Keratynowe prostowanie włosów to zabieg fryzjerski, który pozwala na długo wygładzić włosy. Dzięki niemu te zyskują efekt tafli. Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów, który pozwala na taką metamorfozę fryzury? Wiele zdradza już sama nazwa. Keratyna jest bowiem białkiem będącym głównym budulcem włosa. Sam zabieg skupia się na uzupełnieniu jej ubytków. Dzięki temu włosy stają się gładkie i lśniące, ale nie tylko o to w tym chodzi. Za wyglądem bowiem stoją właściwości pielęgnacyjne keratyny. Ta wypełnia włosy, wzmacnia je, pogrubia oraz nadaje im sprężystości. Podczas zabiegu wykorzystuje się działanie wysokiej temperatury (210-230˚C), która otwiera łuski włosów i pozwala dostarczyć do ich wnętrza białko. Efekt keratynowego prostowania może utrzymywać się od 2 do 6 miesięcy. Czas jest uzależniony od kondycji włosów przed wykonaniem zabiegu oraz odpowiedniej pielęgnacji wprowadzonej po nim. Z tego powodu warto sięgnąć chociażby po szampon po keratynowym prostowaniu lub połączyć go dodatkowo z odżywką wspierającą jego działanie. Specjalnie opracowana formuła pozwoli dłużej cieszyć się efektami zabiegu. Wystarczy tylko odpowiedzieć na pytanie, jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów będzie najlepszy i wybrać go zamiast dotychczasowego specyfiku.

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów?

Pisaliśmy już o markach, którym ufają włosomaniaczki. Do sporządzonej wtedy listy można dodać jeszcze So!flow. Pisaliśmy o ich produktach wielokrotnie w różnych rankingach. Pojawiły się między innymi w zestawieniu najlepszych i najtańszych odżywek do włosów czy peelingów trychologicznych. Ostatnio naszą uwagę zwróciły nowości tego cenionego przez włosomaniaczki brandu. Wśród nich pojawiły się między innymi kosmetyki do pielęgnacji po bardzo popularnym w ostatnim czasie keratynowym prostowaniu włosów. Osoby, które chcą po nim odpowiednio zadbać o swoją fryzurę, mają do dyspozycji dwie formuły. Jedną z nich jest szampon po keratynowym prostowaniu włosów, a drugą dopełniająca jego działanie odżywka. Dzięki nim proste, gładkie i lśniące kosmyki mogą takie być przez kilka miesięcy. Z ich pomocą ubytek keratyny będzie przebiegał wolniej.

So!flow wygładzający szampon do włosów po keratynowym prostowaniu

Wygładzający szampon do włosów po keratynowym prostowaniu So!flow to jeden z tych kosmetyków, które powstały z myślą o szczególnych potrzebach kosmyków po tym zabiegu. Jego formuła skupia się zatem nie tylko na skutecznym oczyszczeniu. Zawarto w niej także regenerującą wegańską keratynę, która podczas mycia wypełnia ubytki wewnątrz włosów. Dzięki temu efekt tafli, a więc gładkich, prostych, lśniących i zdrowych włosów utrzymuje się dłużej. Za każdym razem dokładny czas jest uzależniony od indywidualnej kondycji włosów i ich podatności na zabieg. W składzie dodatkowo występuje też betaina, która nawilża, zwiększa objętość, a także dodaje lekkości i blasku. Jeżeli zabieg nie zostanie powtórzony, to kosmetyk może być stosowany również jako codzienny szampon regenerujący do każdego rodzaju włosów.

 

 

So!flow wygładzająca odżywka do włosów po keratynowym prostowaniu

Wsparciem działania szamponu So!flow może być odżywka do włosów po keratynowym prostowaniu z tej samej serii. Kosmetyk ma za zadanie dopełnić pielęgnację, za którą odpowiada oczyszczająca formuła. W jego składzie mamy nie tylko powtórzenie niektórych składników, ale jeszcze zupełnie nowe, dzięki którym efekt ma być jeszcze lepszy. W formule zastosowano między innymi wegańską keratynę, która uzupełnia ubytki tego białka i pozwala przedłużyć efekt stworzony dzięki zabiegowi keratynowego prostowania. Odżywka zawiera też nawilżającą betainę, która dodaje objętości, blasku i lekkości. Olej z kiełków pszenicy i estry jojoby odżywiają i wzmacniają włosy. Formuła sprawdzi się nie tylko po keratynowym prostowaniu. Może być też codzienną odżywką regenerującą do każdego rodzaju włosów.

 

Zobacz także: