Alarmujące raporty dotyczące poziomu zanieczyszczenia środowiska sprawiły, że nasza świadomość w temacie dbania o planetę wzrosła. Dotychczasowe nawyki, takie jak zużywanie ogromnej ilości plastiku, niesegregowanie śmieci i wiele innych rzeczy przyczyniły się do tego, że znaleźliśmy się w poważnych tarapatach. Wszystkie kraje na czele z państwami członkowskimi Unii Europejskiej podjęły ogólnoświatową walkę, która ma na celu m.in. ograniczyć produkcję plastiku. Codzienna pielęgnacja również generuje duże ilości niebiodegradowalnych odpadów, zanieczyszczających środowisko. Jeśli staracie się żyć w duchu #zerowaste, do czego bardzo Was namawiamy, musicie poznać szampony w kostce. To nowy urodowy i ekologiczny hit, który wylansowała brytyjska marka Lush Cosmetics. Dlaczego warto przetestować szampon w kostce i w jaki sposób produkt pielęgnuje nasze włosy?

Szampon w kostce – jak działa i czy warto go wypróbować?

Szampony w kostce to kolejna alternatywa dla ekologicznych rozwiązań. Pierwszą marką, która stworzyła produkty do mycia włosów w takiej formie, jest brytyjska marka Lush Cosmetics. Filozofia marki to naturalne kosmetyki z ekologicznymi składnikami w duchu #zerowaste. Założycielki brandu dbają o takie szczegóły jak biodegradowalne opakowania, zredukowane do minimum. Oprócz tego, że szampony w kostce nie mają plastikowych opakowań, są o wiele bardziej wydajne niż te tradycyjne, ponieważ wystarczają na około 75 myć, co odpowiada ilości 3 butelek standardowego szamponu. Co się z tym wiąże, używając ich regularnie, można sporo zaoszczędzić. Większość szamponów w kostce powstaje na bazie naturalnych składników i olejków, przyjaznych włosom i skórze głowy.

10 eko hitów do kupienia od ręki, dzięki którym zrezygnujesz z plastiku i zrobisz coś dobrego dla środowiska >>>

Szampon w kostce – gdzie kupić?

Szampony w kostce nie są jeszcze dostępne „na wyciągnięcie ręki”, chociaż stopniowo pojawiają się w ofercie popularnych drogerii. W Rossmannie znajdziecie wegańskie szampony w kostce marki Balade En Provence w przystępnej cenie 19,99 zł w wersji dla kobiet z lawendą oraz uniwersalne dla mężczyzn. Nowością na sklepowych półkach są produkty od hiszpańskiego brandu Biovène w dwóch odsłonach: Citrus Dream i Pink Heaven. Shampoo in-a-Bar zawierają pielęgnujące olejki eteryczne i nadają się do każdego rodzaju włosów, także farbowanych. Kolejną alternatywą dostępną zarówno stacjonarnie, jak i online to szampony w kostce polskiej marki Purite na bazie mleka kokosowego z dodatkiem olejów: rycynowego i jojoba. Jest łagodny i przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów. Nawilża, hamuje wypadanie włosów i usuwa zanieczyszczenia. Każdy szampon w kostce jest bardziej wydajny niż produkty w płynie, dlatego warto chociaż spróbować! Sprawdźcie, jakie są najlepsze szampony w kostce w naszej galerii powyżej.