Moda stale zatacza koło. Zapomniane trendy lub nawet te, o których chcieliśmy zapomnieć, powracają w nowej i bardziej atrakcyjnej odsłonie. Tym razem jednym z odświeżonych hitów są swetry z nadrukami. Modele z krajobrazem, stadem owiec, muchomorem, orką i innymi wzorami pokazują, że warto o nich pamiętać nie tylko pod koniec roku. W końcu do tej pory przypominaliśmy sobie o nich właściwie tylko w kontekście swetrów świątecznych z nadrukami choinek, prezentów lub Grincha.

Swetry z nadrukiem w jednym momencie zachwyciły wielu projektantów i influencerów. Z tego powodu inspiracje z tą częścią garderoby napływały do nas z wielu kierunków. Teraz możemy spotkać je niemal na każdym kroku. Widzimy je na zdjęciach stylizacji zamieszczanych na Instagramie, fotografiach z pokazów mody, w witrynach galerii handlowych, w asortymencie sklepów internetowych, a do niedawna także na ulicach, co nie oznacza, że z nich zniknęły, po prostu teraz są ukrywane pod okryciami wierzchnimi.

Sweter z nadrukiem w kolekcjach projektantów mody

Wśród projektantów potencjał drzemiący w swetrach z nadrukami dostrzegła między innymi Stella McCartney. Designerka postawiła na dwa wzory z krajobrazem, które dodatkowo mają bardzo optymistyczne przesłanie. „Uśmiech” – zdaje się krzyczeć napis umieszczony pod kolorową tęczą. Model jest dostępny w dwóch wersjach z letnią i zimową wersją tego samego miejsca. Na tym jednak nie koniec. Krajobraz ozdobił też swetry domu mody Gabriela Hearst na 2022 rok. Inspiracje naturą nie są jedyne. W ostatnich sezonach ten trend przedstawiono za pomocą wielu różnych wzorów i to zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, bo swetry z nadrukami są unisex. Inspiracji można szukać w propozycjach J.W. Anderson, Dior i Gucci.

Sweter z nadrukiem w owce ze stylizacji księżnej Diany

Jednym z powodów, dla których tak wiele osób związanych z branżą zaczęło zwracać uwagę na swetry z nadrukami, jest popularność mody vintage. Pomysłów na ciekawe stylizacje coraz częściej szukamy na zdjęciach z przeszłości. Bacznie przyglądamy się stylowi ikon sprzed lat i sprawdzamy, jak lansowane przez nie stroje sprawdzą się we współczesnej odsłonie.

Idealnym przykładem związanym z tym trendem jest czerwony sweter w owce, który nosiła księżna Diana. W podobnej kamizelce ozdobionym wzorem w baranki był widziany Harry Styles, a niemal identyczny model do tego, który nosiła Lady Di, pojawił się w ofercie kilku marek odzieżowych.

Fot. Getty Images

Sweter z nadrukiem w kolekcjach marek odzieżowych

Swetry z nadrukami w ostatnim czasie lansowała także jedna z ulubionych marek influencerek – House of Sunny. Brand stał się popularny głównie za sprawą kardiganów i pulowerów z rozmaitymi wzorami. Swetry z palmami, orką, surferką i pływaczką, to tylko niektóre hity z kolekcji tej marki. Modele w duchu body positive to natomiast propozycja od innej marki. Paloma Wool postawiła na sweter z konturem nagiej kobiety. Ten model nosiła między innymi Kendall Jenner, więc był skazany na sukces. Ich potencjał dostrzegły także sieciówki, które zapatrzone w modę vintage zaczęły serwować kolejne modele z wydzierganym sielskim krajobrazem, stadem owiec lub muchomorem, bo grzyby to także jeden z powtarzających się motywów w ostatnim czasie.

Sweter z nadrukiem w modnej stylizacji

Z uwagi na to, że takie kolorowe i wzorzyste swetry są dość wyrazistym elementem garderoby, to nie potrzebują już szczególnych dodatków. Tak przynajmniej mogłoby się wydawać, że jeden mocny punkt outfitu w zupełności wystarczy. Influencerki mają jednak odmienne zdanie na ten temat. Swetry z nadrukami łączą z kolorowymi dzwonami, wzorzystymi spódnicami i innymi elementami garderoby, o których nie można powiedzieć, że są minimalistyczne. W naszej galerii znajdziesz zdjęcia stylizacji ze swetrami z nadrukami. Fotografie, którymi pochwaliły się w mediach społecznościowych fashionistki, to nie tylko wskazówka dotycząca tego, jak nosić takie modele. Zdjęcia pokazują także wiele odsłon tego konkretnego trendu, który każda marka interpretowała na swój sposób. Dzięki temu możesz zrobić rozeznanie wśród dostępnych wzorów.