Brat Alicji Bachledy-Curuś – co wiemy o Tadeuszu?

Henry Tadeusz urodził się 13 lat temu ze związku Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrella. Para, która poznała się w 2009 roku na planie filmu „Ondine” Neila Jordana, wdała się w namiętny romans, a rok później na świat przyszedł on – chłopak, który stał się niespodziewaną sensacją 95. ceremonii wręczenia Oscarów. Towarzyszący ojcu na czerwonym dywanie nastolatek podbił serca publiczności i dziennikrzy, ochoczo pozując fotoreporterom i udzielając pierwszych wywiadów.

W momencie, w którym głośno zrobiło się o potomku polskiej aktorki i hollywoodzkiego gwiazdora, głośno zrobiło się też o mamie chłopaka. Alicja Bachleda-Curuś nie kryła dumy z syna, reagując na jego debiut w „wielkim świecie”. Jednocześnie media bardziej uważnie przyjrzały się też rodzinie 39-latki. A jest czemu się przyglądać, bo ród Bachleda-Curuś należy do najzamożniejszych w Polsce (a z pewnością) na Podhalu.

Rodzina znalazła się wśród 20 najbogatszych rodzin rankingu tygodnika „Wprost” z 2019 roku (z majątkiem szacowanym na 856 mln zł uplasowała się na 17 pozycji). Bliscy Alicji prowadzą ekskluzywne hotele i budują luksusowe nieruchomości, a głową „imperium” jest stryj popularnej aktorki, Adam Bachleda-Curuś. To on stworzył spółkę Bachleda Grupa Inwestycyjna.

Bratem Adama jest Tadeusz Bachleda-Curuś – doktor inżynier nauk o Ziemi, a w latach 1998–2001 podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Główny Geolog Kraju. Wraz z żoną Lidią doczekał się dwójki dzieci: Alicji i Tadeusza juniora. O ile tej pierwszej nie trzeba nikomu przedstawiać, bo zrobiła karierę w show-biznesie w Polsce i poza jej granicami, o tyle o tym drugim mogliście nie słyszeć, gdyż wybrał karierę poza blaskiem reflektorów.

Syn Alicji Bachledy Curuś jest uderzająco podobny do jej brata

Starszy brat gwiazdy jest pilotem i media wzięły go na „celownik” w 2013 roku, gdy był w związku z Paulina Krupińską. Miss Polonia 2012 nie szczędziła wówczas zachwytów nad swoim ukochanym:

Jest naprawdę cudowny. Idealny mężczyzna musi mieć pasję. Mój Tadeusz ma. Nic bardziej mnie nie kręci niż facet z pasją, poczuciem humoru i pazurem. Ideał dla mnie to brunet z brązowymi oczami – emocjonowała się.

Nim stał się oczkiem w głowie Krupińskiej, Tadeusz była jednym z najważniejszych mężczyzn w życiu także Alicji Bachledy-Curuś. Gdy aktorka mieszkała w Polsce, rodzeństwo było dla siebie prawdziwym wsparciem. W 2002 roku wybrali się na bal na zamku w Wiśniczu wyprawiany co roku przez Dominikę Kulczyk-Lubomirską i Księcia Jana Lubomirskiego. Wspólnie widziani byli też na urodzinach „Elle” w 2004 roku czy rozdaniu Róż „Gali” w 2007 roku.

Mam niezwykle ciekawą relację z bratem. On jest pilotem i lata po całym świecie. Jest też zodiakalnym Rakiem, a ja z Rakami mam bardzo bliską relację, ale wymagającą obecności. Dlatego kiedy widzimy się, jesteśmy sobie najbliżsi na świecie – mówiła przed laty Alicja w rozmowie z serwisem Polki.pl

Podobno to właśnie Tadeusz jest ojcem chrzestnym syna Alicji i Colina Farrella, Henry’ego Tadeusza. Choć nie jest to potwierdzona informacja, nie można mieć wątpliwości, że Henry odziedziczył po wujku uroczy uśmiech oraz rysy twarzy. Internauci i internautki nie mogą się nachwalić „dobrych genów”. Cóż, trudno nie przyznać im racji!