Stranger Things powróci z 4. sezonem – to pewne. Ale kiedy? Tego już niestety nie wiemy ani my, ani prawdopodobnie Netflix, który musiał dostosować warunki pracy na planie kilku swoich czołowych tytułów do sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa. Dlatego cieżko powiedzieć, czy będzie to jeszcze ten rok, a raczej jego końcówka, czy już przyszły 2021. Ale nie tylko nad tym zastanawiają się najwięksi miłośnicy serialu wymyślonego przez braci Duffer. Okazuje się, że pierwszy teaser Stranger Things 4, który ukazał się w lutym, zachęcił fanów serialu do wymyślania teorii na temat fabuły. Szczególnie w kontekście jednego bohatera, który w owym krótkim zwiastunie się pojawia.

Chodzi o sierżanta Jima Hoppera granego przez Davida Harboura. Kto obejrzał 3. sezon wie – UWAGA, SPOILERY! - że wszyscy byli przekonani o jego śmierci. W zajawce postać Harboura żyje i co więcej – dowiadujemy się po krótce, co się z nim stało i gdzie wylądował. W zwiastunie Hopper pojawia się jako więzień gdzieś na pustkowiu Kamczatki. Ten rosyjski nie jest niczym zaskakującym dla fanów serialu i wszystko wygląda na to, że w kontynuacji Stranger Things zostanie jeszcze bardziej rozwinięty.

Gwiazda „Stranger Things” wygląda jak Timothée Chalamet?! Internauci mają dowody! >>>

Stranger Things 4 – fani serialu maja ciekawą teorię na temat śmierci Jima Hoppera. Zgadzacie się z nimi?

Jak Hopper trafił do Rosji? W jaki sposób jego śmierć, o której przekonani byli wszyscy mieszkańcy Hawkins na czele z jego przyszywaną córką Jedenastką (Millie Bobby Brown) i przyjaciółką Joyce Byers (Winona Ryder), została upozorowana? Na odpowiedzi na te pytania musimy poczekać. Niektórzy fani już teraz uważają, że po eksplozji, do jakiej doszło w laboratorium pod koniec 3. części Stranger Things, postać Jima Hoppera została sklonowana! I ten Hopper, który pojawia się w teaserze, to właśnie klon.

I oczywiście internauci mają na to pewne wytłumaczenie. Uważają, że kluczem do takiego rozumowania jest inny bohater, Billy Hargrove (Dacre Montgomery), z którym w 3. sezonie Stranger Things działy się naprawdę dziwne rzeczy. UWAGA, KOLEJNE SPOILERY – Fani zwracają uwagę na to, że Billy dostał się na Drugą Stronę, gdzie spotkał swoją groźną kopię. I podobna sytuacja miała miejsce jeszcze w poprzednim sezonie w przypadku Willa (Noah Schnapp). Stąd podejrzenia, że taki sam los spotkał Jima Hoppera, który trafił do świata władanego przez Łupieżcę Umysłów i został poddany transformacji. Wszystko po to, by zbliżyć się do Jedenastki, walczącej z Łupieżcą Umysłów od początku serialu.

To jedna z opcji. Druga, jak uważają miłośnicy Stranger Things i dziwnych teorii, jest taka, że Jim mógł zostać sklonowany nie po Drugiej Stronie, a przez równie niebezpiecznych co Łupieżca Umysłów rosyjskich naukowców. W końcu mają oni taki sam cel, jak potwór, czyli dorwanie El. Nikt z ekipy jeszcze nie miał okazji skomentować tych rewelacji. Ale nawet gdyby taka się nadarzyła, pewnie podsumowałby to po prostu uśmiechem pt.: Wiem, ale nie powiem.

Pudding czekoladowy jak z serialu Stranger Things według przepisu Jagny Niedzielskiej >>>

Zobacz także:

Stranger Things – co wydarzy się w 4. sezonie?

Poza tymi fanowskimi teoriami w sieci można znaleźć takie kilka wypowiedzi aktorów w kontekście tego, co czeka na nas w 4. sezonie Stranger Things. Wypowiadał się m.in. David Harbour, który na marcowym ComicConie w Liverpoolu David Harbour powiedział, że jeśli fanom serialu wydaje się, że wiedzą już wszystko na temat Hoppera, to faktycznie tylko się wydaje. - Są te trzy rzeczy, które ustaliliśmy w 2. sezonie i jeśli ich nie pociągniemy, to znaczy, że mamy złych scenarzystów. A bracia Dufferowie są świetnymi scenarzystami. Tak więc wiem dokładnie, że w 4. sezonie ujawnimy ogromną porcję informacji o przeszłości Hopperazapowiedział aktor. I miał tutaj na pewno na myśli wątek jego zmarłej córki, którego faktycznie nie pociągnięto dalej i tajemniczych pudełek z napisami „Ojciec”, „Nowy Jork” i „Wietnam”, jakie Eleven znalazła na strychu Hoppera. Jak będzie się to miało do gułagu, w którym Rosjanie uwięzili byłego stróża prawa w Hawkins? A może jego klona? Tego dowiemy się wkrótce.

ZOBACZ TAKŻE: „Stranger Things” 4 – kiedy premiera? Aktorzy zdradzają pierwsze szczegóły nowego sezonu serialu Netflixa >>>