Kiedy spotykasz się z facetem i zaczynasz otrzymywać od niego sprzeczne sygnały, możesz czuć niepewność, dezorientację, zwątpienie. Nie wiesz, na czym stoisz, chcesz wyraźnego określenia sytuacji?  W tym artykule tłumaczymy, jak interpretować dwuznaczne komunikaty, ale przede wszystkim: co zrobić, by przestał z tobą pogrywać.

Gdy jesteście razem, jest cudownie. W towarzystwie nie poświęca ci uwagi

Zachowanie mężczyzny w towarzystwie innych ludzi może sporo powiedzieć na temat tego, jaki ma do ciebie stosunek. Jeśli flirtuje z innymi osobami czy zachowuje się wobec ciebie lekceważąco, może to sugerować, że nie traktuje cię poważnie. Jeśli jednak po prostu nie okazuje publicznie uczuć, to może wynikać z faktu, że jest nieśmiały czy też np. jest dla niego za wcześnie, by powiedzieć o was światu.

Gdy się spotkacie, jest wspaniale. Jednak wasz kontakt jest bardzo nieregularny 

Nieregularny kontakt może wynikać z wielu rzeczy: braku czasu, jakichś trudności, zmęczenia, stresu, typu osobowości. Kluczowa w tym przypadku jest inicjatywa. Jeśli facet wykazuje inicjatywę, organizując randki, rozpoczynając rozmowy lub wyrażając swoje uczucia, prawdopodobnie jest zainteresowany tobą na serio. Jeśli jednak to ty zawsze musisz inicjować kontakt, może to być sygnałem, że on nie jest aż tak zaangażowany.

Mówi, że cię uwielbia. Jednocześnie komunikuje, że nie jest gotowy na związek

Tak, taki tekst może być wymówką, gdy on nie chce relacji z tobą. Ale niekoniecznie: taki komunikat może oznaczać, że on naprawdę nie jest gotowy na poważną relację lub z jakiegoś powodu obawia się deklaracji. W tym przypadku kluczowe są: uwaga i zaangażowanie, które facet ci poświęca. Jeśli wkłada dużo energii, czasu i entuzjazmu, by być w twoim towarzystwie i pomagać ci w trudnych chwilach, może wystarczy uzbroić się w odrobinę cierpliwości, by on... nabrał gotowości. Jeżeli jednak jest często nieobecny lub wydaje się obojętny na twoje sprawy, może to sugerować brak zainteresowania.

Jak odczytywać sprzeczne sygnały od faceta? Rozważ kontekst

Warto pamiętać, że każda sytuacja jest inna i dwuznaczne sygnały od mężczyzny nie zawsze oznaczają brak zainteresowania. Kontekst jest kluczowy w odczytywaniu intencji. Nierzadko zachowanie, które wydaje się dwuznaczne, wynika z okoliczności, takich jak stres, zmęczenie lub obawy. Czasami ludzie mają trudności z wyrażeniem uczuć lub obawiają się zranienia innych. Dlatego ważne jest, żeby od razu nie przypisywać negatywnych intencji. 

Aby poradzić sobie z sytuacją, warto spróbować zrozumieć, co się dzieje w jego życiu i jakie mogą być przyczyny danego zachowania.

W jaki sposób najlepiej to zrobić? Jak zawsze: kluczem jest komunikacja

Zobacz także:

Jak skończyć ze sprzecznymi sygnałami?

Nie odkryjemy Ameryki, mówiąc, że nie ma lepszego sposobu na odczytanie dwuznacznych czy sprzecznych sygnałów niż otwarta, szczera, bezpośrednia komunikacja. Jeśli masz wątpliwości lub jesteś niepewna obiektu swoich zainteresowań, warto porozmawiać o waszych uczuciach i oczekiwaniach.

Zapytaj wprost, jak on postrzega waszą relację, jakie ma plany na przyszłość, czy cię w nich widzi. Poinformuj też o swoich odczuciach i emocjach, jakie pojawiają się w rekcji na jego niekonsekwencję czy sprzeczne zachowania. To powinno uświadomić mu, że każda akcja wywołuje reakcję. 

Jeśli mimo to będzie kontynuował swoje pełne dwuznaczności działanie, będzie to z kolei jasny sygnał dla ciebie: czy na pewno chcesz być z kimś takim?