Czym jest styl aesthetic?

Osoby identyfikujące się z tym stylem nazywane są potocznie „aesthetic girls” lub „aesthetes”. To najczęściej dziewczyny (choć zdarzają się też „aesthetic boys”), które poszukują unikalnej drogi wyrażenia swojej kreatywności, poprzez zamiłowanie do klasycznego piękna. Oto, czym wyróżnia się ten styl.

Wyznaczniki stylu aesthetics

  • Pastelowe i stonowane kolory.
  • Naturalne, szlachetne tkaniny takie jak: welur, jedwab, moher, kaszmir.
  • Minimalizm, czyste, proste linie i przestrzenie.
  • Elegancja i funkcjonalność.

Ubrania w stylu aesthetics

Stylizacja typowej aesthetic girl składa się z klasycznych ubrań wysokiej jakości. Ten styl sprzyja budowaniu kapsułowej garderoby, w której każdy element może być ze sobą zestawiony. 

Elementy garderoby w stylu aesthetic

  • Sukienki w neutralnych odcieniach, to klasyka stylu aesthetic. Mogą być zarówno długie i zwiewne, jak i krótkie. Wszystkie mają podkreślać subtelność i kobiecość.
  • Sweterki z weluru, jedwabiu czy delikatnej dzianiny są niezbędnym elementem garderoby w stylu aesthetic. 
  • Proste eleganckie spódnice, wykonane z wysokiej jakości materiałów, są idealne do stworzenia minimalistycznego, a jednocześnie stylowego look'u.
  • Zakryte obuwie w neutralnych kolorach. Buty o prostym kroju, w stonowanych barwach, świetnie uzupełniają styl aesthetic. Mogą to być botki, baleriny lub eleganckie sneakersy.
  • Klasyczne dodatki wysokiej jakości, takie jak proste torebki, skórzane paski, apaszki.
  • Biżuteria jako statement piece – czyli element garderoby, który jest zauważany jako pierwszy.

Styl aesthetic to przede wszystkim wyraz artystycznej wolności, zachęcający do eksperymentowania i tworzenia własnej niepowtarzalnej estetyki. Każdy element tego stylu stanowi niezwykłą opowieść o indywidualności i pięknie.

Co robią aesthetic girl?

W świecie aesthetic girls istotne jest kreatywne wyrażanie siebie przez różnorodne formy sztuki. Zainteresowania nowoczesnej estetki mogą obejmować fotografię, projektowanie graficzne oraz eksperymentowanie z modą, poprzez tworzenie niekonwencjonalnych stylizacji. A wszystko dzięki połączeniu unikalnych elementów garderoby z klasycznymi kolorami i szlachetnymi materiałami.

Jak stać się aesthetic girl?

Inspiracji warto poszukać w mediach społecznościowych, gdzie kreatywność kwitnie, a estetyczne piękno jest niezwykle cenione. Jednak aby prawdziwie zanurzyć się w tym stylu, warto podążać za kilkoma kluczowymi zasadami.

Poszukaj inspiracji w mediach społecznościowych

Bycie aesthetic girl to nieustanna podróż i poszukiwanie inspiracji. Spróbuj zebrać swoje ulubione kolory, wzory, dodatki, ubrania i stwórz moodboard. Mogą ci w tym pomóc media społecznościowe, przede wszystkim Pinterest i Instagram. Czerp inspirację z popularnych aesthetic girls. Wybieraj elementy ich stylu, które najbardziej ci się podobają.

Eksperymentuj z modą

Dla niektórych z nas aesthetic może wydawać się nudny i odtwórczy. Nic bardziej mylnego! Ten styl pozwala na eksperymenty i wyrażenie swojej osobowości. Możesz tworzyć unikalne zestawienia, które odzwierciedlają twoją indywidualność. Pamiętaj tylko, że mają tworzyć spójną, estetyczną całość.

Zobacz także:

Rozwijaj swoje zainteresowania

Dla aesthetic grils wygląd to nie wszystko. Równie istotne jest to, czym karmią swoją duszę. Aby stać się jedną z nich, rozwijaj swoje zainteresowania. Czerp inspirację z kultury, sztuki i muzyki. To pomoże ci stworzyć bardziej eklektyczny i zindywidualizowany styl, który wyróżni cię na tle innych.

Dbaj o detale

Aesthetic to również dbałości o detale. Zwracaj uwagę na drobne elementy i dodatki, takie jak biżuteria, kolor lakieru do paznokci czy makijaż. To one przekładają się na spójny charakter wizerunku i stylizacji.

Bycie aesthetic girl to nieustanny proces samodoskonalenia i poszukiwania własnej drogi w świecie estetyki. Korzystaj z inspiracji, eksperymentuj z modą, rozwijaj zainteresowania i dbaj o detale. 

Aesthetic makeup look

Jeden z najpopularniejszych makijaży w stylu aesthetic, to clean makeup. Ten look podbił TikToka! Opiera się na użyciu kilku produktów, które mają podkreślać naturalność, dodawać skórze świeżości i blasku. Clean makeup doskonale sprawdzi się na co dzień. Kluczem jest umiejętne użycie lekkich kremowych kosmetyków, które akcentują, a nie przerysowują.

Podsumowując, styl aesthetic to nie tylko moda, ale także manifestacja indywidualności i artystycznej ekspresji. Aesthetic girls poszukują piękna w klasycznych elementach, łącząc minimalizm z elegancją. Wszystko to tworzy spójną estetykę.