran to osoba, która przyszła na świat między 21 marca a 19 kwietnia. Ten okres czasu ma dla chwili narodzin ogromne znaczenie. Dzięki niemu zostaje się obdarowanym ogromnymi ambicjami, które dodatkowo wspiera silna wolna umożliwiająca ich realizację. W ten sposób można osiągnąć w życiu wiele na różnych płaszczyznach. Ta determinacja może mieć swoje odbicie także w kwestii mody. Baran doskonale wie, czego chce. Wskazówki z wybiegów, które w każdym sezonie dostarczają projektanci, nie są mu zupełnie potrzebne. Zamiast nich Baran wybiera własny styl i samodzielnie kreuje trendy. W sezonie, w którym najpopularniejsze są spódnice mini i maxi, on sięgnie po klasyczną midi i uczyni z niej prawdziwą gwiazdę stylizacji.

Spódnica a znak zodiaku – Byk

Byk świętuje urodziny pomiędzy 20 kwietnia a 20 maja. Te wiosenne miesiące sprawiają, że od samego początku ma niezwykły pociąg do natury. Z charakteru zodiakalne Byki mocno stąpają po ziemi, ale jeszcze mocniej są w niej zakorzenione. Naturalne tkaniny i kolory ziemi pomagają takim osobom dodatkowo podkreślić ich przywiązanie do planety. Ma to ogromna znaczenie dla wyborów zakupowych Byka. Ten chętnie sięga po beże, brązy i inne kolory z bliskiej im palety. Lubi jedwab, len i skórę do tego stopnia, że nie wyobraża sobie wyboru sztucznych, nieoddychających tkanin. Najlepsza spódnica dla tego znaku zodiaku? Nie da się ukryć, że zwyciężczyni jest tylko jednak. Skórzana spódnica idealnie sprawdzi się w stylizacjach Byka.

Spódnica a znak zodiaku – Bliźnięta

Spódnica dopasowana do znaku zodiaku to element garderoby, który może grać w wielu stylizacjach pierwsze skrzypce. Wystarczy tylko dokładnie przeanalizować, co na temat stylizacji mówią gwiazdy. Bliźnięta to znak zodiaku przypisany osobom urodzonym pomiędzy 21 maja a 20 czerwca. Narodziny w tym przedziale czasu mają duży wpływ na złożoną osobowość. Z jednej strony te osoby są dość wybuchowe i impulsywne, a z drugiej to ekstrawertycy. Bliźnięta po prostu najlepiej czują się w towarzystwie innych ludzi. To prawdziwe dusze towarzystwa, co często z przyjemnością podkreślają strojem.

Ich tajemnicą jest umiejętność znajdowaniu balansu pomiędzy krzykliwymi i praktycznymi modelami. Z tego powodu najlepsza spódnica dla tego znaku zodiaku to model, który znajdziemy w każdym sezonie. Powód, dla którego nigdy nie wychodzi z mody, nie jest dziełem przypadku. Plisowana spódnica po prostu zawsze zachwyca i Bliźnięta doskonale o tym wiedzą.

Spódnica a znak zodiaku – Rak

Rak świętuje urodziny pomiędzy 21 czerwca a 22 lipca. Osoby, które właśnie w tym czasie mają okazję zdmuchnąć świeczki na swoim torcie, bardzo wyróżniają się na tle pozostałych znaków zodiaków. Charakteryzuje je bardzo romantyczna natura. Marzenia o bajkowym życiu i snucie nierealnych wizji dotyczących przyszłości są silniejsze od Raka. Dusza marzyciela nie pozostaje bez związku ze stylem, który preferują takie osoby. Nie chodzi od razu o spódnice z różowych koronek. Naturę tego znaku zodiaku równie dobrze podkreśli inny kolor i materiał. Idealnie w tej roli sprawdzi się biała spódnica. Kolorystyka nawiązująca do obłoków, w których buja Rak, to strzał w 10.

Spódnica a znak zodiaku – Lew

Na liście znaków zodiaku, które z mody mogą czerpać pełnymi garściami, jest Lew. Osoby, które przyszły na świat pomiędzy 23 lipca a 22 sierpnia, bo o nich mowa, to prawdziwi szczęściarze. Lew jest urodzonym optymistą. Na każdym kroku pokazuje ogromną radość, którą czerpie z życia. Pozytywne nastawienie znajduje ujście także w stylizacjach tego znaku zodiaku. Lwy chętnie podkreślają swoją osobność przy pomocy kolorów. Te natomiast mogą być różne – od delikatnych pasteli po jarzeniowe neony. Do tego Lew wcale nie musi się ograniczać do jednej barwy. Świetnie potrafi łączyć ze sobą kolory, a color blocking ma w małym palcu. Z tego powodu wybór w jego przypadku nie jest trudny. Kolorowa spódnica sprawdzi się najlepiej.

