Pamiętacie, gdy wiosną tego roku pisałyśmy, że to jeden z 3 nieoczywistych wzorów, które właśnie są hitem? Wówczas na popularności zyskiwał głównie za sprawą Instagrama. Nic dziwnego, jest bardzo fotogeniczny! I bardzo charakterystyczny. Wzór pokochała wówczas nie tylko influencerka Leonie Hanne czy londyńskie stylistki Gemma i Bertie, ale i mieszkanki Kopenhagi, które postawiły na print w pastelowym wydaniu.

I noszą go zresztą do dziś, bo jesienią tylko ugruntował swoją mocną pozycję. Szachownica, bo właśnie o tym wzorze mowa, to jeden z najmodniejszych printów na jesień i zimę 2021. Podziękowania należą się światowej sławy projektantom mody, którzy uczynili z niego gwiazdę swoich jesiennych kolekcji. Odmieniając go na wszystkie przypadki.

Szachownica – Modny wzór na jesień 2021

Szachownica to bez wątpienia jeden z najmodniejszych wzorów na sezon jesień-zima 2021. Który w tym sezonie przebił nawet niepokonaną do niedawna tradycyjną kratę. Cóż, można się było domyślić, że to tylko kwestia czasu, skoro kilka miesięcy wcześniej wyparł bardzo podobną do niego kratkę gingham (vichy) – uwielbianą przed laty przez księżną Dianę i Brigitte Bardot. Na pierwszy rzut oka, mogą wydawać się niemal identyczne, ale szachownica jest uproszczoną wersją popularnej latem kratki. Nie ma tu efektu stopniowania koloru – na wzór składają się wyłącznie dwa – jak na planszy do gry. W tym sezonie najczęściej są to biel i czerń, choć od tej reguły ustępstw nie brakuje.

Czarno-białą szachownicę na wybiegach zaprezentował m.in. Giambattista Valli, który uszył z niej spodnie, spódnice mini czy marynarki, a następnie postanowił upstrzyć dodatkowo abstrakcyjnymi malarskimi printami. Ale ubrania w czarno-białą szachownicę można znaleźć także w ofercie popularnych marek. Najlepszy przykład Half Price. Skąd wiemy? Oczywiście z Instagrama. Zdjęcie w kurtce marki na swoim profilu opublikowała Jessica Mercedes! Która nie boi się łączyć szachownicy z neonowymi kolorami – żółtym i intensywnie różowym. W tej kwestii warto wziąć z niej przykład. 

Jesienią 2021 modna jest jednak nie tylko czarno-biała szachownica. Projektanci zachęcają, by trochę poszaleć. Nie dość, że lansują wzór także w innych kolorach (Louis Vuitton), to jeszcze proponują wariant „ułożony” z rombów, a nie kwadratów, a także stawiają na nieregularne wzory. Mistrzostwo w tej kwestii osiągnęła marka Arthur Arbesser, która szachownicę proponuje w psychodelicznym wydaniu. Najlepiej zresztą zobaczcie sami:

Dacie się przekonać?