Z początkiem września na Netflixa powraca jedna z hiszpańskojęzycznych produkcji platformy, Szkoła dla elity. W drugim sezonie serialu pojawią się zupełnie nowi bohaterowie, którzy wprowadzą do fabuły ekscytujące wątki. To Cayetana, o której więcej dowiecie się z naszej rozmowy z grającą ją Georginą Amorós, a także Valerio i Rebeca, czyli Jorge López i Claudia Salas. Z tą dwójką także mieliśmy okazję spotkać się na planie drugiego sezonu Szkoły dla elity w hali produkcyjnej zlokalizowanej kilkanaście kilometrów od centrum Madrytu.

Zobacz także: „Sex Education”: O seksie i nie tylko rozmawiamy z Gillian Anderson oraz pozostałą obsadą nowego serialu Netflixa [WIDEO]

Szkoła dla elity 2 - nowi bohaterowie. Kim jest Rebeca, nowa dziewczyna w Las Encinas? 

Do ekipy Szkoły dla elity w drugim sezonie dołączyła Claudia Salas. Dla młodej aktorki produkcja Netflixa będzie dopiero drugą pozycją w portfolio. Kogo w niej zagra? - Moja bohaterka, Rebeca, jest nowa w Las Encinas (to nazwa prestiżowej szkoły, do której uczęszczają bohaterowie Szkoły dla elity - przyp. red.) To zabawna, otwarta i szalona dziewczyna. Uważam, że jest bardzo pozytywna postacią, która wnosi do drugiego sezonu sporo świeżej, pozytywnej energii po tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w pierwszym - powiedziała nam Claudia. Te przykre wydarzenia, o których wspomniała, to oczywiście śmierć Mariny. Grana przez Marię Pedrazę postać ginie w ostatnim, ósmym epizodzie pierwszej serii, a o morderstwo zostaje oskarżony jej ukochany, Nano (Jaime Lorente). Z Kim Rebeca będzie się przyjaźnić w nowej szkole? To może być dla Was spore zaskoczenie. Ta szalona i rozrywkowa dziewczyna nie będzie trzymać się z bohaterkami o podobnym statusie społecznym, czyli ani z Lu (Danna Paola), ani z Carlą (Ester Expósito), a z Nadią (Mina El Hammani).

Zobacz także: „Plotkara” - oto wszystko, co wiemy o kontynuacji kultowego serialu. Kto wystąpi w nowej wersji „Gossip Girl”?

Szkoła dla elity 2 - wszystko, co musicie wiedzieć o Valerio, nowej postaci w serialu 

Drugą postacią, która sporo namiesza w nowym sezonie Szkoły dla elity będzie Valerio. Jak powiedział nam odtwórca tej roli, Jorge López, to brat jednej z głównych bohaterek serialu, Lu. I zapowiada się być jedną z najbardziej wyrazistych postaci drugiego sezony produkcji Netflixa. - Valerio zdecydowanie nie należy do grona spokojnych, ułożonych osób. Lubi łamać granice, wychodzić poza schemat. To wolny duch - powiedział Jorge. W pierwszym sezonie nie dowiadujemy się zbyt wiele o rodzinie Lucrecii, dlatego scenarzyści w kontynuacji serialu postanowili rozszerzyć ten wątek właśnie za sprawą Valerio. Chłopak wraca do Hiszpanii i do rodzinnego domu po tym, jak w ramach kary został odesłany do innej szkoły. Czy jego powrót zwiastuje kolejne kłopoty? Jorge w odpowiedzi na to pytanie puścił do nas oko, nie chcąc za dużo zdradzać, ale jego reakcja była dość wymowna.  

Zobacz także:

27-letni aktor, który na Instagramie ma niemal 3 miliony(!) followersów, wyznał z kolei, że miał wpływ na to, jak będzie wyglądać jego bohater. Cechy charakterystyczne w jego wyglądzie, czyli rozwichrzone włosy, rozpięta koszula i sporo biżuterii w dużej mierze wyszły z inicjatywy Jorge. Musimy przyznać, że siedząc naprzeciwko serialowego Valerio zrobił on na nas spore wrażenie i już wtedy nie mieliśmy wątpliwości, kto w kontynuacji Szkoły dla elity będzie naszą nową ulubioną postacią. I mamy przeczucie, że Waszą również! 

Premiera 2. sezonu Szkoły dla elity już 6 września na Netflixie!