Zobacz także:

Spódnica a znak zodiaku – Panna

Panna z racji urodzenia pomiędzy 23 sierpnia a 22 września jest automatycznie inteligentna, uważna i racjonalna. Dodatkowo wyróżnia ją cecha, która w przypadku mody jest ogromną zaletą. Zodiakalna Panna ma świetne oko do detali. Dzięki temu, że zwraca uwagę na z pozoru nieistotne szczegóły, to jej stylizacje zawsze robią wrażenie i zachwycają. Osoby spod tego znaku zodiaku często pokazują, że nie trzeba dużo, żeby efekt był imponujący. Już nietypowa faktura lub drobna ozdoba potrafią potwierdzić powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach. Z tego powodu w przypadku Panny idealnie sprawdzi się sztruksowa spódnica.

Spódnica a znak zodiaku – Waga

Waga obchodzi urodziny między 23 września a 22 października. Moment przyjścia na świat w tym przydziale czasu, to dobry zwiastun pod kątem wyborów zakupowych. Zodiakalne Wagi cenią sobie minimalizm. Pomimo że taki styl jest dość zachowawczy, to jednak ma mnóstwo zalet i zawsze dobrze wygląda. Dodatkowo Wagi są obdarzone zdolnością kompletowania prostych, ale robiących wrażenie zestawów. Najlepsze spodnie dla tego znaku zodiaku to jeansy. Niebieski denim, a także jego biała i czarna odsłona, idealnie wpisują się w jej uniwersalne stylizacje. W szafie Wagi nie zabraknie nigdy miejsca także na jeansowe spódnice.

Spódnica a znak zodiaku – Skorpion

Zodiakalny Skorpion przyszedł na świat między 23 października a 21 listopada. Ten przedział czasu dla momentu narodzin ma ogromne znaczenie. Skorpiony bowiem wyróżnia dość oryginalny charakter, w którym nie da się przeoczyć sprzeczności. Siła i odwaga ścierają się z tajemniczością i skrytością. Towarzystwo innych osób jest w wielu przypadkach dla Skorpiona zbyt przytłaczające. Wtedy woli się oddalić i odzyskać poczucie komfortu.

Z tego powodu ubrania i dodatki, które wybiera, mają mu umożliwiać przede wszystkim funkcjonowanie wśród ludzi na jego własnych zasadach. Wygoda to podstawa, więc idealnie sprawdzą się sportowe spódnice – tenisowe mini lub modele z dresowej dzianiny.

Spódnica a znak zodiaku – Strzelec

Jaką spódnicę powinien wybrać zodiakalny Strzelec? Ten znak jest przypisany osobom urodzonym pomiędzy 22 listopada a 21 grudnia i niesie ze sobą wiele pozytywów. Przede wszystkim zodiakalny Strzelec to osoba pełna pasji, którą wyróżnia entuzjastyczne podejście do życia. W życiu nigdy się nie nudzi, bo nieustannie wyszukuje sobie nowe zainteresowania, które umożliwiają mu stały rozwój. Moda to jedno z wyzwań, która także pozwala Strzelcowi na samorealizację. Zamiast oklepanych schematów lub sezonowych hitów wybiera oryginalne pomysły. Lubi bawić się modą i widać to gołym okiem. Z tego powodu wzorzysta spódnica idealnie sprawdzi się w stylizacjach Strzelca.

Spódnica a znak zodiaku – Koziorożec

Koziorożec przyszedł na świat między 22 grudnia a 19 stycznia. Z tego powodu przedstawiciele i przedstawicielki tego znaku zodiaku to bardzo konserwatywne osoby. Widać to na każdy kroku. Moda nie jest tu wyjątkiem. Proste formy, wysoka jakość materiałów i uniwersalna kolorystyka to elementy, na które Koziorożec zwraca uwagę podczas zakupów. Z tego powodu w jego szafie nie może zabraknąć ołówkowej spódnicy. Ta klasyka świetnie sprawdzi się z innymi modelami, które już wiszą na wieszakach lub leżą na półkach u Koziorożca. Prosty golf, uniwersalna marynarka lub biały T-shirt to tylko przykłady.

Spódnica a znak zodiaku – Wodnik

Wodnik to znak zodiaku, który ma urodziny pomiędzy 20 stycznia a 18 lutego. Ułożenie gwiazd w momencie narodzin jasno wskazuje na typ artysty. Kreatywność i morze pomysłów, które nigdy go nie opuszczają, sprawiają, że w bardzo ciekawy sposób podchodzi do mody. Nie goni trendów, które lansują projektanci mody. Dużo bardziej cieszy go proces twórczy. Lubi oryginalne ubrania i dodatki, co dotyczy także spódnic, które wybiera do swoich stylizacji. Numer jeden jest tylko jeden. Boho spódnica w hippisowskim stylu zawsze znajdzie miejsce w jego szafie i outfitach.

Spódnica a znak zodiaku – Ryby

Najbardziej modę kochają Ryby. Osoby, które przyszły na świat między 19 lutego a 20 marca, stale obserwują, co dzieje się na wybiegach, a także trendy kreowane w mediach społecznościowych. Po prostu zawsze są na czasie. Odbiciem tej pasji są ich modne stylizacje. Ryby zawsze płyną z prądem w tej kwestii. Spódnica w ich stylizacjach również nie może być dziełem przypadku. Wcześniej dany model musi zdobyć odpowiednie poparcie designerów lub influencerek. Z listy najmodniejszych spódnic mogą wybrać mini. To jeden z przebojów, który dodatkowo łączy się z innymi trendami.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.