Telewizja Polska i Polsat już dawno tak zaciekle nie walczyły ze sobą o jak najwyższą oglądalność podczas Sylwestra. Obydwie stacje jeszcze na kilka dni przed ostatnią nocą w 2021 roku prześcigały się w ogłaszaniu kolejnych artystów biorących udział w ich sylwestrowych widowiskach. Jak informowaliśmy was w środę, publiczny nadawca tym razem postawił na światowej sławy wokalistę R&B. Z komunikatu TVP wynika, że za występ Jasona Derulo zapłaci Totalizator Sportowy. Ile? Szczegóły kontraktu nie są znane, ale według ekspertów z branży muzycznej może chodzić nawet o kwotę rzędu pół miliona złotych. Do tego należy doliczyć także pokrycie kosztów podróży oraz zakwaterowania artysty i jego ekipy.

Występ amerykańskiego gwiazdora to jednak nie wszystko. Aby przekonać telewidzów do oglądania TVP w Sylwestra 2021, władze stacji postanowiły podjąć dodatkowe, dość radykalne kroki. Jak donoszą branżowe media, 29 grudnia w głównym wydaniu „Wiadomości” poświęcono tematowi Sylwestra Marzeń z Dwójką w Zakopanem aż... 18 minut.

Z kolei konkurencja postanowiła rzutem na taśmę dołożyć do swojego imponującego zestawu wykonawców kilka robiących furorę na polskich listach przebojów gwiazd rumuńskiego disco.

Ile gwiazdy zarobią w Sylwestra?

Jak udało nam się dowiedzieć od osoby pracującej na co dzień z gwiazdami polskiej estrady, w tym roku TVP i Polsat zdecydowały się też nie oszczędzać na sylwestrowych gażach dla polskich artystów.

 W porównaniu do ubiegłego roku stawki znacznie wzrosły - donosi nasze źródło.

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa i obowiązujących wówczas obostrzeń, obydwie stacje zorganizowały znacznie mniejsze imprezy niż dotychczas. Sylwester Dwójki odbył się w amfiteatrze w Ostródzie, a Sylwester Polsatu w zwykłym studiu telewizyjnym w Warszawie. Przełożyło się to na znacznie niższe niż dotychczas gaże dla gwiazd. Nawet zarabiający zazwyczaj w sylwestrową noc krocie Zenek Martyniuk miał w 2020 roku otrzymać od TVP za sylwestrowy występ „tylko” 50 tysięcy złotych.

Pomimo tego, że pandemia jeszcze się nie skończyła, w 2021 roku telewizje powracają do organizacji wielkich plenerowych imprez. Sylwester z Dwójką znów odbędzie się w zimowej stolicy Polski, a Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim. Powody do zadowolenia z takiego obrotu spraw na pewno mogą mieć jednak muzycy.

Jak nieoficjalnie ustalił nasz informator, gwiazdy zarobią znacznie więcej niż poprzednio. I to zarówno w TVP, gdzie występują m.in. Roksana Węgiel, Sławomir i Rafał Brzozowski, jak i w Polsacie, który zwerbował takie ikony rodzimej sceny jak Doda i Beata Kozidrak, gaże za kilkuminutowe show znów poszybowały w górę.

Zobacz także:

Dawid Kwiatkowski otrzyma za swój występ na Sylwestrowej Mocy Przebojów 70 tysięcy złotych. Cleo podobnie - słyszymy.

Jeśli wierzyć doniesieniom „Super Expressu”, w ubiegłym roku ci sami wykonawcy zgarnęli odpowiednio 40 i 30 tysięcy złotych.